تجمع کارگران ساختمانی مقابل مجلس

Downloadسایت خبری راه کارگر : روز گذشته صدها کارگر ساختمانی مقابل مجلس رژیم تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت بیمه خود شدند. تجمع کنندگان که تعداد آن به پانصد نفر می رسید می گویند کارگران معترض معتقدند دولت که اکنون نیز به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است توان تقبل بار مالی سهم بیمه کارگران ساختمانی را ندارد و به همین دلیل حتی قادر به بیمه نیمی از کارگران ساختمانی نیز نیست.


تجمع کارگران ساختمانی مقابل مجلس

به گفته آنان مشکل آنان به بند ده الحاقی قانون بودجه سال نود و دو است که با وعده رفع مشکل بیمه تمامی کارگران ساختمانی تصویب شد اما با رفع تکلیف پرداخت سهم بیمه کارگران ساختمانی از کارفرمایان، این وظیفه را با بودجه‌ای که تنها کفاف نیمی از جمعیت دو میلیون نفری کارگران ساختمانی را می‌دهد، به دولت محول کرده است. اکبر شوکت، یکی از کارگران تجمع کننده می گوید کارگران ساختمانی باید بر اساس قانونِ رفعِ موانعِ اجرای قانون بیمه های کارگران ساختمانی بیمه شوند. مطابق این قانون، هفت درصد سهم کارگر را خودش می پردازد و بیست درصد سهم کارفرما از محل پروانه های ساختمانی کسر می شود.
ادامه تجمع کارگران ساختمانی مقابل مجلس/ نمایندگان به معترضین پاسخی نمی‌دهند
ایلنا / رئیس کانون کارگران ساختمانی کشور با اشاره به اینکه کارگران از ساعات اولیه صبح امروز به مجلس آمده‌اند، گفت: ما تا کنون پاسخ مشخصی از جانب نمایندگان دریافت نکرده‌ایم و تا زمان دریافت پاسخ مناسب به تجمع خود ادامه می‌دهیم.
«اکبر شوکت» که در جمع کارگران ساختمانی معترض مقابل مجلس حضور دارد، به خبرنگار پارلمانی ایلنا گفت: قرار است نمایندگان ما چند نفر از نمایندگان مجلس برای پاسخگویی نهایی تشکیل جلسه بدهند اما تا این لحظه چنین جلسه‌ای تشکیل نشده است.
شوکت تصریح کرد: حتی تا این لحظه زمان دقیق این جلسه مشخص نشده است اما آنچه مسلم است اینکه تجمع کنندگان تا زمان حصول نتیجه، اعتراض خو د را در مقابل مجلس ادامه خواهند داد.
به گزارش ایلنا از صبح امروز نزدیک به ۲۰۰ نفر از اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی سراسر کشور در مقابل مجلس تجمع کرده بودند که با گذشت زمان تا لحظه تنظیم این خبر جمعیت معترضین به ۵۰۰ نفر رسیده است.
اعتراض کارگران ساختمانی به تصویب «بند ۱۰ الحاقی قانون بودجه سال ۹۲» است که با وعده رفع مشکل بیمه تمامی کارگران ساختمانی تصویب شد اما با رفع تکلیف پرداخت سهم بیمه کارگران ساختمانی از کارفرمایان، این وظیفه را با بودجه‌ای که تنها کفاف نیمی از جمعیت دو میلیون نفری کارگران ساختمانی را می‌دهد، به دولت محول کرد.
کارگران معترض معتقدند دولت که اکنون نیز به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است توان تقبل بار مالی سهم بیمه کارگران ساختمانی را ندارد و به همین دلیل حتی قادر به بیمه نیمی از کارگران ساختمانی نیز نیست.
اکبر شوکت صبح امروز به ایلنا گفته بود: کارگران ساختمانی باید بر اساس قانون رفع موانع اجرای قانون بیمه های کارگران ساختمانی بیمه شوند.
مطابق این قانون، ۷ درصد سهم کارگر را خودش می پردازد و ۲۰ درصد سهم کارفرما از محل پروانه های ساختمانی کسر می شود. در این صورت بار مالی بیمه ی کارگران ساختمانی تا حد زیادی از دوش دولت برداشته می شود

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s