قتل فعالین کارگری و سیاسی زندانی به شیوه اعدام نرم توسط رژیم از سوی گروهی از زندانیان سیاسی محکوم اعلام شد

afshin-osanloo6سایت خبری راه کارگر : اعدام نرم به عنوان شیوه ای که بارهای از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی زندانهای رژیم اسلامی علیه فعالین کارگری، مدنی و سیاسی بکار گرفته شده است از سوی زندانیان سیاسی مورد اعتراض واقع شد. چهل و چهار تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین با صدور اطلاعیه ای نسبت به درگذشت افشین اسانلو، فعال کارگری زندانی در زندان رجائی شهر واکنش نشان دادند.


قتل فعالین کارگری و سیاسی زندانی به شیوه اعدام نرم توسط رژیم از سوی گروهی از زندانیان سیاسی محکوم اعلام شد

در بخشی از این اطلاعیه آمده است بار دیگر سهل انگاری و بی توجهی مسوولین دستگاه قضایی و سازمان زندان ها باعث فوت مظلومانه افشین اسانلو، یکی دیگر از زندانیان سیاسی شد. امضاء کنندگان اطلاعیه در بخش دیگری از اطلاعیه ضمن اعلام تسلیت خود به خانواده افشین اسانلو به مناسبت درگذشت وی تاکید کردند که هنوز هم کم نیستند زندانیان سیاسی که از بیماری های شدید رنج می برند و علیرغم نظر پزشکان متخصص برای درمان آنها، دادستان تهران و در مواردی قاضی صلواتی از بستری شدن و معالجه آنان جلوگیری می کند. زندانیان امضاء کننده اطلاعیه در انتها دستگاه قضائی رژیم و سازمان زندانها را مسئول جان باختن افشین اسانلو اعلام کردند.

پیام ۴۴ زندانی سیاسی زندان اوین به مناسبت درگذشت افشین اسانلو
سحام نیوز / ۴۴ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در پیام تسلیتی به مناسب درگذشت افشین اسانلو نوشته اند: ما ضمن اعتراض به رویه های غیر مسولانه دستگاه قضایی در قبال زندانیان سیاسی وفعالان صنفی سندیکایی این مصیبت را به خانواده مرحوم افشین اسانلو تسلیت عرض نموده و برای آنها از درگاه ایزدی صبر و اجز و برای آن مرحوم رحمت و مغفرت مسئلت می نماییم.
به گزارش کلمه، افشین اسانلو، فعال کارگری زندانی در رجایی شهر روز شنبه در بیمارستان شهید رجایی کرج در اثر سکته قلبی فوت کرد. خواهر این زندانی سیاسی گفته است که برادرش قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده و هیچ بیماری قلبی نداشته و خبر مرگ وی در اثر سکته قلبی برای خانواده غیرقابل باور است.
مرحوم اسانلو در سال ۸۸ بازداشت شده بود و اسفند ماه دوران محکومیتش به پایان می‌رسید، پاییز گذشته کلمه گزارش داد که فشارهای وارده بر افشین اسانلو، فعال کارگری و زندانی سیاسی موجب بروز مشکلات جسمی برای وی شده است.
این فعال کارگری ازسوی قاضی صلواتی به ۵سال حبس تعزیری به اتهام اجتماع و تبانی محکوم شد و دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز این حکم را تایید کرد.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
بار دیگر سهل انگاری و بی توجهی مسوولین دستگاه قضایی و سازمان زندان ها باعث فوت مظلومانه افشین اسانلو، یکی دیگر از زندانیان سیاسی، شد. این البته اولین مورد از این گونه نبود. دوسال قبل نیز مرحوم هدی صابر به دلیل عارضه مشابه و به دلیل کوتاهی مسئولین مربوطه جان باخت. اعتراضات بعدی در آن مورد هرگز شنیده نشد و جایی نرسید. نتیجه آن بی توجهی ها اینک قربانی شدن افشین اسانلو است و هر لحظه می تواند تکرار گردد. هنوز هم کم نیستند زندانیان سیاسی که از بیماری های شدید رنج می برند و علیرغم نظر پزشکان متخصص برای درمان آنها دادستان تهران و در مواردی قاضی صلواتی از بستری شدن و معالجه آنان جلوگیری می کند.
ما زندانیان سیاسی بار دیگر اعلام می کنیم دستگاه قضایی و سازمان زندان ها مسوول جان باختن مرحوم هدی صابر و افشین اسانلو و هرگونه اتفاقات دیگری از این نوع هستند.
ما ضمن اعتراض به رویه های غیر مسولانه دستگاه قضایی در قبال زندانیان سیاسی وفعالان صنفی سندیکایی این مصیبت را به خانواده مرحوم افشین اسانلو تسلیت عرض نموده و برای آنها از درگاه ایزدی صبر و اجز و برای آن مرحوم رحمت و مغفرت مسئلت می نماییم.
اسامی امضا کنندگان: محسن امین زاده / سیاوش حاتم / علیرضا رجایی / سیدعلیرضا بهشتی شیرازی / فیض الله عرب سرخی / سیامک قادری / امیرخسرو دلیرثانی / حسین رونقی ملکی / محمد داوری / مصطفی بادکوبه ای / عماد بهاور / حسن اسدی زیدآبادی / سعید مدنی / محمدامین هادوی / عبدالفتاح سلطانی / محسن میردامادی / محمدصادق ربانی املشی / عبدالله مومنی / قربان بهزادیان نژاد / محمدرضا مقیسه / محمد رضایی / حمید مرادی / افشین کرم پور / مصطفی دانشجو / امیر اسلامی / فرشید یدالهی / رضا انتصاری/ علیرضا روشن / مصطفی عبدی / امید بهروزی / مهدی خدایی / امین چالاکی / حمید کرواسی / نصور نقی پور / محمد ابراهیمی / هدی تاجیک / حسین زرینی / مصطفی ریسمان باف / کامیار پارسا / نادر جانی / بهزاد عرب گل / آرش سقر / محمد رضا نوری / محمدحسن یوسف پور سیفی

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s