برادران لاریجانی در قوای مقننه و قضائیه علیه رئیس قوهِ مجریهِ بی یاور

imagesسایت خبری راه کارگر : در جمهوری اسلامی روسای قوه مجریه خوب مورد استقبال قرار می گیرند و بد بدرقه می شوند. در حالیکه هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد با حمایت مستمر رهبر و سپاه همراه بود، ماههای پایانی ریاست جمهوری برای وی به کابوس تبدیل می شوند. در حال حاضر در حالی که پرونده های زیادی از تخلفات دولت در بخش های مختلف قوه قضائیه تشکیل شده است، قائم مقام معاونت نظارت مجلس از رایزنی های مجلس و قوه قضائیه برای تسریع در رسیدگی به این تخلفات در قوه قضائیه خبر می دهد.


برادران لاریجانی در قوای مقننه و قضائیه علیه رئیس قوهِ مجریهِ بی یاور

هرچند در طول دو دوره ریاست احمدی نژاد، برادران لاریجانی نتوانستد حریف وی و رهبر شوند، اما با پایان یافتن دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد گویا این فرصت برای آنان بوجود آمده که با وی تسویه حساب کنند. در تشدید اختلافات بین باندهای مافیائی قدرت، طرفین علیه یکدیگر افشاگری های کردند که در آخرین آنها، احمدی نژاد پته برادران لاریجانی را در صحن مجلس روی آب ریخته بود.

رایزنی مجلس و قوه‌قضاییه برای رسیدگی جدی تر به تخلفات دولت
مهر / قائم مقام معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی از رایزنی های معاونت نظارت مجلس با قوه قضائیه برای کارآمدسازی رسیدگی های قضایی به تخلفات دولت خبر داد و تاکید کرد : رسیدگی قضایی به پرونده تخلفات با پایان دولت مختومه نمی شود.
طلایی‌نیک در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص ارجاع پرونده تخلفات دولت به قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه بر اساس قانون به این پرونده ها رسیدگی می کند و با ارسال گزارش نهایی کمیسیون از نتایج کار مطلع می شود.
قائم مقام معاونت نظارت مجلس ادامه داد: معاونت نظارت به دنبال پیشنهاد ساز و کاری مناسب برای رسیدگی سریع تر و مناسب تر به پرونده های ارجاعی مجلس به قوه قضائیه است.
وی ادامه داد: پرونده های ارجاعی مجلس به قوه قضائیه بر حسب موضوع هر یک از گزارش ها و پرونده های ارجاعی به شعب متفاوتی فرستاده می شوند که برای انسجام بخشیدن به رسیدگی های قضایی نیاز به پیشنهادات کاربردی است.
طلایی نیک از رایزنی های معاونت نظارت مجلس با قوه قضائیه برای کارآمدسازی رسیدگی های قضایی به تخلفات دولت ها خبر داد.
وی در پایان تاکید کرد: با اتمام دوره دولت احمدی نژاد رسیدگی قضایی به پرونده های ارجاعی مجلس به قوه قضائیه مختومه نمی شود و متناسب با ماهیت پرونده های ارجاعی رسیدگی های قانونی ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، پیش از این یکی از معاونت های مجلس خبر از تشکیل شعبه ویژه ای در قوه قضائیه برای رسیدگی به پرونده های ارسالی از مجلس به این قوه در خصوص تخلفات دولت داده بود.
پیش از این چند مورد از تخلفات رئیس جمهور با شکایت مجلس در قوه قضاییه مطرح و رئیس جمهور به دادگاه احضار شده است . زمان رسیدگی به این شکایات چهارماه پس از اتمام دوره ریاست جمهوری اعلام شده است.
پرونده شکایت ازمشایی به وزارت اطلاعات ارسال شد
مهر / سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از ارسال پرونده شکایت اظهارات اسفندیار رحیم مشایی به نهادهای نظارتی همچون وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده‌ای در خصوص اظهارات اسفندیار رحیم مشایی در مورد مکتب ایرانی، انبیا، مدیریت داوود نبی و حضرت مسیح و رژیم صهیونیستی در کمیسیون اصل نود مورد بررسی قرار گرفت و برای رسیدگی به مبادی ذی‌ربط ارسال شد.

وی افزود: این پرونده با شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی تنظیم شده و تعدادی از نمایندگان مجلس هفتم و هشتم نیز در این میان هستند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در پاسخ به این سوال که پرونده نهایی به چه دستگاهی ارسال می‌شود، توضیح داد: پرونده‌های کمیسیون اصل نود مجلس عمدتا به نهادهای نظارتی همچون وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی کل کشور فرستاده می‌شود

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s