«پرونده هسته‌ای را به دور از مسائل سوریه، فلسطین و لبنان نمی‌توان دید»

Downloadسایت خبری راه کارگر : صباح زنگنه یكی از کار‌شناسان ارشد مسائل بین المللی جمهوری اسلامی، آینده مذاکرات ایرن و ۵+۱ را وابسته به اوضاع کشورهایی چون فلسطین و سوریه دانسته ، اظهار داشت: به نظر می‌آید شرایطی که در آن زمان در منطقه حاکم خواهد بود در نوع نتیجه مذاکرات موثر باشد. یعنی پرونده هسته‌ای را به دور از مسائل سوریه، فلسطین و لبنان نمی‌توان دید.


«پرونده هسته‌ای را به دور از مسائل سوریه، فلسطین و لبنان نمی‌توان دید»

وی که با خبرگزاری ایلنا گفتگو میکرد بشکل تلویحی به نقش ایران در کشورهای منطقه و استفاده از این نفوذ ، بعنوان بعنوان یک اهرم تعیین کننده در مذاکرات پرونده هسته ای ، اشاره کرد.
وی ضمن دعوت امریکا برای برداشتن گام اول در برقراری رابطه با ایران، به نقد سیاستهای منطقه ای آمریکا و اروپا مبنی برحمایت از «نیروهای افراطی» پرداخته ، گفت: کشورهای اروپایی که در تجهیز نیروهای افراطی حاضر در سوریه اثرگذار هستند روزی بیدار خواهند شد که افراد و نیروهای افراطی در پایتخت این کشور‌ها نیز حضور پیدا خواهند کرد و صدای اقداماتشان به گوش مردم آن کشور‌ها نیز خواهد رسید.
این کار‌شناس مسائل خاورمیانه در پاسخ به این سوال که ایران و آمریکا در شرایطی که در هر دو کشور دولت‌های معتدل و دموکرات روی کار هستند چگونه می‌توانند از ظرفیت‌های لازم برای بهبود روابط استفاده کنند، تشریح کرد: آمریکا به عنوان قدرت بزرگ دنیا خود قطع کننده و متوقف کننده رابطه با ایران بوده است به همین دلیل آمریکاست که باید گام اولیه را برای برقراری رابطه با ایران بردارد. حسن نیت و رفتار احترام آمیز نشان دهنده صحت ادعاهای مقامات آمریکایی‌ها خواهد بود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s