تبدیل ایران از صادر کننده پنبه به وارد کننده پنبه

Download (1)سایت خبری راه کارگر : در طول بیش از سه دهه حاکمیت اسلامی بر کشور ایران از یک صادرکننده پنبه به وارد کننده پنبه تبدیل شده است. رئیس هیات مدیره پنبه کاران ضمن اشاره به این مطلب گفت در سالهای 53 / 54 ایران صادر کننده پنبه بوده است. این در حالیست که اکنون تنها برای برآوردن نیاز کارخانجات نساجی بایستی پنجاه و پنج هزار تن پنبه به کشور وارد کرد. مظفری هم چنین در مورد انتظارات پنبه کاران از دولت یازدهم گفت انتظار ما این است که تعاونی‌ها را بخصوص در بخش کشاورزی مورد توجه قرار دهند تا توانمندی‌های این بخش به صورت بالفعل درآید.


تبدیل ایران از صادر کننده پنبه به وارد کننده پنبه

تبدیل ایران از صادر کننده پنبه به وارد کننده پنبه

رئیس هیات مدیره اتحادیه پنبه کاران کشور با اعلام افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید پنبه در سال جاری، گفت: تولید پنبه کشور طی دو سال گذشته بد‌ترین وضعیت را تجربه کرده است.
«علی مظفری» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: تولید پنبه تصفیه شده کشور در حدود ۶۵۰۰۰ تن است و نساجی‌های کشور به حدود ۱۲۰۰۰۰ تن پنبه احتیاج دارند و به دلیل ناكافی بودن تولید داخل، كشور نیازمند واردات ۵۵۰۰۰ تنی است.
وی ادامه داد: برای توسعه میزان تولید پنبه، طرحی توسط مرکز پژوهش وزارت‌ جهاد کشاورزی در سال گذشته تهیه و برای بررسی به کمیته اقتصادی دولت ارسال شد، اما متاسفانه به دلیل تقارن با انتخابات ریاست جمهوری بلاتکلیف ماند.
مظفری با اشاره به اینکه در سال ۵۳-۵۴ صادرات پنبه بیشترین ارز آوری بعد از صادرات نفت را داشته است، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی کشور باید به این محصول کشاورزی توجه خاص نشان داد تا دوباره بتواند به جایگاه قبلی خود دست یابد.
مظفری در پایان افزود: انتظار دیگر ما از دولت روحانی این است که تعاونی‌ها را بخصوص در بخش کشاورزی مورد توجه قرار دهد تا توانمندی‌های این بخش به صورت بالفعل درآید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s