اعلام حمایت دو سندیکای کارگری از بازگشایی خانه ی سینما‎

Download (1)سایت خبری راه کارگر : دو تشکل کارگری «سندیکای کارگران فلزکار مکانیک» و «هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش وتزیینات» با صدور اطلاعیه مشترکی از مقاومت مدنی سینماگران کشور برای بازپس گیری و بازگشائی خانه سینما حمایت کردند. در این بیانیه آمده است:


اعلام حمایت دو سندیکای کارگری از بازگشایی خانه ی سینما‎

« ضمنِ تقدیر از استقامتِ هنرمندان و صنعتگرانِ سینما، حمایتِ خود را از تلاش برای بازگشایی واحترام به خردجمعی خانه سینما اعلام کرده وتا دستیابی به این آرمان در کنارِ آنان ایستاده ایم.». لازم به یادآوری است که گروه کثیری از سینماگران و بسیاری از هنرمندان به نام و شناخته شده کشور در چندین تجمع هم آهنگ با حضور در محل «خانه سینما» ، مانع از مصادره اموال و اشغال محل توسط سینماگران حزب اللهی و وابسته به نهادهای قدرت شدند. از سوی دیگر فرهاد توحیدی(رئیس هیات مدیره و سخنگوی خانه سینما) در گفتگو با خبرنگار ایلنا اعلام کرد که «تجمع گروهی (منسوب به )سینماگران روز یکشنبه سی تیر ماه در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ ارتباطی با خانه سینما ندارد». لازم به ذکر است فراخوان این تجمع را عده ای هنرمند نمای حزب اللهی و امنیتی وابسته به دولت و بیت رهبری ، جهت رویارویی با هنرمندان خانه سینما داده اند.

اعلام حمایت دو سندیکای کارگری از بازگشایی خانه ی سینما‎
تیر ۲۹م, ۱۳۹۲

در پی مقاومت های مدنی سینماگران و تلاش های آنها برای بازگشایی خانه سینما، دو سندیکایی کارگری در نامه ای از این تلاش ها در جهت احقاق حقوق شهروندان در حوزه کار حمایت کردند.

متن این نامه که نسخه ای از آن در اختیار کلمه قرار گرفته است به شرح ذیل است:

اعلامِ حمایت
سندیکای کارگران فلزکارمکانیک
هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزئینات
از بازگشایی خانه سینمای ایران
پایمردی اعضای محترم خانه سینمای ایران در جهت حفظ حقوق شهروندی و تداومِ مجمع صنفی مستقل ،با تدبیرِ منتخبینِ فعالینِ همان صنوف و حضورِ دوشادوشِ زحمتکشانِ این صنعتِ هنری که نمایانگرِ وحدت مستحکم در میانِ اهالی این خانه برای بازستانیِ آن حقوقِ حقه است، ما را بر آن داشت تا ضمنِ تقدیر از استقامتِ هنرمندان و صنعتگرانِ سینما، حمایتِ خود را از تلاش برای بازگشایی واحترام به خردجمعی خانه سینما اعلام کرده وتا دستیابی به این آرمان در کنارِ آنان ایستاده ایم. حقوق صنفی بخش جدایی ناپذیر از حقوق شهروندی است که دراصل ۲۶ قانون اساسی بخصوص عبارت پایانی آن نقش بسته است«.. هیچ کس را نمی توان از شرکت در آنها منع کرد ویا به شرکت در یکی از آنها مجبور ساخت»
امید است که به زودی برگ جدید فعالیت در خانه سینما، با توجه ویژه به مسائل کارگریِ اصناف گوناگونِ عرصه فیلمسازی همراه شود که مسلما ارتقای جایگاهِ دست اندرکارانِ فرهنگ و هنر بدون عنایت به مصایب کارگرانِ آن اقشار میسر نخواهد بود.
زنده باد سندیکا

پاینده باد خانه سینما
سندیکای کارگران فلزکار مکانیک
هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش وتزیینات

لطفا اطلاع رسانی کنید . . .
رئیس هیات مدیره خانه سینما:
تجمع روز سی تیر هیچ ارتباطی به خانه سینما ندارد
_______________________________
رئیس هیات مدیره خانه سینما اعلام کرده که تجمع گروهی (منسوب به )سینماگران روز یکشنبه سی تیر ماه در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ ارتباطی با خانه سینما ندارد.

گروهی از سینماگران طرفدار مجمع عمومی ۱۹ تیرماه قصد دارند فردا یکشنبه سی تیر ماه در مقابل ارشاد در اعتراض به عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال خانه سینما تجمع کنند اما این تجمع هیچ ارتباطی با تجمع‌های صورت گرفته در دو روز گذشته از اهالی خانه سینما ندارد.

فرهاد توحیدی(رئیس هیات مدیره و سخنگوی خانه سینما) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با اعلام این مطلب افزود: به اطلاع کلیه همکاران و دوستان و اعضای خانه سینما می‌رسانم که تجمع روز یکشنبه سی تیر ماه در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ ارتباطی با خانه سینما ندارد.
وی ادامه داد: فراخوان این تجمع از سوی اتحادیه تهیه‌کنندگان شماره ۲ صادر و ارسال شده است و هیچ ارتباطی با خانه سینما ندارد.
—————————
لازم به ذکر است فراخوان این تجمع را عده ای هنرمند نمای وابسته به دولت، جهت رویارویی با هنرمندان خانه سینما داده اند.
حمايت از هنرمندان سبز

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s