تنها یکصد واحد از هشت هزار واحد صنعتی اصفهان دارای بخش تحقیق و توسعه اند.

Download (3)سایت خبری راه کارگر- در حالیکه انعکاس اخبار مربوط به تعطیلی واحد های کارگری نمودی در آمارهای رسمی دولتی ، موسسه آمار،بانک مرکزی و در سطح وازرتخانه های مروبطه ندارد. گاها انعکاس پاره ای از گزارشات در سطح خبرگزاری های رسمی، این کمبود را جبران می نماید. ولی ما همواره شاهد است هستیم که بلافاصله مضمون گزارش با تکذبیه مسئولین دولتی از حیض انتفاع می افتد تا ارائه هر سطح از آمار ها جرء ممنوعه ها باقی بماند


تنها یکصد واحد از هشت هزار واحد صنعتی اصفهان فاقد بخش تحقیق و توسعه اند.

گزارش امروز ایلنا ؛ بیان قابل تاکید از ورشکستگی واحد های صنعتی استان اصفهان در نداشتن واحد ها ی تحقیق و توسعه در سطح واخد های صنعتی را به نمایش می گذارد . مرتضی بیشه، رییس کمسیون آموزش و پژوهش‌های کاربردی اتاق بازرگانی اصفهان، در جمع اعضای کمیته شورای راهبردی پژوهش و فناوری کمیسیون آموزش اتاق اصفهان،گفت: واحد تولیدی که حتی یک نفر در بخش تحقیق و توسعه نداشته باشد نمی‌تواند در دراز مدت موفق باشد،متاسفانه از ۸ هزار واحد صنعتی استان تنها ۱۰۰ واحد دارای بخش تحقیق و توسعه هستندو این در حالیست که سهم این واحد‌ها در بازارهای جهانی بسیار اندک است.
نداشتن بخش تحقیق و توسعه و انجام نشدن کارکارشناسی در هر واحد تولیدی در شراط کمبود اجناس و تحریم های گسترده جهان سرمایه داری، ضررهای جبران ناپذیری را متوجه چرخش تولید واحد های صنعتی خواهد ساخت و رکود تولید و تعطیلی واحدهای کارگری و بیکاری گسترده را بدنبال خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s