کارگران نیشکرهفت تپه دراعتراض به واگذاری شرکت به سپاه پاسداران دست به اعتصاب زدند‎

imagesسایت خبری راه کارگر- درحالیکه اعتراضات و اعتصابات کارگران درجای جای کشور ادامه دارد؛سندیکای کارگران نیشگر هفت تپه از اعتصاب بیش از ۵۰۰ کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه خبر اعتراض کارگران این کارخانه را از روزهای پیش اعلام داشته است. پایان بخشیدن به فضای امنیتی کارخانه و بازگرداندن کارگران اخراجی که ترکیب مدیریت سندیکا را نمایندگی میکردند یعنی آقایان (علی نجاتی، فریدون نیکو فر، محمد حیدری، جلیل احمدی، رضا رخشان و قربان علیپور ) و اخراج مدیریت برگمارده این کارخانه در دوره جدید که از عوامل امنیتی اداره اطلاعاتند ؛در کنار اعتراض به عدم واگذاری کارخانه به سپاه پاسداران از مرکزی ترین متن اعتراض کارگران در دوره اخیر می باشد.


کارگران نیشکرهفت تپه دراعتراض به واگذاری شرکت به سپاه پاسداران دست به اعتصاب زدند‎

به گزارش تارنمای اتحادیه آزاد کارگران ایران، مسئولین نیشکر هفت تپه پاسخی به خواستهای کارگران نداده اند و این اعتصاب همچنان ادامه دارد.کارگران نیشکر هفت تپه خواستهای خود را در ۵ بند تنظیم کرده اند و خواهان تحقق آنها هستند. این خواستها عبارتند از:
۱- بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل که از سال ۱۳۸۷ پیگیریهای لازم در این مورد از سوی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه صورت گرفته است. بطوریکه بر اساس این پیگیریها نامه ای از وزارت کار به اداره کار استان و از اداره کار استان به اداره کار شهرستان شوش جهت بازنگری در طرح طبقه بندی مشاغل کارگران هفت تپه ابلاغ شده است اما تاکنون ترتیب اثری به این ابلاغیه داده نشده است.
۲- اخراج اعضای هیات مدیره کارخانه به نامهای حسن عبدالهی، رضا مددی، کاظمینی و برزو احمدی که دو شغله هستند. برزو احمدی رئیس سابق اداره اطلاعات شوشتر بوده و در اخراج کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراضات سالهای ۸۶ و ۸۷ این کارگران نقش موثری داشته است.
۳- ابقا بکار مدیر عامل فعلی کارخانه آقای فرشید مومن غریب که از کار خود تعلیق شده و احتمال اخراج وی بر سر زبانها افتاده است. وی از پرسنل قدیمی کارخانه نیشکر هفت تپه می باشد
۴- عدم واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه و منازل سازمانی آن به سپاه
۵- شکسته شدن فضای امنیتی در شرکت نیشکر هفت تپه که بدنبال اعتراضات کارگران از سال ۱۳۸۶ به این سو بر شرکت حاکم شده است بطوریکه از آن تاریخ به این سو با سیطره افراد امنیتی بر اداره شرکت بسیاری از کارگران معترض منجمله اعضای هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به نامهای علی نجاتی، فریدون نیکو فر، محمد حیدری، جلیل احمدی، رضا رخشان و قربان علیپور از کار خود اخراج شدند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s