سازمان تامین اجتماعی همچنان در برابر مطالبات کارگران و بازنشستگان پاسخی ندارد

Download (4)سایت خبری راه کارگر – سازمان تامین اجتماعی در تمامی دوره هشت ساله احمدی نژاد محل کشاکش گروهبندی های درون نظام بوده است . اخرین ها انتصاب قاضی سعید مرتضوی برراس این سازمان و رودرویی گرایش معینی در درون مجلس هم با رئیس جمهور و هم وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کار او یعنی شیخ الاسلامی ، حتی به استیضاء وزیر و مقاومت رئیس دولت (احمدی نژاد) در برابر مجلس انجامید . حتی بعد از دادگاهی شدن سعید مرتضوی و قرار 200 هزار تومانی جریمه برای او، باز به همین مقام بازگشت .


سازمان تامین اجتماعی همچنان در برابر مطالبات کارگران و بازنشستگان پاسخی ندارد

به گزارش ایلنا؛ گفتنی است ظرف روزهای اخیر، هنگامی كه مجلس سرگرم بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی بود، ازعضویت سعید مرتضوی وناصر برهانی در هیئت امنای تامین اجتماعی و به تبع، انتصاب علی روحبخش به سمت مدیرعاملی این سازمان خبر داده بود بنا برهمین گزارش ، بر اساس اطلاعیه روابط عمومی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، مراحل قانونی تعیین اعضای هیات امنای تامین اجتماعی مبتنی بر پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تصویب شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی است كه بدلیل عدم تحقق شروط مذکور در تصمیمات اخیر هیچ گونه تغییری در ترکیب اعضای قبلی هیات امنای مذکور از نظر این وزارتخانه صورت نپذیرفته و اعضای قانونی هیات امنا، اعضای قبل از تاریخ ۱/۵/۱۳۹۲ می‌باشند. و سرانجام با جابجایی دولت و رای اعتمادگرفتن علی ربیعی از مجلس، اولین کار او جابجایی در این سازمان بوده است وبطوری که درتاریخ ۲۷ مرداد۱۳۹۲صمدالله فیروزی با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان سرپرست سازمان تأمین اجتماعی منصوب شد . گفتنی است فیروزی هم اکنون عضو هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی بوده و بیش از این نیز به عنوان معاون فنی و درآمد این صندوق فعالیت می‌کرد. نکته گفتنی این است که این مقام موقتی است و تا تعیین مدیر عامل این سازمان فیروزی به عنوان سرپرست صندوق تأمین اجتماعی تعیین شد .به گزارش ایلنا در همان تاریخ سعید مرتضوی نیز پس از این انتصاب در جلسه هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی حاضر و به تشریح وضعیت این صندوق در اصول مطالبات و پرداخت بدهی‌های طرف قرارداد پرداخت. مقام جدید این سازمان یعنی صمداله فیروزی دارای فوق لیسانس زبان و ادبیات فارسی بوده و پبش از این سرپرستی معاونت امور اجتماعی وزارت رفاه و تامین اجتماعی، سرپرست معاونت سیاست‌گذاری و برنامه ریزی وزارت رفاه و تامین اجتماعی، عضو شورای عالی کار، عضو کمیسیون فرعی اجتماعی دولت، عضو ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها و… را در پرونده کاری خود دارد.
در مقابل این جابجایی ها به مانند دوره پیشین، مشکلات گروهبندی های مختلف اجتماعی از جمله بازنشستگان و تامین بیمه کارگران همچنان به قوت خود باقی است . ایلنا می نویسد؛«نصراله دریابیگی» ،رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مازندران گفت: در حال حاضر به دلیل بی ثباتی در مدیریت هیچ روش مشخص و یا سازمان دهی و برنامه ریزی خاصی برای رفع مشکلات بیمه شدگان و مستمری بگیران وجود ندارد که این امر به طور قطع به زیان سازمان خواهد بود.
وی افزود: تغییر پی در پی مدیران سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر، مشکلات فراوانی را برای بیمه شدگان و بازنشستگان به دنبال داشته است بطوریکه کارشناسان معتقدند نبود ثبات مدیریت در این سازمان و انتصاب مدیران سیاسی و ناکارآمد باعث اجرا نشدن برنامه های بلند مدت و تحقق اهداف قانون جامع تامین اجتماعی شده است.وی در خصوص مشکلات باز نشستگان با بیمه دی نیز گفت: با وجود آنکه بیمه دی بخشی از خدمات درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی را تقبل کرده است، اما این قشر برای دریافت خدمات بیمه ای از این شرکت بیمه ای با مشکلاتی مواجه هستند.
دریابیگی با انتقاد از اینکه اکنون پس از گذشت ماه ها از انعقاد قرار داد جدید، این بیمه به تعهدات خود عمل نکرده است و مشکلات درمانی بازنشستگان بیش از پیش شده است گفت: برخی از بازنشستگان با تصور حمایت بیمه دی و تقبل برخی هزینه ها امور پزشکی خود را انجام داده اند، اما در مراجعه به نمایندگی های این شركت بیمه‌ای در می یابند که بسیاری از هزینه های انجام شده خارج از تعهد بوده و به هیچ وجه قابل پرداخت نیست. وی افزود: همچنین تاخیرهای طولانی مدت در پرداخت هزینه های درمان بازنشستگان از سوی بیمه دی، با توجه به شرایط اقتصادی بازنشستگان منجر به نارضایتی آنان از خدمات این شرکت بیمه ای شده است.
همچنین مسئله جابجایی های صورت گرفته در بین سازمان تامین اجتماعی بعنوان بزرگرین تشکل جانبدار کارگران ، امروز همچون دیروز در مقابل کارگران عمل می کند و به درخواست ها و نیازمندی های آنان هیچ پاسخ درخوری نمیدهد. به گزارش خبری ایلنا: «عبدالله بلواسی» رئیس انجمن صنفی کارگران خباز مریوان و سروآباد از نبود بیمارستان و درمانگاه تخصصی تامین اجتماعی در این شهرستان‌ها انتقاد کرد چرا که طبق قوانین سازمان تامین اجتماعی در هر شهرستانی که تعداد بیمه شدگان به بیش از ۶ هزار نفر بیمه شده اصلی برسد باید بیمارستانی رایگان جهت خدمت رسانی به بیمه شدگان و خانواده‌های آنان احداث شود. عبدالله بلواسی گفت: در حالی كه نزدیک به ۲ سال از تشریفات کلنگ زنی این درمانگاه گذشته، تا كنون فقط خاک برداری اش انجام شده است

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s