درخواست یک عضو خانه کارگر از تشکلهای زرد وابسته به دولت: به دامن جامعه كارگری بازگردید

Download (3)سایت خبری ره کارگر : آش آنقدر شور شد که آشپز هم فهمید. یک عضو تشکیلات وابسته به دولتِ خانهِ کارگر خطاب به سازمان ها و تشکلهای زرد کارگری، از آنان خواست که به سوی کارگران برگرشته و از منافع آنان دفاع کنند. ایلنا به نقل از دبیر خانه کارگر اسلامشهر گفت برخی تشکلات کارگری در دولت گذشته از وظیفه اصلی خود که پی گیری منافع کارگران است فاصله زیادی گرفتند و در طول این مدت به جای دخالت موثر در امور صنفی کارگران، با دخالت در امور سیاسی از مسیر اصلی خارج شدند.


درخواست یک عضو خانه کارگر از تشکلهای زرد وابسته به دولت: به دامن جامعه كارگری بازگردید

به گفته وی تعدادی از تشکلات کارگری وابسته به رژیم با سقوط به جدل‌های سیاسی، نهاد كارگری را به وسیله‌ای برای تأمین منافع شخصی و گروهی تبدیل كردند. در طی حاکمیت جمهوری اسلامی سازمانهای شبه کارگری دست ساز رژیم به اشکال مختلف در همکاری با رژیم ضدکارگری از شکل گیری نهادها و سندیکاهای مستقل کارگری جلوگیری کرده و در مقاطعی مانند تشکیل سندیکای کارگران شرکت واحد مبادرت به مقابله مستقیم با کارگران و فعالین سندیکائی نموده اند.
یك فعال كارگری در اسلامشهر؛ «تشكل‌های دولت‌پناه به دامن جامعه كارگری بازگردند»
دبیر خانه کارگر اسلامشهر با انتقاد از عملکرد ناصحیح تشکلات کارگری در ۸ سال گذشته خواستار بازگشت این تشکلات به جایگاه اصلی خود در دامان جامعه کارگری شد. حسن‌پور طالبیان در این باره به ایلنا گفت: برخی تشکلات کارگری در دولت گذشته از وظیفه اصلی خود که پی گیری منافع کارگران است فاصله زیادی گرفتند و در طول این مدت به جای دخالت موثر در امور صنفی کارگران، با دخالت در امور سیاسی از مسیر اصلی خارج شدند. او با بیان اینکه محور اصلی وظایف این تشکلات پی گیری حقوق صنفی کارگران است، افزود: در این میان تعدادی از تشکلات کارگری نیز پا را فراتر گذاشته و با سقوط به جدل‌های سیاسی، نهاد كارگری را به وسیله‌ای برای تأمین منافع شخصی و گروهی تبدیل كردند. به گفته این فعال کارگری، امروز جامعه کارگری بیش از هر زمانی برای بیان و پی‌گیری مشکلات صنفی‌اش، نیازمند تشکل‌های واقعی است و از این تشكل‌هایی كه به هر دلیل ظرف سال‌های گذشته به آغوش دولت پناه برده بودند برای حفظ موجودیت‌شان باید به دامان جامعه كارگری بازگردند. پورطالبیان در ادامه با اشاره به اینكه در دولت دهم شاهد موضع گیری‌های برخی تشکل‌های کارگری، خلاف منافع صنفی کارگران بودیم، اظهارداشت: متاسفانه در طول این سال‌ها به دلیل عملکرد ناصحیح برخی تشکلات کارگری، نه تنها امنیت شغلی و قانون كار به حاشیه رانده شد، بلكه به تبع ضعف این تشكل‌ها وضعیت اقتصادی کارگران نیز به مرور بد‌تر شد تا جایی که امروزه کارگران چیزی برای از دست دادن ندارند. دبیر خانه کارگر اسلامشهر در خاتمه خطاب به کسانی که به عنوان نماینده صنفی کارگران خلاف منافع آنان عمل می‌کنند، گفت: دولت‌ها بعد از چهار یا هشت سال نهایتا تغییر می‌كنند و پناه‌گاه امن و مناسبی برای تشكل‌های كارگری نیستند. این تشكل‌ها اگر قصد حیات بیش از هشت سال را دارند ناچارند كه به ریشه و خاستگاه خود رجوع كنند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s