تشکیل اتاق فکر هسته ای جایگزین ادبیات تهاجمی

Download (6)سایت خبری راه کارگر : در حالیکه اصل پرداختن به پروژه های اتمی؛ حتی از نوع صلح آمیز آن؛ و هدر دادن سرمایه کشور از سوی کارشناسان، سیاستی مخرب و مضر به حال مردم کشور، منطقه و جهان اعلام می شود، جمهوری اسلامی هم چنان در پی یافتن راه حلی برای پیش بردن این سیاست است. خبرگزاری ایلنا به نقل از یکی از مجلس نشینان نوشت بایستی بجای استفاده از ادبیات تهاجمی که در هشت سال گذشته از سوی دولت احمدی نژاد پیش برده می شد، اتاق فکر هسته ای تشکیل دهیم تا بتوانیم با سیاست اعتدال و اجرای دیپلماسی نظام را از بن بست فعلی خارج کنیم.


تشکیل اتاق فکر هسته ای جایگزین ادبیات تهاجمی

به گفته فعالین سیاسی در این طرح های اعتدالیون دو نکته بطور واضح روشن است اول اینکه پروژه های مخرب اتمی ادامه پیدا کنند اما با سازش با غرب و زد و بندهای پشت پرده، و دوم اینکه هریک از اینان با حمله به سیاست های احمدی نژاد قصد دارند به خامنه ای یادآوری کنند که شکست سیاست های احمدی نژاد، شکست سیاست های وی نیز می باشد.
ادبیات تهاجمی، آفت سیاست خارجی ایران بود/ خروج ایران از بن بست با تشكیل اتاق فكر هسته‌ای
خبرگزاری ایلنا / رئیس فراکسیون مناطق مرزی کشور، آفت اصلی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در طی هشت سال گذشته را استفاده از ادبیات تهاجمی اعلام کرد. سید باقر حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با تاکید بر اینکه ادبیات تهاجمی نمی‌تواند کارایی لازم را برای اجرای سیاستهای خارجی کشور محقق سازد، گفت: تشکیل اتاق فکر هسته‌ای کشور می‌تواند راهکارهای لازم را برای جبران ادبیات غلط ۸ سال گذشته کشور در راستای تعامل با کشورهای خارجی جبران سازد. نماینده مردم سیستان در مجلس نهم، با اشاره به سیاست خارجی کشور در ۸ سال گذشته اظهار داشت: متاسفانه سیاست خارجی کشور در طول این مدت کاملا با ادبیات تهاجمی عجین شده بود و همین امر بهانه‌های لازم را برای دیگر کشور‌ها مهیا ساخته بود که کشور ما را در تنگنا قرار دهند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم افزود: اعتدال و اجرای دیپلماسی مستقل اما با کار کار‌شناسی وبر اساس منافع ملی می‌تواند کشور را از بن بست فعلی خارج سازد و اتاق فکر هسته‌ای کشور در این راستا ایجاد شده است. وی با بیان اینکه در بحث هسته‌ای مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: همه دنیا حق ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای را پذیرفته‌اند و از این لحاظ مشكلی نیست تنها نوع برخورد تهاجمی کشور در طول ۸ سال گذشته عامل اصلی بحران در مسئله هسته‌ای کشور بود.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s