دیوار کوتاه «نگین کرمان» و تیغ برنده سانسور تاریک اندیشان

ghalam-tabarسایت خبری راه کارگر ـ نشریه نگین کرمان با انتشار طنزی در زنگ انشاء با عنوان «کشور خارج کجاست؟» به « توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» متهم شد و توقیف گردید. کار به همین جا نیز پایان نیافت. امام جمعه کرمان هم وارد ماجرا شده بود و عده ای از تاریک اندیشان نیز پیش از آن در دفتر نشریه جمع شده بودند تا از «مقدسات» جمهوری اسلامی دفاع کنند. از مقدساتی چون «تک صدائی» « اختناق فرهنگی» ؛ «سرکوب اندیشه»؛ «نفی آزادی بیان» «حاکمیت دین بر تمامی عرصه های زندگی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور» و در یک کلام از «استبداد دینی» و «تاریک اندیشی» واپسگرایان. حکومتی که تحمل یک طنز کوتاه را ندارد نشان می دهد که تا چه حد استوار است. اگر تا امروز، تاریک اندیشان و واپسگرایان وطنی نتوانسته اند ایران را به افغانستان دوران طالبان تبدیل کنند به دلیل مقاومت درخشان جامعه مدنی است. این طنز گزنده و زیبا نیز از مصادیق چنین مقاومتی است. از این مقاومت پاس داریم و از حق آزادی اندیشه و بیان بی حصر و استثناء دفاع کنیم. محدود کردن و مشروط کردن آزادی بیان به هر بهانه ای که باشد راه به استبداد خواهد برد. این را باید با صدای بلند فریاد کرد.
**********************
در پی اهانت به اسلام و مقدسات
نشریه نگین کرمان توقیف شد
نشریه نگین کرمان به علت توهین به مقدسات و تبلیغ‌ علیه نظام جمهوری اسلامی توقیف شد.
خبرگزاری فارس: نشریه نگین کرمان توقیف شد
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، نشریه نگین کرمان‌ در‌ شماره 530 مورخ 23 مرداد ماه 1392 مطلبی را منتشر کرد که به دلیل توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران توقیف شد.
یک منبع آگاه در دستگاه قضائی استان کرمان به خبرنگار فارس گفت: مسیر قانونی پرونده نشریه نگین کرمان در حال طی شدن است و مدیر مسئول این نشریه به دلیل درج مطالب توهین‌آمیز به دادسرا‌ احضار شده است.
همچنین پیش از ظهر امروز تعدادی از فعالان فرهنگی و مذهبی کرمان با تجمع در مقابل دفتر این نشریه هتاک مراتب اعتراض خود را اعلام و خواستار برخورد قاطع با توهین کنندگان به اسلام و مقدسات شدند.
********************************
نشریه نگین کرمان به دلیل اهانت به دین و مقدسات توقیف شد
شنبه, 02 شهریور 1392 ساعت 11:36
negin-tajamoh
تجمع اعتراض‌آمیز نمایندگان تشکل‌های مختلف کرمان در مقابل دفتر نشریه نگین کرمان/
مدیر مسئول نشریه نگین کرمان:نشریات محلی کرمان مجانی روی دکه‌ها می‌روند و کسی آن‌ها را نمی‌خواند.
به گزارش هجرت نیوز؛نشریه‌ نگین کرمان که در شماره 530 / مورخ 23 مردادماه 1392 در مطلبی به نام زنگ انشاء؛ به اسلام؛ قرآن؛ مقدسات و ارزش‌ها اهانت کرده بود؛ در دادستانی استان کرمان مورد رسیدگی قرار گرفت و توقیف شد.
در همین رابطه صبح امروز شنبه نمایندگانی از تشکل‌های مختلف کرمان اعم از روحانیت؛ مداحان؛ دانشجویان؛ دانش‌آموزان؛رسانه؛ هیات‌های مذهبی و امت حزب الله کرمان صبح شنبه در مقابل دفتر نشریه نگین کرمان تجمع نمودند و مراتب اعتراض خود را نسبت به انتشار مطلبی توهین‌آمیز به قرآن؛ اسلام؛ ارزش‌ها و شهدا ابراز نمودند.
در این تجمع حجت الاسلام روح الله عسکری ضمن سخنانی به سخره گرفتن مقدسات در قالب طنز در این نشریه را محکوم کرد و اظهار داشت: این جمع به نمایندگی از تشکل‌های مختلف در این مکان اجتماع نموده‌اند تا نسبت به توهین به مقدسات اعتراض نمایند.
وی افزود: مسئولیت هر آن‌چه که در نشریات چاپ می‌شود؛ به عهده‌ی مدیر مسئول است و ایشان نمی‌توانند از محتوای نشریه اظهار بی‌اطلاعی کنند.
حجت الاسلام عسکری خاطر نشان کرد: مدیر مسئول نشریه نگین کرمان باید بدون اما و اگر صریحا در رسانه‌ی خودعذرخواهی و جبران مافات کند.
در ادامه برخی از نمایندگان تشکل‌ها نیز در اعتراض خود مطرح نمودند که روال قانونی رسیدگی به این موضوع در مجرای قوه‌ی قضائیه در حال پیگیری است، اما اگر مدیر مسئول آن گونه که باید عذرخواهی نکند؛ بار دیگر این تشکل‌ها با زیرمجموعه‌ها و اعضایشان در این مکان حضور خواهند یافت.
در این اجتماع اعتراض‌آمیز عباس کریم‌زاده مدیر مسئول نشریه نگین کرمان گفت: از این مطلب دفاع نمی‌کنم اما مگر کسی هم نشریات محلی را می‌خواند؟! این نشریات مجانی روی دکه‌ها می‌رود ولی کسی آن‌ها را نمی‌خواند!!
وی از انتشار این مطلب اظهار ندامت کرد.
آخرین بروز رسانی در شنبه, 02 شهریور 1392 ساعت 11:56
******************************
kerman-emamjomeامام جمعه موقت کرمان:
چاپ مطلبی توهین‌آمیز نسبت به اسلام، مقدسات و مردم در یکی از نشریات محلی کرمان جای تاسف دارد
امام جمعه موقت کرمان با ابراز تاسف از چاپ مطلبی توهین‌آمیز نسبت به اسلام، مقدسات و مردم در یکی از نشریات محلی کرمان تصریح کرد: این مطلب نوشته مسئولان و دست‌اندرکاران این نشریه نیست، اما چاپ آن جای تاسف و گلایه دارد.
نمایش عکس در اندازه واقعی
حجت‌الاسلام محمد صباحی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: در شرایط کنونی ایران به منزله تنگه اُحد برای اسلام‌ تلقی می‌شود.

وی بیان داشت: اگر دشمنان ما بتوانند از طریق ایران به صحنه اسلام دست پیدا کرده و نفوذ کنند به تعبیر امام خمینی (ره) اسلام سیلی می‌خورد که نمی‌تواند کمر راست کند.

حجت الاسلام صباحی تصریح کرد: مردم ایران باید قدردان این کشور، حکومت و رهبرشان باشند و همان طور که تاکنون مقاومت کردند به ایستادگی خود در برابر توطئه‌های دشمنان ادامه دهند.

وی با اشاره به مناسبت نیمه شوال سالروز شهادت حضرت حمزه (ع) ابراز داشت: پیامبر اکرم (ص) در جنگ اُحد یاران و شهدای عزیزی را از دست دادند که از جمله آنها حمزه سید‌الشهدا (ع) است.

حجت الاسلام صباحی با بیان اینکه ما مسلمانان در حق حضرت حمزه (ع) کوتاهی کرده‌ایم، گفت: پیامبر (ص) فرمودند، «اگر کسی در مدینه من را زیارت کند و به زیارت قبر عمویم حمزه (ع) نرود، در حق من جفا کرده است».

خطیب جمعه کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خطبه 199 نهج‌البلاغه ‌اذعان داشت: حضرت علی (ع) در این خطبه بر مسئله نماز و زکات تاکید فراوانی کرده‌اند و زکات را به عنوان عبادتی برای مال دانسته‌اند.

وی اظهار داشت: طبق فرموده حضرت علی (ع) همان گونه که نماز ما را به خداوند نزدیک می‌کند، پرداخت زکات نیز در سعادت و تقرب انسان به پروردگارش نقش دارد.

حجت الاسلام صباحی با بیان اینکه هر عبادتی برای اینکه انسان را به کمال برساند، دارای شرایط خاص و ویژه است، عنوان کرد: شرط قبولی و نتیجه‌بخش بودن زکات، میل و رغبت است که در این صورت به فرموده حضرت علی (ع) کفاره‌ای برای گناهان و حجابی برای آتش‌ جهنم است.

امام جمعه موقت کرمان با ابراز تاسف از چاپ مطلبی توهین‌آمیز نسبت به اسلام، مقدسات و مردم در یکی از نشریات محلی کرمان تصریح کرد: این مطلب نوشته مسئولان و دست‌اندرکاران این نشریه نیست، اما چاپ آن جای تاسف و گلایه دارد.

وی بیان داشت: ان‌شاء‌الله مسئولان این نشریه این حرکت ناشایست خود را جبران کنند و در نوشتار و گفتار خود دقت لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام صباحی افزود: همه ما قصد داریم در دولت جدید اوضاعی آرام و بی‌دغدغه فراهم باشد، نشریات با چاپ مطالبی بیهوده وقت مردم را به هدر ندهند.
منبع: هجرت نیوز
****************************
negin3

Advertisements
نوشته شده در خبر. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s