باردیگر ماجرای حادثه 22 بهمن 91 قم ، در قبال پاسخ هفته نامه پرتو ، به رسانه ها کشیده شد

Download (7)سایت خبری راه کارگر – باردیگر موضوع حادثه 22 بهمن سال 91 قم به صحنه مجلس راه یافت . این بار پاسخ و عکس العمل «» هفته نامه پرتو» در دفاع از خود ، پاسخ سریع « کمیته حقیقت یاب » مجلس در این باره را به میان کشید . خود ماجرا که پیشتر شرح آن در سایت خبری ما بازتاب وسیع یافت از کشایش گروهبندی های درون مجلس بر سر قرائت گزارش هیه شده فراهم آمد .


باردیگر ماجرای حادثه 22 بهمن 91 قم ، در قبال پاسخ هفته نامه پرتو ، به رسانه ها کشیده شد

اینبار عکس العمل گروه پرتو و شیخ الشیوخ قم ، چنین واکنش تندی از سوی رئیس کمیته حقیقت یاب مجلس با خود بهمراه داشت ؛ که اگر لازم شد ما فیلم و اسناد مربوط به آن حادثه را منتشر می کنیم . به گزارش خبرنگار مجلس ؛ ماجراي حادثه قم و ناسزا به رئيس مجلس از سوي عده‌اي تندرو که سازماندهي شده بود همچنان ادامه دارد و با وجود قرائت گزارش نمايندگان مجلس در صحن علني باز هم کشمکش بين اصولگرايان و حاميان مصباح يزدي در فضاي رسانه‌اي و سياسي به گونه‌اي پيگيري مي‌شود که گويي تنها عده‌اي به دنبال القاي حقيقت به افکار عمومي‌هستند. دست داشتن قاسم روانبخش که از شاگردان و همراهان مصباح يزدي محسوب مي‌شود در جريان حادثه 22 بهمن در قم که مانع راهپيمايي علي لاريجاني شد هنوز در دستگاه قضا در حال بررسي است و به نتيجه قاطعي نرسيده اين در شرايطي است که در بسياري از موارد مشاهده شده که افراد مختلف يا به دادگاه احضار شده‌اند و يا پس از دستگيري و سپري کردن مدتي در زندان آنگاه پرونده آنها مورد رسيدگي دادگاه قرار گرفته است که به نظر مي‌رسد با وجود همه مدارک و شواهد اين کار به کندي ادامه پيدا کرده و شايد وابستگي به جريان مصباح مانعي براي سرعت بخشيدن به اين کار شده است. با وجود رد و بدل شدن جوابيه بين روانبخش و تيم همراهش و تهيه‌کنندگان اين گزارش به نظر مي‌رسد داستان اين جريان بين تماميت خواهان تندرو و اصولگرايان حامي‌لاريجاني ادامه داشته باشد تا اينکه دستگاه قضا بر حسب وظيفه به اين غائله خاتمه دهد و عدالت را در اين باره اجرا کند تا بيش از اين شاهد خودسري عده‌اي در جامعه نباشيم که هر موضوعي را براساس سليقه خود در کشور تنظيم کنند. به واقع ضرب‌المثل آسيا به نوبت اين روزها دامن اصولگراياني را گرفته است که خود در دهه 70 به بعد براي مقابله با تحول‌خواهان و اصلاح‌طلبان و دولت محمد خاتمي‌از هيچ اقدامي‌فروگذار نبودند و سکوت و دست داشتن در برخي اقدامات موجب شد که اين سازه کج همچنان رشد کند و امروز گريبان محافظه‌کاراني را گرفته است که حال با تندروان همفکر خود بر سر بقا و ادامه راه به اختلاف رسيدند.
واکنش کميته حقيقت‌ياب
رييس کميته حقيقت‌ياب مجلس در واکنش به جوابيه «هفته‌نامه پرتو»، گفت: فرافکني روانبخش و اطرافيانش متوقف نشود، فيلم دفتر هفته‌نامه‌پرتو در شب حادثه 22بهمن‌قم منتشر‌مي‌شود.
منصور حقيقت‌پور در گفت‌وگو با خانه ملت درباره جوابيه هفته‌نامه پرتو و انتقاد اين هفته‌نامه از اينکه «اي کاش کميته حقيقت‌ياب مجلس پيش از متهم کردن افرادي در حلقه پرتو از اعضاي اين حلقه نيز در خصوص حادثه 22 بهمن قم سوال مي‌کرد» گفت: در طي بررسي اين مساله به طور مکرر با آقاي جلالي، رييس دفتر موسسه براي گرفتن وقت تماس گرفته شد تا ملاقاتي داشته باشيم اما آن‌ها به ما گفتند که وقتي ندارند و بعد اظهار کردند که مکتوب درخواست ملاقات خود را بفرستيد تا بررسي شود. نماينده مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي‌در ادامه اين مطلب افزود:اين درخواست از جانب موسسه پرتو در حالي مطرح شد که در همان زمان ما به عنوان کميته حقيقت‌ياب مجلس خدمت بسياري از مراجع قم نيز رفتيم و مراجع ما را پذيرفتند و از ما درخواست نامه مکتوب نکردند.
حقيقت‌پور تصريح کرد:در پي اين درخواست ما از کميسيون امنيت ملي مجلس نامه مکتوب گرفتيم و ارائه داديم اما باز هم وقعي قائل نشدند. وي ادامه داد: ما در اسفند ماه درخواست ملاقات به موسسه پرتو داديم اما مسئولان اين موسسه به ما گفتند شايد در ارديبهشت ماه وقت کوتاهي در حد 10 دقيقه به ما بدهند. حقيقت‌پور تاکيد کرد:اين آقايان از جمله آقاي روانبخش بهتر است ديگر در اين خصوص اينگونه اظهارات را مطرح نکنند و به جاي اين دست از اظهارات، آقاي روانبخش بگويد که شب22 بهمن در دفتر پرتو چه افرادي را احضار کرد و به آنها چه گفت و چه نوشتند و چه مسئوليتي به آنها داد.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح کرد: آقاي روانبخش به جاي فرافکني بايد به روشني بگويد چه دستوراتي به آقاي«ع» داد.
وي افزود: روانبخش و مجموعه‌اش در سخنراني‌هايي که در مسجد اهل بيت پيش از 22 بهمن انجام دادند آگاهانه به آتش فتنه 22 بهمن قم هيزم ريختند و بايد در اين خصوص پاسخگو باشند. حقيقت‌پور تصريح کرد: وي بايد به روشني نقل کند که در شب 22 بهمن در دفتر حلقه پرتو از چه کساني با چه تخصص‌هايي دعوت و چه دستوراتي به آن‌ها داده و چه وظايفي را براي آن‌ها براي سخنراني رييس مجلس تعريف کرده‌اند. رييس کميته حقيقت‌ياب مجلس تصريح کرد: اگر بار ديگر خود آقاي روانبخش و يا اطرافيانشان از اين دست اظهارات فرافکنانه مطرح کنند، فيلم شب 22 بهمن را در اختيار رسانه‌ها قرار مي‌دهم تا مشخص شود که در شب 22 بهمن در دفتر حلقه پرتو از چه کساني با چه تخصص‌هايي دعوت و چه وظايفي را براي آن‌ها براي سخنراني رييس مجلس تعريف کرده‌اند.
ادعاي مديرمسئول «پرتو» به گزارش حادثه 22 بهمن قم
اما مديرمسئول هفته‌نامه «پرتو سخن» در واکنش به انتشار گزارش حادثه 22 بهمن 91 قم، تاکيد کرد: حادثه قم محکوم است ولي ارتباطي با پرتو ندارد.
به‌گزارش فارس، محمود دهقاني مديرمسئول هفته‌نامه «پرتو سخن» در واکنش به انتشار گزارش کميته تحقيق مجلس شوراي اسلامي‌درباره حادثه 22 بهمن 1391 قم، جوابيه‌اي در اين زمينه ارائه کرد.
در اين نامه آمده است: از آنجا که در گزارش حادثه 22 بهمن قم، از هفته‌نامه «پرتو» نام برده شده و اين گزارش در خبرگزاري‌ها نيز انتشار يافته، به اطلاع عموم مي‌رساند که از نقطه‌نظر هفته‌نامه پرتو، حادثه مزبور غير قابل قبول بوده و محکوم است ولي ارتباطي با اين نشريه ندارد و اي کاش در خلال 2000 ساعت نفر کار تحقيقي و جلسات مستمر اعضاي محترم کميته تحقيق مجلس با نهادها، شخصيت‌ها و افراد ذيربط، که در گزارش مزبور مورد اشاره قرار گرفته، جلسه‌اي هم با مسئولان پرتو برگزار مي‌شد تا برخي از کساني که اساساً هيچ‌گونه عضويتي در پرتو نداشته و ندارند (مانند آنچه در بند 10 آمده است)، به عنوان افراد پرتو مطرح نمي‌شدند و اعتبار گزارش مجلس محترم مخدوش نمي‌گرديد ولي دريغ از حتي يک تماس تلفني! و اگر در مورد يکي از اعضاي پرتو، نکته‌اي مطرح شده، امري شخصي بوده که طبعاً وي پاسخ داده و خواهد داد ولي به هر حال به اين هفته‌نامه ارتباطي ندارد.
سزاوار بود دوستان کميته تحقيق عنايت مي‌کردند که با آن قضاوت غيردقيق در مورد هفته‌نامه‌اي که به عنوان مدافع ارزش‌هاي اسلام و انقلاب شناخته مي‌شود، چه افراد، ‌روزنامه‌ها و گروه‌هايي در داخل و خارج خوشحال و کداميک متأسف شدند.
در پايان توفيق روزافزون نمايندگان محترم مجلس در خدمت به انقلاب اسلامي، منويات رهبر معظم انقلاب، خون شهدا و مردم عزيز را مسالت داريم.»
گزارش کميته تحقيق کميسيون امنيت ملي مجلس در خصوص حادثه 22 بهمن قم در تاريخ 15 مردادماه 92 توسط سيدحسين نقوي سخنگوي کميسيون مذکور در صحن علني مجلس قرائت شد.
در گزارش مذکور در بخش تجزيه و تحليل غائله با اشاره به اقدامات حلقه پرتو آمده بود: روز قبل از راهپيمايي 22 بهمن 1391 يکي از افراد حلقه پرتو، شخصي با هويت معلوم احضار مي‌نمايد و از ايشان مي‌خواهد نيروهاي خود را براي نقش‌آفريني در شبستان حرم مطهر حضرت معصومه(س) فراخواند و همچنين خطاط و امکانات لازم را براي شب 21/11/91 در محل دفتر هفته‌نامه پرتو آماده نمايد.(مستندات آن در پرونده قضايي وي موجود است) متون و شعارهاي مد نظر توسط افرادي از حلقه پرتو ارائه شده و توسط خطاط مورد نظر به صورت دست‌نوشته آماده و تحويل وي مي‌شود که برابر اعترافات نامبرده، به ايشان مأموريت داده مي‌شود که شما به عنوان فرمانده ميدان مسئوليت داريد نيروهاي خود را جمع‌آوري کرده و با در دست گرفتن دست‌نوشته‌ها در محل سخنراني دکتر لاريجاني اعتراض خود را به ايشان نشان دهيد.
همچنين در ادامه اين گزارش آمده است: حضور يکي از طلاب فعال حلقه پرتو در صف اول اعتراضات به عنوان عامل تحريک. (اسناد و فيلم آن موجود است).

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s