ادامه احتمال حمله نظامی آمریکا به دوت سوریه به بهانه حمله شیمیایی

1094991_596209807113664_259367348_nسایت خبری راه کارگر: دولت امریکا که بارها با اتهامات واهی دست به حمله به کشورهای دیگر زده این بار به بهانه حمله شیمیایی، مردم سوریه را تهدید به حمله نظامی کرده است. این اقدام امریکا با واکنشهای متفاوتی در سطح بین المللی روبرو شده است. دولت روسیه که از متحدین نزدیک سوریه است، حمله نظامی را محکوم کرده است.


ادامه احتمال حمله نظامی آمریکا به دوت سوریه به بهانه حمله شیمیایی

اما جان کری وزیر امور خارجه امریکا، علیرغم ادعای دولت سوریه مبنی بر جعل بودن خبر حمله شیمیایی، اظهار داشت که شواهدی قطعی در دست است که نشان می دهد ارتش سوریه با گاز مسموم‌کننده به دمشق حمله کرده و بیش از ۱۴۰۰ تن از شهروندان سوری را کشته است. خبرگزاری رویترز نیز در ساعات پایانی دیروز جمعه هشتم شهریور از قول مقامهای آمریکایی خبر داد که ششمین کشتی جنگی آمریکا در بخش شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته است این خبر ساعاتی پس از آن منتشر می‌شود که خبرگزاری‌ها از عزیمت «پنجمین کشتی جنگی آمریکا» به شرق مدیترانه خبر داده بودند کم و بیش در همین زمان نیز روسیه گفته بود دو کشتی جنگی به دریای مدیترانه فرستاده است؛ دلیل آن هم بحران سوریه عنوان شده است، با این تفاوت که روسیه هم‌پیمان سوریه به‌شمار می‌رود گزارش‌ها از آمریکا حاکی از آن است که این کشور خود را برای یک «حمله محدود» به سوریه آماده می‌کند.
دولت سوریه آمریکا را به جعل شواهد حمله شیمیایی متهم کرد
دولت سوریه آمریکا را متهم کرده که در تلاش برای توجیه یک اقدام نظامی در آن کشور، به ساختن و جعل شواهد دست زده است.
به گزارش بی بی سی ، دولت بشار اسد، رییس جمهور سوریه، دست داشتن در حمله شیمیایی هفته گذشته به حومه دمشق را رد می‌کند و می‌گوید این حمله توسط نیروهای مخالف انجام شده است.
روسیه که از متحدین نزدیک سوریه است نیز گفته است که تهدید واشنگتن در توسل به زور، قابل قبول نیست.
الکساندر لوکاشویچ، از سخنگویان وزارت امور خارجه روسیه گفت اقدام نظامی یک‌جانبه، نقض مستقیم قوانین بین‌الملل است و چشم‌انداز یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه را ضعیف می‌کند.
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا شب گذشته، جمعه ۳۰ اوت (۸ شهریور) گفت شواهدی قطعی در دست است که نشان می دهد ارتش سوریه با گاز مسموم‌کننده به دمشق حمله کرده و بیش از ۱۴۰۰ تن از شهروندان سوری را کشته است.
«ششمین» کشتی جنگی آمریکا در شرق مدیترانه قرار گرفت
خبرگزاری رویترز در ساعات پایانی روز جمعه هشتم شهریور از قول مقام‌های دفاعی آمریکا خبر داد ششمین کشتی جنگی آن کشور در بخش شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته است.
به گزار ش رادی فدرا، این کشتی که مجهز به موشک‌های پیشرفته کروز است، به ناوگانی می‌پیوندد که در نزدیکی سوریه قرار دارد و احتمال می‌رود در صورت یک حمله نظامی به آن کشور از آن استفاده شود.
این کشتی جنگی سن آنتونیو نام دارد؛ یکی از مقام‌های رسمی به خبرگزاری رویترز گفته است فرستادن آن به مدیترانه از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود، اما مقام‌ها فکر کردند بهتر است آن را به بخش شرقی در نزدیکی بقیه کشتی‌هایی که در آنجا قرار گرفته‌اند، فرستاد.
این خبر ساعاتی پس از آن منتشر می‌شود که خبرگزاری‌ها از عزیمت «پنجمین کشتی جنگی آمریکا» به شرق مدیترانه خبر داده بودند.
کم و بیش در همین زمان نیز روسیه گفته بود دو کشتی جنگی به دریای مدیترانه فرستاده است؛ دلیل آن هم بحران سوریه عنوان شده است، با این تفاوت که روسیه هم‌پیمان سوریه به‌شمار می‌رود.
گزارش‌ها از آمریکا حاکی از آن است که این کشور خود را برای یک «حمله محدود» به سوریه آماده می‌کند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s