بیانیه مادران صلح در اعتراض به تحریمها علیه ایران

Download (4)سایت خبری راه کارگر : افزایش تحریمها علیه ایران و تاثیرات فاجعه باری که بر صنعت، سلامتی و زندگی مردم ایران می گذارد، برای قدرتهای بزرگ و مسئولین جمهوری اسلامی دغدغه ای ایجاد نمی کند اما مادران صلح با انتشار بیانیه ای خطاب به مردم و جامعه جهانی و بدون آنکه به قدرتهای بزرگ متوسل شوند ضمن تشریح گوشه هایی از عوارض تحریم چهارساله ایران که آن را جنگ خاموش نامیدند ، از همه مردم جهان خواستند تا به جنبش ضد تحریم بپیوندند و نه به تحریم ، آری به صلح بگویند.


بیانیه مادران صلح در اعتراض به تحریمها علیه ایران

در بخشی از این بیانیه آمده است در جنگ های تمام عیار و در گیری های نظامی حقوق کودکان، زنان، اسرا ، مجروحین، محیط زیست، ابنیه تاریخی مطابق مفاد کنوانسیون ها و میثاق نامه های بین المللی مورد حمایت قرار می گیرند.
اما در ورطه تحریم ها که به راستی جنگ خاموش نام گرفته است، تحریم کنندگان از هیج میثاق نامه و کنوانسیونی تبعیت نمی کنند و عملا خیل مردم آسیب دیده بی پناه می مانند.
در زمان بروز جنگ های تمام عیار هنرمندان و نهادهای صلح طلب مردمی به مناطق جنگی سفر می کنند و بر روند اجرای مفاد میثاق نامه ها و کنونسیون های حقوق آسیب دیدگان نظارت می کنند.
شایسته است در زمان تحریم ها نیز شاهد حضور هنرمندان و نهادهای صلح طلب در کشورهای تحریم زده باشیم تا از نزدیک شاهد رنج کودکان و زنان و کارگران باشند

بیانیه مادران صلح ایران در خصوص تحریم ها علیه ایران
شهریور ۸م, ۱۳۹۲ | Author: روشنگری

جرس: مادران صلح ایران با انتشار بیانیه ای با عنوان “مردم آزاده و صلح طلب در همه جامعه جهانی”، به تحریم ها علیه ایران واکنش نشان دادند.
به گزارش سایت مادران صلح ایران، متن بیانیه به شرح زیر است:
چهار سال است که تحریم های کمر شکن؛ اقتصاد ایران و معیشت و کسب وکار مردم را به بهانه شفاف سازی برنامه های انرژی هسته ای ایران نشانه رفته است.
بسیاری از صنایع بزرگ و کوچک ورشکسته شده و بازار کار را با خیل کارگران بیکار مواجهه نموده است. نزدیک به ۵۰ درصد جمعیت ایران در ورطه خط فقر سقوط کرده اند.
در عوض محتکران کالاهای اساسی نظیر دارو و موادغذایی نوزادان؛ واردات سیگار(سیگار آمریکایی که هیچگاه مشمول تحریم نگردیده است) ثروت های فراوان اندوخته اند. سرمایه های ملی و اجتماعی به شدت تضعیف گردیده و در ورطه نابودی می غلتند.
مردم به جان آمده از این شرایط حقارت آمیز با مشارکت آگاهانه در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری؛ عملا با انتخاب مشی پرهیز از خشونت تکیه بر دیپلماسی تعامل گرا و اعتدال؛ دست صلح و دوستی به سوی مردم جهان دراز کرده اند. آنها از صلح طلبان جهان می خواهند که دست آشتی ملت ایران را با گرمی بفشارند.
مادران صلح ایران از همه مردم جهان می خواهند که به جنبش ضد تحریم بپیوندند و نه به تحریم؛ آری به صلح بگویند!
تحریم صادرات نفت، تحریم بی سابقه مبادلات بانکی، حمل ونقل، کالاهای اساسی، دارو و خدمات بیمه ای، سلامت جسم و روان جامعه به ویژه کودکان و زنان را دچار مخاطرات جدی ساخته است. همچنین عدم انتقال تجربیات علمی؛ صنایع کشور را با رکود مواجهه ساخته است. از طرفی تحریم ها بنیان های مدنی و دموکراتیک جامعه را مورد تهدید قرار داده است.
در جنگ های تمام عیار و در گیری های نظامی حقوق کودکان، زنان، اسرا ، مجروحین، محیط زیست، ابنیه تاریخی مطابق مفاد کنوانسیون ها و میثاق نامه های بین المللی مورد حمایت قرار می گیرند.
اما در ورطه تحریم ها که به راستی جنگ خاموش نام گرفته است، تحریم کنندگان از هیج میثاق نامه و کنوانسیونی تبعیت نمی کنند و عملا خیل مردم آسیب دیده بی پناه می مانند.
در زمان بروز جنگ های تمام عیار هنرمندان و نهادهای صلح طلب مردمی به مناطق جنگی سفر می کنند و بر روند اجرای مفاد میثاق نامه ها و کنونسیون های حقوق آسیب دیدگان نظارت می کنند.
شایسته است در زمان تحریم ها نیز شاهد حضور هنرمندان و نهادهای صلح طلب در کشورهای تحریم زده باشیم تا از نزدیک شاهد رنج کودکان و زنان و کارگران باشند.
تحریم ها فشاری مضاعف بر مردم زحمتکش کشور ما وارد نموده است. چرا که از یک سو هزینه سوء مدیریت ها را می پردازند و از سویی دیگر هزینه واکنش های خصمانه جامعه بین المللی را متحمل می شوند.
از جامعه بین الملی می خواهیم با شنیدن ندای صلح خواهی ملت مهربان ایران به تحریم های رنج آور علیه مردم خاتمه دهند و روش های دیپلماتیک و تعامل با دولت ها را به اجرا بگذارند.
از دولت تدبیر و امید و می خواهیم به صدای آشتی جویی ملت ایران گوش فرا دهند و تلاش نمایند تحریم های ضد بشری علیه ملت مظلوم ایران خاتمه یابد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s