تصادف مرگبار … / اعلام عزای عمومی در یزد

yazd-tasadofتصادف مرگبار … / اعلام عزای عمومی در یزد
آمار کشته‌های تصادف‌اتوبوس‌ها به ۶۳ نفر رسید/ اسامی مصدومان اعلام شد
طبق آخرین اطلاعات رسیده تعداد کشته‌های تصادف اتوبوس‌ها در جاده قم – تهران به ۶۳ کشته و ۱۲ زخمی رسیده است.
به گزارش ایلنا، حادثه تصادفی که شب گذشته در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه، در محدوده پاسگاه کوشک نصرت اتوبان قم و برخورد در اثر ترکیدگی لاستیک یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که از مسیر اصفهان به سمت تهران در حال حرکت بود موجب شد تا اتوبوس مذکور پس از مسیر خود منحرف و وارد لاین مقابل شده و با اتوبوس اسکانیا متعلق به تعاونی ۱۳ که از ترمینال جنوب تهران به مقصد کاشان در حال حرکت بود برخورد کند و پس از آن به علت شدت برخورد دو اتوبوس دچار آتش‌سوزی شدند.
براساس این گزارش؛ سرهنگ مهماندار فرمانده پلیس راه کشور اعلام کرده است که شرکت عقاب سازنده اتوبوس‌های اسکانیا به علت عدم رعایت نکات ایمنی باید پاسخگوی این حادثه باشد.براساس اعلام پزشکی قانونی به علت شدت حادثه اجساد قربانیان قابل شناسایی نیست. همه اجساد حادثه تصادف در بیمارستان شهید بهشتی و آرامستان بهشت معصومه قم منتقل شده‌اند و کار معاینه اجساد، توسط پزشکی قانونی استان قم تا ساعتی دیگر خاتمه می‌یابد.

به گزارش ایلنا با حضور دستگاه‌های امدادی مجروحان در بیمارستان‌های شهید بهشتی نکویی و علی بن ابیطالب قم بستری شده‌اند که اسامی آنها به شرح زیر است:

بیماران منتقل شده به بیمارستان شهید بهشتی قم:

فاطمه قربانزاده ۳۴ ساله

محمد اعرابی ۲۳ ساله

محمد اکبری ۳۴ ساله

سمانه بورقی ۲۵ ساله

زهرا بورقی ۲ ساله

فاطمه رمضانی ۵۸ ساله

سید حسین حسینی ۲۷ ساله

علی پور مصطفوی ۳۰ ساله

مریم تقی نژاد ۳۴ ساله

نرگس عرب زاده ۹ ساله

نسرین عرب زاده ۲ ساله

بناپور ۶۱ ساله

محمد علی فروزان ۷۸ ساله

بیماران منتقل شده به بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) قم:

سید حسین روحانی ۳۴ ساله

علی موسی زاده ۲۱ ساله

زهره خان محمدی ۴۶ ساله

محمد حسین احمدی ۵۰ ساله

محمد کریم زاده اردکانی ۲۷ ساله

بیماران منتقل شده به بیمارستان نکویی قم:

مریم بلوری ۳۵ ساله

عبدالله کاظم محمد یاسین ۵۳ ساله

نازنین زهرا رحیمی ۳ ساله

حامد طاوسی ۳۰ ساله

محمد طحان ۵۲ ساله

علی بورقی ۵۵ ساله

رضا نجف‌پور ۲۷ ساله

معصومه بورقی ۵۰ ساله

سید محمد جواد حسنی ۳۲ ساله

مریم کریمی ۳۰ ساله

حسن یوسفی ۲۹ ساله

حسن پورمعصومی ۲۷ ساله

حسن مروتی ۴۳ ساله

هوشنگ عربی ۲۳ ساله

پرنیاز پورسعید ۲۶ ساله

آرزو بلوری ۳ ساله.
——————————–
*اعلام عزای عمومی در یزد
محمدرضا فلاح زاده(استاندار یزد) دقایقی پیش در گفتگو با صدای یزد از اعلام این تصمیم خبر داد.

فلاح زاده درگذشت تعدادی از هموطنان را در این حادثه تلخ و دلخراش تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان غفران الهی مسئلت نمود. وی افزود: تعدادی از اهالی استان یزد در جمع کشته شدگان حضور دارند.

همچنین در جلسه‌ای با حضور استاندار یزد، ابعاد حادثه تصادف دلخراش دو اتوبوس در مسیر اتوبان تهران – قم كه منجر به درگذشت جمعی از شهروندان این استان شد، مورد بررسی قرار گرفت.

محمدرضا فلاح زاده در این جلسه دستورات لازم برای رسیدگی فوری به این موضوع را صادر كرد.

بر اساس این گزارش؛ به دستور استاندار گروهی از مدیران استان یزد، برای پیگیری امور مرتبط با آسیب دیدگان این حادثه، متوفیان و بستگان آنان به استان قم اعزام شده اند.
ایلنا
سه شنبه, ۱۹ شهریور, ۱۳۹۲
***********************************
yazd-tasadof1تصادف در جاده قم بیش از هشتاد کشته و زخمی برجای گذاشت
بی بی سی – سه شنبه 10 سپتامبر 2013 – 19 شهریور 1392
علت تلفات سنگین این تصادف آتش گرفتن هر دو اتوبوس اعلام شده است
در اثر برخورد دو دستگاه اتوبوس مسافربری در حوالی کیلومتر ٢٣ اتوبان قم به تهران چهل و چهار نفر کشته و ٣٩ دست کم نفر دیگر زخمی شده‌اند.این حادثه شامگاه گذشته (دوشنبه، ١٨ شهریور) حدود ساعت ٢٢ و ٤٥ دقیقه به وقت محلی روی داده است.

رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی به نقل از رئیس پلیس راه استان قم گفته است که یک دستگاه اتوبوس از نوع اسکانیا که از اصفهان به سوی تهران حرکت می‌کرد، به علت ترکیدگی لاستیک جلو، به گاردریل وسط اتوبان برخورد کرد و به مسیر مقابل منحرف شد.

این اتوبوس سپس با یک اتوبوس دیگر از نوع اسکانیا که از طریق اتوبان تهران – قم عازم یزد بود تصادف کرد و هر دو اتوبوس دچار حریق شدند. گفته شده است که علت تلفات سنگین این حادثه، آتش گرفتن اتوبوس‌ها بوده است.

رئیس پلیس راه استان قم افزوده است که «نزدیکی سامانه برق‌رسانی و سوخت‌رسانی هر دو اتوبوس اسکانیا و همچنین ولتاژ برق حین استفاده از کولر در شدت این حادثه نقش اساسی داشته است.»
مصدوم حادثه

مصدومان حادثه به مراکز درمانی انتقال یافتند

خبرگزاری مهر هم در گزارشی پیرامون این حادثه، به نقل ار رئیس پلیس راه، نوشته است که نقص فنی اتوبوس‌ها عامل این تصادف بوده اند. وی افزوده است که نماینده اسکانیا در این رابطه به دادگاه معرفی می‌شود.

به گفته این مقام نیروی انتظامی، «چندی قبل اتوبوس اسکانیای دیگری در استان خوزستان با یک دستگاه کامیون برخورد و دچار آتش سوزی شد که در آن حادثه بیش از ۱۴ مسافر جان خود را از دست دادند.»
کثرت حوادث رانندگی و تلفات سنگین در ایران

خبرگزاری فارس در گزارش خود از این حادثه، با اعلام اینکه در این تصادف، ٤٣ نفر کشته و ٤٤ تن دیگر زخمی شده‌اند، گفته است که کشته‌شدگان این حادثه به گورستان بهشت معصومه قم منتقل شده‌اند تا اقدامات لازم برای شناسایی اجساد صورت گیرد. خبرگزاری ایلنا گفته است که به علت شدت جراحت برخی از زخمی‌ها، احتمال افزایش کشته‌شدگان این حادثه وحود دارد.

زخمی‌های این تصادف نیز به بیمارستان‌های قم انتقال یافته‌اند و وضع آنان مساعد گزارش شده است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از سازمان پزشکی قانونی، شمار کشته‌شدگان را ٤٣ نفر اعلام کرده و گفته است که بیش از ٣٦ تن دیگر نیز در تصادف دو اتوبوس زخمی شده‌اند.
تصادف در ایران

ایران از نظر تعداد و آمار تلفات حوادث رانندگی در رده‌های بالای جهانی قرار دارد

تعداد تلفات تصادفات رانندگی در ایران به نسبت جمعیت به مراتب از متوسط جهانی بالاتر است و این کشور از این نظر در رده‌های اول جهانی قرار دارد.

اوایل سال جاری شمسی، منابع پزشکی قانونی جمهوری اسلامی تلفات تصادفات جاده‌ای سال گذشته را بیش از نوزده هزار نفر اعلام کردند اما گفتند که پس از دوازده سال، این رقم به زیر بیست هزار نفر کاهش یافته است.

براساس آمار رسمی، طی سال‌های اخیر، بالاترین آمار تلفات جاده‌ای مربوط به سال ١٣٨٥ شمسی بوده که شمار قربانیان این حوادث به حدود بیست و هشت هزار نفر رسید.

کارشناسان عوامل متعدد از جمله نقص فنی و نظارت ناکافی بر امنیت خودروها، شرایط نامناسب جاده‌ای و به‌خصوص بی‌توجهی به مقررات رانندگی را از عوامل اصلی تصادف رانندگی در ایران و تلفات زیاد این حوادث دانسته‌اند.

همچنین، اخیرا رئیس پلیس راهوار نیروی انتظامی ضمن انتقاد از تولید «بی‌کیفیت و ناایمن خودروهای داخلی» گفت که سالانه نیمی از مجروحان تصادفات رانندگی در راه انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند. وی خواستار بهبود خدمات فوریت‌های پزشکی در رسیدگی به مصدومان حوادث رانندگی و انتقال سریع آنان به مراکز درمانی مناسب شد.

Advertisements
نوشته شده در خبر، حقوق بشر. برچسب‌ها: , , . Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s