بدهی دولت به تامین اجتماعی وضعیت بیمه کارگران ساختمانی، نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان را دچار مشکل کرده است

Download (1)سایت خبری راه کارگر: بیمه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان قطع شد. خبرگزاری مهر به نقل از مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان از قطع خدمات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بیش از شصت هزار خانوار عضو این صندوق خبر داد.کسر بودجه شدید این صندوق و در نتیجه بدهی به تامین اجتماعی دلیل قطع ارائه خدمات بیمه از سوی تامین اجتماعی به اعضای صندوق حمایت اعلام شده است.


بدهی دولت به تامین اجتماعی وضعیت بیمه کارگران ساختمانی، نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان را دچار مشکل کرده است

این در حالیست که وزیر ارشاد دولت قبلی و فعلی وعده داده اند که بدهی صندوق را متقبل شوند. در همین رابطه صبح امروز رئیس تامین اجتماعی خبر قطع بیمه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان را تکذیب کرده و مدعی شد که بیمه این افراد قطع نشده است. همزمان رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور نیز از بدهی نهصد میلیون تومانی دولت به تامین اجتماعی در ارتباط با حق بیمه کارگران ساختمانی خبر داده است. به گفته وی این بدهی باعث شده پروسه بیمه شدن یکصد هزار کارگر شاغل در بخش ساختمان راکد مانده و خانواده های این کارگران نتوانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره ببرند.
سازمان تامین اجتماعی بیمه نویسندگان، هنرمندان و روزنامه‌نگاران را قطع کرد
مهر/ مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان از قطع خدمات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به بیش از ۶۰ هزار خانوار عضو این صندوق به دلیل بدهی این صندوق به تامین اجتماعی خبر داد. محمد شجاعی مدیر عامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به قطع خدمات بیمه‌ای به تمامی هنرمندان عضو این صندوق از سوی سامان تامین اجتماعی اظهار کرد: به دلیل کسر بودجه شدید دو ساله اخیر صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان کشور، این صندوق مبالغی را به سازمان تامین اجتماعی بدهکار شده است که منجر به این شده این سازمان از چندی قبل بدون اطلاع به این صندوق به کارگزاری‌های خود اعلام کند که از ارائه هر نوع خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شدگان این صندوق خودداری کند. وی افزود: موضوع این کسری بودجه در دوران وزارت ارشاد آقای سید محمد حسینی طی‌نامه‌ای به رئیس جمهور وقت اطلاع داده شد و از ایشان استمداد شده بود که بدهی صندوق حمایت از نویسندگان روزنامه‌نگاران و هنرمندان در جدول بدهی و دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد. رئیس جمهور سابق نیز این مساله را طی نامه‌ای به معاون اول وقت اعلام و دستور اجرایی شدن آن رامی‌دهد اما گویا همزمانی این مساله با جلسه پایانی دولت قبلی، اجرای آن را به تعویق انداخته است. شجاعی افزود: هفته قبل با پیگیری‌که صوت گرفت نامه‌ای با امضاء علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه به رئیس جمهور ارسال شد و در آن پیگیری این موضوع خواسته شد که هنوز از نتیجه آن خبری در دست نیست. وی تاکید کرد: صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در حال حاضر ۶۰ هزار خانوار از هنرمندان، نوینسدگان و اهالی قلم و مطبوعات را تحت پوشش خدمات بیمه‌ای دارد و روزنامه نیز متقاضیان زیادی برای استفاده از خدمات آن به صندوق مراجعه می‌کنند اما سازمان اجتماعی به تازگی دستور داده تا خدمات دهی به افرادی که از سوی این صندوق به این سازمان مراجعه می‌کنند به دلیل بدهی قطع شود.
بیمه نویسندگان و روزنامه نگاران قطع نشده است/ مساعدت تامین اجتماعی به بیمه شدگان
مهر / مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، موضوع قطع بیمه نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان را نادرست خواند و افزود: از معاون فنی و درآمد سازمان خواسته ام، حداکثر مساعدت را در پذیرش بیمه شدگان جدید داشته باشد. دکتر سیدتقی نوربخش در خصوص خبر مربوط به قطع خدمات بیمه ای تامین اجتماعی به نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان، به خبرنگار مهر گفت: این خبر درست نیست و بیمه این افراد قطع نشده است بلکه به دلیل بدهی صندوق بیمه شدگان به سازمان تامین اجتماعی، از پذیرش افراد جدید برای بیمه شدن خودداری شده است. وی با اشاره به بخشنامه معاونت فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی برای خودداری از پذیرش بیمه شدگان جدید صندوق نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان، افزود: با توجه به اینکه نمی خواهیم خللی در روند خدمات بیمه ای تامین اجتماعی به این صندوق پیش بیاید، لذا به معاون فنی و درآمد سازمان دستور دادم برای هفته آینده جلسه ای با مدیر صندوق بیمه شدگان داشته باشیم تا بتوانیم این مشکل را حل کنیم. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه حداکثر مساعدت را برای بیمه شدگان این صندوق خواستار شده ام، ادامه داد: در جلسه ای که هفته آینده تشکیل خواهد شد، قطعا این مشکل حل می شود. اما آنچه مسلم است، اینکه بیمه این افراد قطع نشده است. این در حالی است که مهدی شجاعی مدیرعامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه‌نگاران و هنرمندان از قطع خدمات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی به اعضای این صندوق به دلیل بدهی به تامین اجتماعی خبر داده بود.

بودجه نهصد میلیاردی بیمه کارگران ساختمانی پرداخت نشده است
ایلنا / رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور از عدم پرداخت بودجه نهصد میلیارد تومانی بیمه کارگران ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی خبر داد. اکبر شوکت در این باره به ایلنا گفت نهصد میلیارد تومانی که مقرر شده بود برای پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شود هنوز وصول نشده است. وی با انتقاد از تامین بودجه بیمه کارگران ساختمانی از محل عوارض ارزش افزوده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تصریح کرد: بر اساس قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی، پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی از محل صدور پروانه‌های ساختمانی صورت می‌گرفت ولی اکنون سازمان امور مالیاتی مکلف شده است بودجه نهصد میلیارد تومانی بیمه کارگران ساختمانی را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند. گفتنی است قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی که در دی ماه سال گذشته به تصویب رسیده بود، سازمان تامین اجتماعی را موظف می‌کرد با منابع حاصل از فروش پروانهٔ ساخت که از طریق شهرداری‌ها به صندوق تامین اجتماعی واریز می‌شد، تمام کارگران ساختمانی را بیمه کند. این فعال کارگری در ادامه بیان کرد: تا پایان تیر ماه سال جاری، یکصد هزار سهمیه بیمه به کارگران ساختمانی اختصاص داده شده است و یکصد هزار کارگر ساختمانی دیگر، منتظر پرداخت بودجه نهصد میلیارد تومانی به سازمان تامین اجتماعی و قرار گرفتن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی در پایان با انتقاد از مصوبه نمایندگان مجلس که به تغییر محل تامین بودجه نهصد میلیارد تومانی بیمه کارگران ساختمانی منجر شده است، اظهار داشت: اگر این طرح به تصویب نمی‌رسید نیازی نبود که دولت در این شرایط اقتصادی، نهصد میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند و این مبلغ از محل صدور پروانه‌های ساختمانی تامین می‌شد اما طرحی که نمایندگان در روزهای آخر تعیین بودجه در حمایت از سازندگان ساختمان به تصویب رساندند نهصد میلیارد تومان به بودجه دولت ضرر زد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s