بیانیه سازمان معلمان ایران بمناسبت آغاز سال تحصیلی

Download (4)سایت خبری راه کارگر : سازمان معلمان ایران در بیانیه ای به مناسبت سال تحصیلی جدید با تاکید بر ضرورت استقلال حوزه ی آموزش ، آورده اند: اصل ” استقلال ” آموزش و پرورش تضمین شده و از دخالت نهادهای غیر مسئول و غیر پاسخگو که امنیت فکری و روانی جامعه فرهنگی را به مخاطره می افکند ، جلوگیری شود.


بیانیه سازمان معلمان ایران بمناسبت آغاز سال تحصیلی

این سازمان ضمن انتقاد به زندانی کردن فعالین صنفی معلمان مینویسد: ادامه حبس آقایان محمد داوری، عبدالله مومنی، رسول بداغی ، محمود باقری و ابلاغ حکم حبس برای دبیر کل کانون صنفی معلمان، آقای باغانی و سخنگوی کانون صنفی معلمان، آقای بهشتی و مفتوح بودن پرونده آقای علیرضا هاشمی، دبیر کل سازمان معلمان ایران ، برای افکار عمومی فرهنگیان غیر قابل قبول است.
بیانیه سازمان معلمان ایران
فرهنگیان کشور با ما در پیگیری مطالبات همراه و هم قدم شوند !
پس از یک دوره خزان ۸ ساله ؛ معلمان ، دانش آموزان و اولیاء آن ها با نگاهی امیدوارانه به تدبیر دولت امید ، سال تحصیلی جدید را آغاز می نمایند .
۸سالی که گذشت ؛ توام با خاطرات تلخ و تجارب سخت برای فعالان صنفی و تشکل ها بود و هنوز هم این بار مشقت و بی عدالتی بر شانه های آنان سنگینی می کند . ادامه حبس آقایان محمد داوری ، عبدالله مومنی ، رسول بداغی ، محمود باقری و ابلاغ حکم حبس برای دبیر کل کانون صنفی معلمان ، آقای باغانی و سخنگوی کانون صنفی معلمان ، آقای بهشتی و مفتوح بودن پرونده آقای علیرضا هاشمی ، دبیر کل سازمان معلمان ایران ، برای افکار عمومی فرهنگیان غیر قابل قبول است.
آنانی که در شعار ، آموزش و پرورش را غیر سیاسی می خوانند عملکردشان در این مدت نشان داد که به چیزی غیر از منافع خود و یا گروه خویش نمی اندیشند !
رای سیاسی مجلس به گزینه پیشنهادی دولت تدبیر و امید ، موجب شد که سال تحصیلی جدید بدون وزیر شروع شود.
آقای دکتر روحانی در موسم گفت و گوهای انتخاباتی ، نقطه نظرات و برنامه هایی را برای آموزش و پرورش بر شمرد که از نظر ما می تواند کلیدی برای خروج آموزش و پرورش از بن بست فعلی باشد.
سازمان معلمان ایران با تکیه بر اصل ” مطالبه محوری ” و دوگانه ” حمایت – انتقاد ” امید و انتظار دارد که:
۱-دایره بسته مدیران تعدیل شده ، ضمن پای بندی و اعتقاد به اصل ” تغییر ” مدیران شایسته و علم سالار جایگزین ” مدیرانی برای تمام فصول ” شوند.
۲-با رعایت اصل مشارکت همه جانبه به ویژه در سطوح تصمیم سازی و تصمیم گیری ، اعتماد از دست رفته به جامعه معلمان برگردد ( پیشنهاد سازمان معلمان ایران در سال ۱۳۸۰ مبنی بر تشکیل شورای عالی معلمان می تواند در دستور کار قرار گیرد)
۳-با نگاهی باور مند به ” نهادهای مدنی ” و ” تشکل ها ” نگاه تهدید محور و حتی نگاه تزیینی به آن ها پایان یابد
۴-اصل ” استقلال ” آموزش و پرورش تضمین شده و از دخالت نهادهای غیر مسئول و غیر پاسخگو که امنیت فکری و روانی جامعه فرهنگی را به مخاطره می افکند ، جلوگیری شود.
۵-نگاه انسانی و انسان محور جایگزین نگاه ابزاری در روابط و معادلات ستاد و صف آموزش و پرورش شود.
۶-ضمن رعایت اصل ” اعتدال ” و البته به دور از نگاه محافظه کارانه که رویکرد حفظ وضع موجود را دنبال می کند ، اعتماد به نفس و جرات نقد و نقادی در فضای مایوس و طوفان زده آموزش و پرورش احیا شود.
۷-ضمن تعامل و ارتباط متقابل با مجلس و نهادهای مسئول ، منافع و مطالبات آموزش و پرورش و معلمان که در ۸ سال اخیر به نحو غیر منطقی متراکم شده اند و با بهره گیری از پتانسیل نهادهای مدنی و تشکل ها ؛ پیگیری شود
سازمان معلمان ایران از آن جا که منافع آموزش و پرروش را در یک نگاه ” ملی ” و ” فرا ملی ” جست و جو می کند از اتحادیه جهانی معلمان می خواهد که حداکثر مساعی و تلاش خود را برای لغو تحریم های غیر انسانی و ناعادلانه به کار بندد.
سازمان معلمان ایران با حمایت و همراهی با برنامه های دولت تدبیر و امید ، در کنار جامعه بزرگ و فهیم معلمان ، بر این باور است که با توسعه و بهسازی درونی آموزش و پرورش می توان نگرش جامعه و مسئولان را به آموزش و پرورش به عنوان محور توسعه پایدار تغییر داد.
انتظار آن است که فرهنگیان با درک شرایط کنونی کشوربا ما در پیگیری مطالبات همراه و هم قدم شوند.
مهر۱۳۹۲
سازمان معلمان ایران

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s