چرا رهبری مجبور به نرمش قهرمانانه است؟!

khamei-narmeshسایت «نکات‌پرس» نزدیک به محمود احمدی‌نژاد:
رهبر از موضع ضعف تاکتیک نرمش قهرمانانه را طرح کرد تا در آینده ذلیل نشود
۱ مهر ۱۳۹۲
دیگربان ـ سایت «نکات‌پرس» نزدیک به محمود احمدی‌نژاد نوشته که علی خامنه‌ای به علت اینکه در موضع «ضعف» قرار داشت و برای جلوگیری از «تابعیت ذلیلانه»٬ «مجبور» به اتخاذ تاکتیک «نرمش قهرمانانه» شد.
این سایت روز شنبه (۳۰ شهریور) در تحلیلی با عنوان «چرا رهبری مجبور به نرمش قهرمانانه است؟!» به تشریح دلایل وی برای قبول این تاکتیک پرداخته است.«نکات‌پرس» از نبود احمدی‌نژاد٬ «خطر حاکمیت دوگانه»٬ دریافت پیام ۲۴ خرداد و «خط قرمز» نبودن توقف موقت برنامه اتمی ایران از سوی خامنه‌ای به عنوان مهم‌ترین دلایل طرح تاکتیک «نرمش قهرمانانه» نام برده است.

این سایت نوشته خامنه‌ای دیگر فردی همانند احمدی‌نژاد ندارد و هم‌اکنون فردی در قدرت است که آمریکا را «کدخدا» می‌داند و رهبر باید از سیاست‌های وی پشتیبانی کند.

به نوشته «نکات‌پرس» سیاست‌های حسن روحانی هرچند ممکن است مورد تائید رهبر نباشد٬ اما علی خامنه‌ای از سیاست‌های وی حمایت می‌کند تا رئیس دولت «پاسخگوی» اقداماتش باشد.

این سایت در ادامه نوشته خامنه‌ای با طرح «نرمش قهرمانانه» و بحث دخالت نکردن سپاه در سیاست٬ فضایی را فراهم کرد تا «دولت روحانی بدون دغدغه از واکنش سپاه وارد مذاکرات {با آمریکا} مستقیم شود.»

این سایت چنین استدلال کرده که رهبر جمهوری اسلامی با این اقدام سعی کرد تا خود را به دولت روحانی نزدیک‌تر کرده و با «حمایت‌های صریح‌تر و توجیه اقدامات دولت مقدمات شکاف در جامعه را مهیا نکنند.»

«نکات‌پرس» در ادمه تحلیل خود نوشته تعطیلی موقت بخشی از برنامه اتمی ایران دیگر «خط قرمز» رهبر جمهوری اسلامی نیست و همین مسئله می‌تواند منجر به لغو تحریم‌ها شود.

این سایت محافظه‌کار در ادامه به کنایه نوشته که پیام ۲۴ خرداد (روز پیروزی حسن روحانی در انتخابات) به «گوش» همه رسیده و یکی از دلایل طرح تاکتیک «نرمش قهرمانانه» نیز همین بوده است.

«نکات‌پرس» در پایان تحلیل خود آورده «رهبری چه مانند امام راحل قطعنامه را بپذیرند و چه به مقاومت و حتی نبرد بپردازند بی‌شک همه باید فرمانده را اطاعت کنیم اگر حتی انتقادی هم داریم باید انتقاد را در گوش فرمانده زمزمه کنیم و منتظر پاسخ مثبت به ان هم نباشیم.»

سایت «نکات‌پرس» نزدیک به محمود احمدی‌نژاد:
چرا رهبری مجبور به نرمش قهرمانانه است؟!

٭اگر در موضع ضعف باشی و نرمش قهرمانانه نکنی طولی نمی‌کشد که مجبور به تابعیت ذلیلانه می‌شوی… ٭شاید این سؤال پیش آید که پس چرا این‌گونه برداشت می‌شود که رهبری در مخالفت با برخی از اقدامات احمدی نژاد صریح‌تر و قاطع‌تر بودند!؟…
نکات پرس / اگر در موضع ضعف باشی و نرمش قهرمانانه نکنی طولی نمی‌کشد که مجبور به تابعیت ذلیلانه می‌شوی…
شاه کلید بحث همان جمله فوق است، آن گونه که حسن (ع) نیز هنگامی که با خیانت سردارانش روبرو شد هنگامی که دید دشمنی همچو معاویه دارد که مردم شامات به دست وی مسلمان شده و بر متشرع بودنش دوست و دشمن قسم می‌خورند هنگامی که سرداران و یارانش را محدود و معدود دید و … نرمش قهرمانانه را پذیرفت تا در تاریخ صلح نامه ای ثبت شود که همگان بر عدم پایبندی معاویه و یزدید بر آن شهادت دهند و اگر نبود صلح حسنی شاید قیلم حسینی نیز ابتر می‌ماند…
اما شاید برخی از مخاطبان اعتراض کنند که بجای مرور تاریخ اسلام چه دلیلی برای مجبور بودن رهبری به پذیرش نرمش دارید…

آن مرد رفته است

آن ایام که مقام معظم رهبری تاکید داشتند در شرایط بدر و خیبریم مردی به کرسی ریاست جمهوری تکیه زده بود که با اتکا به بیش از 24 میلیون رای در مقابل تهدید و ارعاب غرب نه تنها دست و پایش نمی‌لرزید بلکه در زیر پرواز هلیکوپتر های اسرائیلی و در مرز رژیم صهیونیستی با لبنان فریاد می‌زد اسرائیل رفتنی است…

اما امروز رئیس جمهوری بر کرسی قدرت تکیه زده که صراحتاً تاکید می‌کرد کدخدا آمریکا است باید با کدخدا بست؛ مردی رئیس جمهور است که معتقد بود امریکا بنز است و نباید ملت را از بنز سواری محروم کرد…
رئیس جمهور محترم با تکیه بر همین گفتمان و ضعف مطلق رقبای خود اکنون منتخب ملت است و باید به او فرصت داد تا بتواند سیاست‌های خود را اجرایی کند وگرنه چه نیازی به انتخابات می‌بود!

اگر چه این سیاست‌ها شاید مورد تایید رهبری نباشد اما بی شک رهبری برای حمایت از رئیس قوه مجریه می‌بایست پشتیبانی خود را اعلام کند تا رئیس جمهور در آینده بتواند پاسخگو باشد.

خطر حاکمیت دوگانه

شاید این سؤال پیش آید که پس چرا این‌گونه برداشت می‌شود که رهبری در مخالفت با برخی از اقدامات احمدی نژاد صریح‌تر و قاطع‌تر بودند!؟ پر واضح است که مبنی گفتمانی احمدی نژاد و رهبر انقلاب اصول واحدی داشت؛ بنابراین حتی در صورت مخالفت رهبر انقلاب با برخی تاکتیک‌ها و حتی در صورت ایجاد فاصله به علت ربایش و اصول واحد هر دو به یک خط واحد بازمی‌گشتند رهبر انقلاب از همین رو نسبت به احمدی نژاد بسیار حساس‌تر بودند.

شاید بتوان این‌گونه مثال زد معلم کلاس نسبت به رفتار و نمرات شاگرد اول کلاس بسیار حساس‌تر است، اگر شاگرد اول این کلاس حتی 19 هم شود شاید تنبیه شود! اما شاگرد تنبل کلاس که مهم نیست… تازه اگر بالای 10 هم نمره بیاورد باید تشویقش کرد!

آیا می‌توان این معلم را به بی عدالتی محکوم کرد که تو دانش آموزی را که 19 شده است را تنبیه می‌کنی و دانش آموز تنبل کلاس را تشویق!؟

پر واضح است که به علت اختلاف مبنایی رهبری با برخی از اصول فعلی چنانچه فاصله ای کوچکی نیز به وجود آید احتمال استمرار و تبدیل شدن به یک شکاف عمیق و ایجاد حاکمیت دوگانه متصور است که این امر در واقع تهدیدی بسیار جدی برای انقلاب اسلامی به حساب می‌آید و از همین رو رهبر انقلاب با نرمش سعی می‌کند خود را به دولت نزدیک‌تر کند و با حمایت‌های صریح تر و توجیه اقدامات دولت مقدمات شکاف در جامعه را مهیا نکنند.

از همین رو مقام معظم رهبری طرح نرمش قهرمانانه را نه در جمع توده‌های مردم بلکه در جمع فرماندهان سپاه مطرح می‌کند و تاکید می‌کند ضرورتی برای دخالت سپاه در مسائل سیاسی نیست تا دولت دکتر روحانی بدون دغدغه از واکنش سپاه و رسانه هایش وارد مذاکرات مستقیم شود…
حتی حمایت‌های رهبری تا به امروز هرگز از اصول و شعار های دولت نبوده است بلکه تاکید بر سابقه انقلابی شخص رئیس جمهور بوده است …

خط قرمزی که دیگر قرمز نیست

به برکت 8 سال مدیریت جهادی و تربیت دانشمندان با تجربه و تکمیل فرایند سوخت؛ دانش هسته ای در کشور کاملاً بومی شده است امروز بجای چانه زنی بر سر گردش خالی چند سانتریفیوژ هزاران هزار سانتریفیوژ در چرخه های متعدد در حال فعالیت هستند و کلید روشن و خاموش کردن ان در دست متخصصین ایرانی است که در این 8 سال درس‌های بسیاری را آموختند و به میزان کافی از ذخایر علمی و… برخوردار هستند.

بنابراین تعطیلی موقت آن به جهت شکستن حصری که 8 سال به طول کشیده تا به نقطه عطفش برسد؛ نمی‌تواند آسیب جدی بر کشور وارد کند و هر لحظه قابلیت شروع مجدد آن متصور است بنابراین تعطیلی قسمتی از چرخه هسته ای دیگر جزء خطوط قرمز رهبر انقلاب به حساب نمی‌آید.

پیامی 24 خرداد به همه رسیده است

چه بپذیریم و چه کتمان کنیم تحریم‌ها اقتصاد کشور را به صورت جدی به چالش کشیده است و موجب تورم شدید شده است استمرار این شرایط و حتی تشدید آن ممکن است برای توده های مردم قابل تحمل نباشد این پیام انتخابات 24 خرداد است که گویا به گوش همگان رسیده است…

بنابراین اکنون باید سیاست کبوتر را در پیش گرفت تا شاید روزی مجدداً شاهین‌ها در آسمان پاستور پرواز کنند.

فن بدل

رهبر انقلاب در توضیح نرمش قهرمانانه از مثال کشتی گیر استفاده کردند؛ در کشتی فنی بنام بدل وجود دارد. کشتی گیر اجازه می‌دهد حریف فن خود را آغاز کند اما درست در میانه راه در حالی که حریف همه چیز را تمام شده می‌داند با فن بدل همه چیز تغییر می‌کند و ممکن است با ضربه فنی بازی به سود نرمش قهرمانانه به پایان رسد.

البته به علت ریسک بالای این حرکت اکثراً کشتی گیران زمانی از این فن استفاده می‌کنند که حریف با تفاضل امتیاز جلو است و در لحظات پایانی با پذیرفتن ریسک بالای فن بدل یا همان نرمش قهرمانانه نتیجه تغییر پیدا کند.

فرمانده سید علی است

اما در پایان باید یادآوری کنم فرمانده مقام معظم رهبری است چه مانند امام راحل قطعنامه را بپذیرند و چه به مقاومت و حتی نبرد بپردازند بی شک همه باید فرمانده را اطاعت کنیم اگر حتی انتقادی هم داریم باید انتقاد را در گوش فرمانده زمزمه کنیم و منتظر پاسخ مثبت به ان هم نباشیم؛ چنانچه در این میان نه با فریادهای به ظاهر عدالت محور خود دشمن را شاد و حتی جری کنیم .شاید بعدها هرگز خود را نبخشیم.

Advertisements
نوشته شده در سیاسی. برچسب‌ها: , . Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s