تحصن دانشجویان دامغان در اعتراض به سوء مدیریت دانشگاه

images (1)سایت خبری راه کارگر: تعدادی از دانشجویان دانشگاه دامغان در اعتراض به سوء مدیریت دانشگاه دست به اعتراض زدند. روز گذشته سایت کلمه نزدیک به اصلاح طلبان حکومتی، با اعلام این خبر گفت دهها تن از دانشجویان دانشگاه دامغان در اعتراض به عدم تحقق مطالبات صنفی و ممنوعیت هرگونه فعالیت های فرهنگی دست به اعتراض زدند.


تحصن دانشجویان دامغان در اعتراض به سوء مدیریت دانشگاه

سیاست های معاونت فرهنگی دانشگاه در بوجود آوردن فضای خفقان در دانشگاه، صدور احکام تعلیق برای دانشجویان،و توقیف نشریات دانشجوئی از دیگر مواردیست که مورد اعتراض این دانشجویان قرار دارد. دانشجویان معترض در ادامه، اعتراض خود را با تجمع مقابل سلف غذاخوری، قراردادن سینی های غذا روی زمین و راهپیمائی در محوطه دانشگاه نشان دادند. بنا براین گزارش نماینده مجلس این شهر و مسولان وزارت علوم نیز در جریان خواستهای دانشجویان قرار گرفته اند.
تحصن دانشجویان دامغان در اعتراض به سوء مدیریت دانشگاه
کلمه / تعدادی از دانشجویان دانشگاه دامغان در اعتراض به سوء مدیریت دانشگاه دست به اعتراض زدند. به گزارش کلمه به نقل از منابع دانشجویی دهها تن از دانشجویان دانشگاه دامغان در اعتراض به عدم تحقق مطالبات صنفی و ممنوعیت هرگونه فعالیت های فرهنگی دست به اعتراض زدند. دانشجویان در این تحصن نسبت به سیاست های معاونت فرهنگی دانشگاه در به وجود آوردن فضای خفقان برای فعالین سیاسی در پی صدور احکام تعلیق برای ساسان رادفر،امیر حسین حسینی و سهیل علی اکبر زاده و ممانعت از ادامه ی تحصیل امیرحسین سرابی دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه و توقیف غیرقانونی نشریات دانشجویی اعتراض کردند و با تجمع در مقابل سلف غذاخوری و قرار دادن سینی های وعده ی نهار خود در صحن دانشگاه دست به اعتصاب زدند. این تحصن ساعت ۱۱٫۳۰ ظهر و با سخنرانی امیرحسین سرابی دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دامفان آغاز شد و پس از گذشت یک ساعت از این تجمع دکتر هاشمی برز آبادی معاونت دانشجویی عنوان داشت که دانشجویان حاضر در تحصن را به رسمیت نشناخته و مسئولان دانشگاه نسبت به مطالبات دانشجویان حاضر به پاسخ گویی نیستند. در ادامه تحصن دانشجویان شروع به راهپیمایی در محیط دانشگاه کردند و با تجمع در مقابل ساختمان اصلی از رفتن به کلاس درس سرباز زدند و سپس از اساتید که خود بارها بازخوردهای این عدم مدیریت را شاهد بودند حمایت خواستند.این دانشجویان شعار می دادند که تا زمان حضور ریاست دانشگاه آقای دکتر حقیقی اصل به تحصن خود ادامه می دهند. در ادامه این گزارش آمده است که دانشجویان متحصن طی تماسی با نماینده دامغان و مسئولان وزارت علوم تحصن دانشجویان در دانشگاه را به اطلاع آنان رساندند. همچنین در تماسی با واحد مدیریت معاونت دانشجویی وزارت علوم دانشجویان خواستار پیگیری مطالبات خود شدند.

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s