کارگران اخراجی فولاد زاگرس هم چنان در پی احقاق حق خود

Download (4)سایت خبری راه کارگر: کارگران اخراجی کارخانه فولاد زاگرس از تلاش مالکان کارخانه برای خروج ضایعات چدنی برای فروش و ممانعت کارگران از این اقدام خبر می‌دهند. ایلنا به نقل از نماینده کارگران اخراجی نوشت کارفرما قصد داشت ضایعات چدنی را از کارخانه خارج کند و هنگامی که با ممانعت بیش از سی کارگر اخراجی کارخانه رو به رو شد


کارگران اخراجی فولاد زاگرس هم چنان در پی احقاق حق خود

از نیروی انتظامی کمک خواست که در ‌‌نهایت نیروی انتظامی نیز، حق را به کارگران داد. نماینده کارگران با اشاره به وجود بیش از شش هزار تن ضایعات چدنی در کارخانه افزود: کارگران شرط کرده‌اند زمانی ضایعات چدنی از کارخانه خارج شود و به فروش برسد که مطالباتشان پرداخت شده باشد. این ضایعات چدنی در بازار با قیمت هر کیلو ششصد تومان به فروش می‌رسد. نزدیک به دوماه است که کارگران اخراجی فولاد زاگرس به صورت دسته جمعی و در سه نوبت از کارخانه نگهبانی می‌دهند زیرا کارفرما از اردیبهشت ماه، حقوق کارگران را پرداخت نکرده است.
کارگران اخراجی فولاد زاگرس اجازه خروج اموال کارخانه را ندادند
ایلنا / کارگران اخراجی کارخانه فولاد زاگرس از تلاش مالکان کارخانه برای خروج ضایعات چدنی برای فروش و ممانعت کارگران با حمایت نیروی انتظامی از این اقدام خبر می‌دهند. نماینده کارگران اخراجی کارخانه ذوب آهن فولاد زاگرس در این باره به ایلنا گفت: کارفرما قصد داشت ضایعات چدنی را از کارخانه خارج کند و هنگامی که با ممانعت بیش از ۳۰ کارگر اخراجی کارخانه رو به رو شد از نیروی انتظامی کمک خواست که در ‌‌نهایت نیروی انتظامی نیز، حق را به کارگران داد. این کارگر که نخواست نامش فاش شود با اشاره به وجود بیش از ۶ هزار تن ضایعات چدنی در کارخانه افزود: کارگران شرط کرده‌اند زمانی ضایعات چدنی از کارخانه خارج شود و به فروش برسد که مطالباتشان پرداخت شده باشد. بنا بر گفته نماینده کارگران، این ضایعات چدنی در بازار با قیمت هر کیلو ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد و شرکت‌های ذوب آهن خریدارش‌اند. وی در پایان تصریح کرد: نزدیک به دوماه است که کارگران اخراجی فولاد زاگرس به صورت دسته جمعی و در سه نوبت از کارخانه نگهبانی می‌دهند زیرا کارفرما از اردیبهشت ماه، حقوق کارگران را پرداخت نکرده است. گفتنی است کارگران اخراجی فولاد زاگرس پیش از این نیز اعلام کرده بودند با توجه به اینکه ۲۳۵ کارگر بیکار شده با طرح شکایت در دادگاه عمومی «سریش‌آباد» خواستار پرداخت مطالبات‌شان از طریق فروش بخشی از اموال کارفرما و شرکت پیمانکاری «خوان گل» شده‌اند، کارفرما با پیش‌دستی قصد به فروش رساندن این اموال و ضایعات و قراضه‌های ارزشمند را دارد که تا به امروز با دخالت مکرر کارگران، امکانش را نیافته است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s