کاش من هم یک پاسدار بودم!( ماجرای جوک مورد علاقه خمینی)

naemeh-eshraghiسایت خبری راه کارگر ـ انتشار جوک مورد علاقه خمینی از طرف نوه اش، نعیمه اشراقی در فیسبوک، واکنش های گسترده ای برانگیخته است. هر چند پس از اعتراضات گسترده، تلاش می شود تا این موضوع کتمان شود و آن را به افراد «مغرض» و «معاند» نسبت دهند، اما یک واقعیت عریان را به پیش صحنه می آورد. واقعیتی که حافظ شاعر نامدارمان ششصد سال پیش سروده بود: «واعظان کین جلوه بر محراب و منبر می کننند؛ چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند!». این شعر بیان یک قاعده در مورد روحانیون است و نه استثناء. از این رو خمینی هم که میلیون ها نفر مردم را به سوی سراب دولت خشونت بار و جنایتکار دینی امیدوار و متوهم ساخت، از این قاعده مستثنی نیست. اینکه خانواده های قربانیان جنگ حال متوجه شده اند چگونه فریب این روحانیون را خورده اند، شاید درد و رنج شان را افزون کند و متوجه شده اند که « در جنگ گذشته کلاه گشادی بر سر خانواده‌های کشته‌های جنگ و کل رزمنده‌ها گذاشته شده»اما از پذیرش این حقیقت گریزی نیست که حتی خمینی به عنوان «امام»شان هم در خلوت از جوک «ای پاسداران، بیوه شهدا را بگیرید. کاش من هم یک پاسدار بودم» لذت می برده و به ریش قربانیان مظلوم یک جنگ ارتجاعی که برای حکومت اسلامی «نعمت» به حساب می آمد، می خندیده است. حال آن سینه چاکانی که بر سر اینکه خمینی طرفدار حذف شعار «مرگ بر آمریکا» بوده یا نبوده، رگ های گردن شان باد می کند، باید بدانند که بسیاری از مواضع خمینی در اندرونی قدرت و در صحن بیرونی آن دو گانه بوده است. بی جهت نیست که هاشمی رفسنجانی هر گاه که ضرورت های قدرت ایجاب می کند به یکی از این خاطره ها چنگ می اندازد. یک روز از او بر «صالح» بودن خامنه ای برای رهبری نظام خاطره می گوید و روزدیگری برای حذف شعار «مرگ بر آمریکا» خاطره نقل می کند.
******************************************
naeime-jok
مسیح علی نژادـ
سرکار خانم نعیمه اشراقی! این جمله ای که در فیسبوک تان نوشته اید تهوع آور است این اسمش طنز نیست، جوک نیست. آنچه شما نوشته اید یعنی درست زمانی که برادران خودم و برادرها و پدرهای بسیاری دیگر در جنگ بودند چنین جوکی در بیت «حضرت امام» گفته می شد. این روزها چون بازار خاطره نویسی و مبرا سازیِ «امام» داغ است این یکی را ضمیر ناخودآگاه تان پرده برداری کرده است. با همه چیز نمی توان شوخی کرد.

جمله نعیمه اشراقی نوه آیت الله خمینی در صفحه فیسبوک شان:
«جوك ديگرى را كه براى امام تعريف كرديم و هميشه به شوخى ياد مى كردند اين بود : امام خمينى :اى پاسداران بيوه شهدا را بگيريد اى كاش من يك پاسدار بودم»
*******************************************
masih-alinejadمسیح علی نژادـ این خبر سایت جماران واقعا شرم آور است. برای آخرین بار می گویم من هرگز دروغ نگفته ام. با چشم های خودم دیدم که خانم نعیمه اشراقی با اکانت حقیقی شان کامنت گذاشته اند و برای همین عکس کامنت شان را منتشر کرده ام به عکس های پروفایل جعلی و پروفایل حقیقی خانم اشراقی نگاه کنید هم با هم فرق دارند، کامنت توهین آمیز ایشان در مورد خندیدن خودش و پدربزرگ شان به همسران شهدا را با اکانت حقیقی خودش نوشته است. اما حالا ما را جاعل معرفی کرده. و عده ای هم در خفا و آشکارا می گویند «کش» ندهید. منفعتی ندارد. چطور در برابر خبر کیهان همه موضع می گیرند و کمر درد آقای ظریف را درک می کنند اما در برابر این خبر دروغ سایت جماران چه؟ اشکالی ندارد حالا بنشینید حسابی مسخره ام کنید. چون رگ گردنم کشیده و شده ام مثل آدم آهنی، این همه وقاحت در دروغ باورم نمی شود نگویید مصلحت است. می تواند ساکت شود به جای آنکه ما را به دروغگویی متهم کند. ما جاعل نیستیم. کاش دوستان دیگری که در چت های خصوصی شان مدرک دارند که او چگونه از جک هایش دفاع می کرد و هنوز هم وقتی روی اسمش در اینباکس های شان کلیک می کنند می رود به صفحه اصلی اش که با اکانت اصلی اش دارد از جک گفتن های بیت آیت الله خمینی دفاع می کند بیش از این سکوت نکنند: این هم متن خبری که ما را جاعل معرفی می کند:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران خانم نعیمه اشراقی در این نامه آورده است:
باسمه تعالی
برادرم
جناب آقای همت
نامه جناب عالی را درباره مطلبی موهن و غلط خواندم. تنها می توانم در این مورد سر تعظیم در مقابل شما و خانواده های عزیز شاهد فرود بیاورم. شهیدان و خانواده های عزیز ایشان بر تارک انسانیت جای دارند و نابخردی کسی نمی‌تواند پیوند آسمانی انها با امام‌شان را قطع کند. تو و هزاران زن و مرد بزرگی که امثال من در آرامش ناشی از سختی های ایشان زندگی می‌کنیم با ارزش تر از آن هستید که نوشته ای غلط و بی ارزش از ارزش آن ها بکاهد. همه باید بدانیم امام جز در تار و پود اسلام و ارزش های آن – از نماز و روزه گرفته تا حجاب و پاکدامنی- و جز در پیوند با یاران فداکارش معنی نمی شود. مگر می توان امام را در خاطر مجسم کرد و جلوه زیبای امر به معروف و نهی از منکر را در او مشاهده نکرد؟

مگر می توان احترام بی حد و حصر امام به شهیدان و خانواده های آنها را با ذکر کلماتی موهن و بی ارزش از یاد برد؟ همین جا لازم می دانم به صراحت تمام انتساب آنچه در فضای مجازی به امام و از قول من منتشر شده را تکذیب کنم و از خداوند برای جاعلینی که این گونه با احساسات پاک مردم بازی می کنند طلب هدایت نمایم. از این پس با توجه به دستبرد های چند گانه به صفحه شخصی ام، این صفحه را مسدود می کنم و عاجزانه از خداوند متعال علو درجات امام و شهدای عزیز را مسئلت نموده و برای خانواده های آنان آرزوی سلامت و بهروزی دارم.

گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

نعیمه اشراقی
***************************
eshraghi-naeimeh
نامه فرزند محمد ابراهیم همت را بخوانید. :
شبکه اطلاع رسانی دانا
واکنش تند پسر شهید همت به نوشته توهین‌آمیز نعیمه اشراقی
واکنش تند پسر شهید همت به نوشته توهین‌آمیز نعیمه اشراقی
خانم اشراقی دهان باز کرده و دُرفشانی نمودند. یا واقعاً امام خمینی چنان گفتار و تفکر و برخوردی داشته یا خانم اشراقی دروغ می‌گوید و این هم باز باید تذکری باشد به بیت امام و اطرافیان خانم اشراقی که جلوی دُرفشانی‌های گاه و بی‌گاه ایشان را بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، فرزند شهید محمدابراهیم همت در واکنش به یک یادداشت توهین‌آمیز از «نعیمه اشراقی» درباره خانواده‌های شهدا در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک، نوشت:

خانم «نعیمه اشراقی» دهان باز کرده و دُرفشانی نمودند.

چند نکته در مورد گفته‌های ایشان به نظرم رسید که بد ندیدم اینجا بگویم شاید به گوش اطرافیان ایشان رسید:

1- بهتر است اطرافیان ایشان تذکری به ایشان بدهند تا شاید کمی در گفتارشان تغییر صورت گرفته و این حداقل را درک کنند که هر حرفی را نباید زد و حداقل در هر جایی نباید هر حرفی را گفت.

2- اولین چیزی که با مطلب زشت ایشان به ذهن می‌رسد، این است که وقتی بچه‌های این مملکت در زیر گلوله و بمب و خمپاره تکه‌تکه می‌شدند، رهبری که خیلی از آن «فرزندان ایران» به فرمان او راهی جبهه شده بودند، داشته در مورد ایشان و خانواده آن سربازان، شوخی‌های زشت می‌کرده!!!!! این چیزی‌است که مطلب اشراقی به هر ذهنی تزریق می‌کند. آیا چنین کاری تیشه‌زدن به ریشه افکار و شخصیت امام خمینی نیست؟ ایشان نمی‌فهمد با چنان مطلبی تا چه حد وحشتناکی، بنیانگذار جمهوری اسلامی را زیر سؤال برده و خوار و کوچک کرده؟

در هر صورت یا واقعاً امام خمینی چنان گفتار و تفکر و برخوردی داشته (که هر جوری نگاه می‌کنم با عقل جور در نمی‌آید) یا خانم اشراقی دروغ می‌گوید و این هم باز باید تذکری باشد به بیت امام و اطرافیان خانم اشراقی که جلوی دُرفشانی‌های گاه و بی‌گاه ایشان را بگیرند.

3- اگر واقعاً چنان شوخی بی‌شرمانه‌ای در آن ایام در جامعه شایع بوده، تنها باید گفت شرم بر سازندگان و شرم بر رواج‌دهنده‌های چنان شوخی بی‌شرمانه‌ای. افرادی که آن‌قدر بی‌شعور و نفهمند که این را درک نمی‌کنند که با این ظلم‌ها به خانواده‌های سربازان جنگ‌شان، فقط باعث می‌شوند در جنگ بعدی کسی برای‌شان نجنگد و خواهر و مادر و دختر و باقی زنان فامیل و آشنای‌شان مثل سده‌های گذشته در زیر دست و پای سربازان دشمنان شرقی و غربی قرار بگیرد و کشورشان دوباره تجزیه شود و از این هم کوچک‌تر گردد…

اتفاقی که در زمان شاه‌های فاسد و جنایتکار و بی‌کفایت قاجار رخ داد…

اگر عده زیادی نادان و نفهم از شدت سرخوشی و حماقت با همه چیز شوخی دارند، دست روزگار این‌گونه نیست؛ وقتش که برسد آنچنان ضربه‌ای می‌زند که نفهمند از کجا خوردند…

4- این‌گونه افراد را که می‌بینم حس می‌کنم در جنگ گذشته کلاه گشادی بر سر خانواده‌های کشته‌های جنگ و کل رزمنده‌ها گذاشته شده. رزمنده‌ها در جبهه جنگ و زیر رگبار گلوله و بمب و خمپاره بودند و خانواده‌های‌شان در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کردند (و این سختی بعد از شهادت و جانباز شدن رزمنده‌ها ادامه یافت و گاهی بیشتر هم شد..) و آن‌وقت این خانم که در خوشی تمام به سر می‌برده و سایر افراد مشابهش، چنان تفکر و شخصیتی داشته و دارند و تمام‌شان هم به خودشان افتخار می‌کنند…

حکومت هم که برخورد مشابهی با خانواده‌های سربازان جنگ دارد و در تبلیغاتش خود را مدیون آنها نشان می‌دهد و از کشته‌ها و مجروحین جنگی برای خودش مشروعیت درست می‌کند اما در برخورد با خانواده‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهد…

پ.ن : فقط و فقط بخاطر احترامی که برای امام خمینی قائلم از چنین ادبیاتی استفاده کردم وگرنه در برابر شخصی که چنان توهینی به خانواده‌های شهدا نموده الفاظ درخور شأنش را به کار می‌بردم و البته این نگه‌داشتن حرمت، همیشگی نخواهد بود. اگر اطرافیان ایشان تصحیحی در گفتارش صورت ندهند، چاره‌ای جز شکستن حریم‌ها باقی نمی‌ماند.
***************************************
naeimeh-khomaini گزارش تسنیم/
تحریف امام(ره) با خاطره و لطیفه تا چه زمان ادامه دارد؟
خبرگزاری تسنیم: جای این پرسش است که آیا ماجرای نقل خاطره و لطیفه از امام با بسته شدن صفحه فیسبوک نعیمه اشراقی و عذرخواهی از مردم و یا توجیه آیت‌‌الله هاشمی برای عدم انتشار مطلب مربوط به سال‌های گذشته درباره رابطه با آمریکا پایان می‌یابد یا خیر؟

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، فضای مجازی و خاطره‌گویی، ‌این روزها دیگر جذابیتی برای نسل قدیمی سیاسیون که فضای مجازی را بهترین مکان برای گفتن از ناگفته‌ها و اظهارات جنجالی‌شان می‌دانند، ندارد. بعد از انتخابات 24 خرداد سال جاری که اعضای هیات دولت و بسیاری از سیاسیون جناح اصلاحات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را برای بیان اظهار نظرهای خود انتخاب کردند، آنقدر تندروی‌ها و اظهارات جنجالی و خارج ازعرف بالا گرفت که بسیاری از این افراد که طی چند ماه گذشته فضا را برای حضور و بروز در این شبکه‌ها مناسب می‌دیدند، حالا باید به فکر بستن صفحات خود و تجدید‌نظر در نحوه بیان افکار و نظراتشان باشند.

* دومین خاطره موهوم از امام خمینی(ره)

بعد از خاطره‌گویی‌های آقای هاشمی رفسنجانی از امام (ره) که تناقض نسبتا شدیدی با افکار و بیانات ایشان داشت‌، نعیمه اشراقی نوه امام نیز وارد میدان شد و با پی گرفتن همین روند این بار از لطیفه‌هایی گفت که نزدیکان امام همچو وی، برای بنیانگذار انقلاب اسلامی (ره)تعریف می‌کردند‌. اما لطیفه‌ای که نعیمه اشراقی از آن در صفحه فیسبوک یاد می‌کنند، توهین مستقیم به خانواده شهدا و البته پاسداران انقلاب اسلامی بود‌ و این توهین نیز با رویکرد اما و محکمات و حتی متشابهات امام کاملاً در تناقض بود.

پس از انتشار این مطلب، موج انتقادات به نعیمه اشراقی در فیسبوک و صفحات مجازی بالا گرفت. برخی از کاربران این لطیفه‌گویی را «شوخی کثیفی با جانباختگان میهن دانستند»، برخی نوشتند «شلوار جین رو ول کن و نعیمه اشراقی را دریاب»، برخی دیگر اینچنین نوشتند که «مردان دلیرمان را برایِ شما به کشتن دادیم!که آخر برایِ بیوه‌هایشان جوک بگویید؟»

* ماجرای نعیما طاهری و واکنش نعمیه اشراقی/ فتوشاپ عکس‌ها جعل نیست؟

نعیمه اشراقی قبل از این نیز، فعالیت‌های جنجالی‌ای در فیسبوک داشت‌. او در مطلبی که برای دریافت جایزه فرزند دخترش نوشته بود، حجاب دخترش را با فتوشاپ درست کرد تا بتواند مراسم جایزه گرفتن او در یکی از دانشگاههای خارج از کشور را به طرفداران خود در فضای مجازی نشان دهد‌.

این طرفداران البته بلافاصله عکس اصلی را پیدا کردند و از این حرکت خانم اشراقی انتقاد کردند‌. او نیز به کسانی که نسبت به حجاب دخترش ایراد گرفته بودند، واکنش تندی نشان داد. البته این واکنش زیاد دور از تعجب نبود چرا که نعمیه اشراقی بارها در مورد حجاب نیز مسایلی را مطرح کرده که بعید بود از طرف خانواده امام، اینگونه در این خصوص اظهارنظر شود. فتوشاپ کردن عکس نعمیا طاهری (فرزند نعیمه اشراقی) نیز نشان داد ظاهرا عقاید و رفتار خانواده اشراقی و شخص او فاصله های زیادی با نظرات، افکار و ایده‌های الهی امام (ره) درباره مسایل دینی و اجتماعی دارد‌.

البته چند روز پیش نیز رسانه‌ها، گفت‌و‌گویی از زهرا اشراقی (خواهر نعیمه) با الشرق‌الاوسط منتشر کردند که در آن زهرا اشراقی در اظهارنظری عجیب گفته بود می‌خواسته به عنوان نوه امام راحل (ره) انقلاب رنگ در ایران به پا کند و به دنبال این است که نحوه پوش خانمهای ایرانی را تغییر دهد‌.

هدف قرار دادن افکار امام و عقاید ایشان توسط نزدیکان و خانواده بنیانگذار انقلاب اسلامی، آخرین مسئله‌ای بود که نسل جدید انقلاب می‌توانست از این افراد به نظاره بنشیند.

به تازگی هاشمی رفسنجانی نیز به تکذیب تلویحی روی آورده و در مورد موضوعی که در سایت شخصی‌اش منتشر شده توضیحاتی ارائه می‌دهد. وی می‌گوید خاطره‌ای که از امام درباره شعار مرگ بر آمریکا نقل کرده، مربوط به قبل بوده و نباید در سایت او در معرض دید مردم قرار می‌گرفت. البته این اظهارنظر روزها بعد از اینکه این خبر منتشر شد‌، صورت گرفت. برخی می‌گویند دلیل این سخن هاشمی را شاید بتوان به نزدیک بودن سفر وی به کرمانشاه و نگرانی از واکنش مردم دانست. اما انتقاد وی از انتشار این خاطره‌اش نیز باعث نشد که مردم کرمانشاه در مقابل او شعار «مرگ بر آمریکا» سر ندهند.

* آغازی بر پایان خاطره‌گویی از امام خمینی (ره)؟

ماجرای فضای مجازی و نقل خاطره و لطیفه از امام به نظر می‌رسد با بسته شدن این صفحات و یا عذرخواهی از مردم به انتهای خود نرسد و هنوز هم هستند کسانی که سعی دارند از این فضا در وهله اول برای مصادره چهره امام و بعد برای خدشه وارد کردن به شخصیت این رهبر بزرگ و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی استفاده کنند‌.

نعیمه اشراقی از روزی که به قول خودش «جوک پاسداران و خانواده شهدا» در صفحه فیس بوک منتشر شد، آماج انتقادات تند مردم و البته طرفدارانش نیز قرار گرفت و این آش تا جایی شور شد که حتی برخی خارج‌نشینان نیز در خارج از کشور به او انتقاد کردند که نباید به عنوان نوه امام، چهره ایشان را به این حد مخدوش سازد‌.

با این حال چند روز بعد و در حالیکه فرزند شهید همت در نامه‌ای از او خواست دیگر از این درفشانی‌ها! انجام ندهد، به تکذیب اصل ماجرا روی آورد و با نوشتن نامه‌ای در پاسخ به این فرزند شهید‌، از او و تمام فرزندان و خانواده شهدا عذرخواهی کرد و فیسبوک خود را نیز بست‌ تا دیگر شاهد موج بی امان انتقادات مخاطبان نباشد.

پس از توهین اشراقی به خانواده شهدا، پسر شهید همت نیز از همین فضای مجازی و از سایت فیسبوک استفاده کرد تا بتواند اعتراض خود به نعیمه اشراقی را مطرح کند. او نوشت‌: بهتر است اطرافیان ایشان تذکری به ایشان بدهند تا شاید کمی در گفتارشان تغییر صورت گرفته و این حداقل را درک کنند که هر حرفی را نباید زد و حداقل در هر جایی نباید هر حرفی را گفت. وی در این نوشته تصریح کرده است‌: اولین چیزی که با مطلب زشت ایشان به ذهن می‌رسد، این است که وقتی بچه‌های این مملکت در زیر گلوله و بمب و خمپاره تکه تکه می‌شدند، رهبری که خیلی از آن «فرزندان ایران» به فرمان او راهی جبهه شده بودند، داشته در مورد ایشان و خانواده آن سربازان شوخی‌های زشت می‌کرده!!!!! این چیزی است که مطلب اشراقی به هر ذهنی تزریق می‌کند. آیا چنین کاری تیشه زدن به ریشه افکار و شخصیت امام خمینی نیست؟ ایشان نمی‌فهمد با چنان مطلبی تا چه حد وحشتناکی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی را زیر سوال برده و خوار و کوچک کرده؟

فرزند شهید همت با بیان اینکه هر طور نگاه کنیم ، این حرف با عقل و منطق جور در نمی‌آید‌، نوشته است که این مطلب نشان می‌دهد اشراقی دروغ می‌گوید و این هم باز باید تذکری باشد به بیت امام و اطرافیان خانم اشراقی که جلوی دُرفشانی‌های گاه و بیگاه ایشان را بگیرند.

* اصرار اشراقی بر جعلی بودن و استناد کاربران بر جعلی نبودن

اما ساعاتی بعد، نعیمه اشراقی در نامه‌ای سرگشاده که در سایت جماران منتشر شد، آنچه در فضای مجازی به او منتسب شده را تکذیب کرد و آن‌ را کار «جاعلین» دانست. این در حالی است که برخی کاربران شبکه‌های مجازی می‌گویند: اشراقی بعد از انتشار «جوک» مربوط به همسران «شهدا»، تعداد زیادی از کامنت‌های اعتراضی را پاک کرد. بر همین اساس برخی کاربران فضای مجازی اطمینان یافتند که این کامنت، نمی‌توانسته نوشته فردی دیگر جز وی بوده باشد. چرا که عقلانی است که جاعلین به دنبال اعتراضات وسیع بوده‌ باشند، نه اینکه اعتراضات را پاک کنند.

یکی از عواملی که سبب شد کاربران اینترنتی عنوان کنند هیچ جعل حسابی صورت نگرفته و قطعا این نوشته منتسب شخص نعیمه اشراقی است ، ماجرای همان عکس فتوشاپی بود که باعث شده اعتماد بسیاری از کاربران طرفدار خانواده امام خمینی، به خانم اشراقی، از بین برود.

عده‌ای دیگر از کاربران، با مقایسه تصویر پروفایل فیسبوک اصلی خانم اشراقی و مقایسه آن با صفحه جعلی منتسب به وی، اظهارات وی را رد کردند.

2 پاسخ to “کاش من هم یک پاسدار بودم!( ماجرای جوک مورد علاقه خمینی)”

  1. e Says:

    خدایا خودت ما رو از شر این خمینی پرست ها خلاص کن !

  2. sa Says:

    این جوک نیست واقعیته.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s