حقوق 6 ماه کارگران پی . وی . سی ایران پرداخت نشده است

Download (3)سایت خبری راه کارگر – موضوع حقوق های معوقه از مباحث هر روزه مطبوعات ایران است . کمتر روزی را میتوان یاد کرد که کارگران کارخانه ای ماهها و ماهها با یان مشکل عدم دریاف حقوق های ساعات کاری خود روبرو باشد. می توان گفت این امر در دو سطح کارخانه های دولتی و بخش خصوصی شده بدل به قانون نانوشته ای شده است که هر روز گریبان کارگران را می گیرد و انان را در برار مشکلات روز مره زندگی شان با دشواری های بیمانند ی روبرو می سازد.


حقوق 6 ماه کارگران پی . وی . سی ایران پرداخت نشده است

. به گزارش ایلنا : دبیر خانه کارگر سمنان از تعویق ۶ ماه حقوق بیش از ۱۵۰ کارگر صنایع پی وی سی ایران خبر داد و گفت: این معوقات حاصل بی‌نظمی ۸ ساله در پرداخت حقوق کارگران است.
«حبیب الله محقق» در تشریح جزئیات این خبر به ایلنا گفت: با وجود آنکه کارگران این واحد هر ماهه حقوق دریافت می‌کنند ولی دریافتی های آنان مربوط به معوقات حقوقی ماه‌های گذشته است.
این فعال کارگری بابیان اینکه بی‌نظمی‌های پرداخت حقوق باعث تجمیع شش ماه حقوق معوقه شده است، با ذکر مثالی تصریح کرد: به عنوان مثال کارگران این کارخانه حقوق اسفند ماه سال ۹۱ را، شهریور ماه ۹۲ دریافت کرده‌اند.

محقق با اشاره به مشکلات معیشتی بیش از ۱۵۰ کارگر به تبع تعویق ۶ ماه حقوق، افزود: علاوه بر ۶ ماه حقوق، ۲ ماه بیمه مربوط به ماه‌های تیر و مرداد این کارگران نیز به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته دبیر خانه کارگر سمنان، این واحد به سبب ناتوانی در تأمین نقدینگی برای خرید مواد اولیه تولید دچار مشکل شده است و فروشند گان مواد اولیه که اغلب در زمینه پتروشیمی فعالیت دارند با وضعیت فعلی اقتصادی، محصولات خود را فقط با پول نقد به فروش می‌رسانند.

این فعال کارگری در خاتمه تاکید کرد: مشکلات مالی این واحد تولید کننده لوله و درب و پنجره پی وی سی مربوط به سفارش دهندگان محصولاتی است که بعد از تحویل سفارشات خود به موقع بدهی‌های‌شان را به این واحد پرداخت نمی‌کنند.

رکود اقتصادی باعث کاهش نقدینگی شده است

مدیر عامل کارخانه صنایع پی وی سی ایران نیز در گفتگو با ایلنا، ضمن تایید تعویق ۶ ماه حقوق ۱۵۰ کارگر شاغل در این واحد، اظهار کرد: وضعیت کنونی تولید در این کارخانه نسبت به سه سال گذشته با افت ۶۰ درصدی مواجه شده است.

«بهزاد مومن‌آبادی» با بیان اینکه این واحد تولیدیبا افزایش رکود اقتصادی طی سه سال اخیر، با رکود بازار فروش مواجه شده است، گفت: تاخیر در پرداخت حقوق کارگران به دلیل کمبود منابع مالی کارخانه اتفاق افتاده است.

مدیرعامل صنایع پی وی سی ایران در ادامه در خصوص معوقات بیمه‌ای کارگران افزود: بیمه کارگران تا مرداد ماه به تامین اجتماعی پرداخت شده و سایر بدهی‌های بیمه‌ای نیز از سوی تامین اجتماعی تقسیط شده است.

کارفرمای صنایع پی وی سی ایران تعداد کارگران رسمی این کارخانه را ۲۰ نفر ذکر کرد و افزود: ۱۳۰ کارگر نیز به صورت قراردادی در این کارخانه کار می کنند.
او در این زمینه اضافه کرد: علاوه بر ۱۵۰ کارگری که در این کارخانه به صورت دائمی کار می‌کنند حدود ۵۰ تا ۲۰۰ کارگر به صورت پیمانی و موقت در برخی پروژه‌های اجرایی این واحد همکاری دارند.

به گفته وی، محصولات تولیدی صنایع پی وی سی ایران شامل محصولاتی همانند لوله، خانه‌های پیش ساخته، پروفیل، انواع درب و پنجره پی وی سی، ورقهای پوششی وانواع اتصالات است که با محدود شدن پروژه‌های عمرانی بویژه در بخش دولتی تولید آن‌ها با رکود مواجعه شده است.
مومن آبادی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از افزایش چندین برابری قیمت حامل‌های انرژی، اظهار داشت: افزایش قیمت حاملهای انرژی علاوه بر اینکه تاثیر مستقیم بر روی افزایش قیمت انواع انرژی‌های قابل مصرف در کارخانه دارد به صورت غیر مستقیم باعث افزایش چند برابری مواد اولیه تولید شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s