فراخوان به آکسیون اعتراضی در برلین به اعدام زندانیان سیاسی حبیب گلپری پور، رضا اسماعیلی و ١٦ زندانی بلوچ اعتراض کنیم!

imagesهشدار: جنون جمهوری اسلامی در اعدام اوج گرفته است!
سیاست دولت “امید و اعتدال” روحانی با “نرمش قهرمانانه ” در برابر آمریکا، اعدام جبونانه ی مخالفان و دگراندیشان را دستور کار خود قرار داده است. کارنامه جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر بیش از ٢٠٠ اعدام، اعدام نوجوان ١٨ ساله ای که در زمان ارتکاب جرم تنها ١٤ سال داشت، کشتار ٥٢ زن و مرد مجاهد در کمپ اشرف، دستگیری بهائی ها و ترور یک شهروند بهائی،عطالله رضوانی از جامعه بهائیان بندرعباس و دستگیری همجنسگرایان در شهرهای ایران، آزار و اذیت زنان به منظور کنترل “حجاب اجباری” و تنها ١٨اعدام در هفته گذشته است.


فراخوان به آکسیون اعتراضی در برلین به اعدام زندانیان سیاسی حبیب گلپری پور، رضا اسماعیلی و ١٦ زندانی بلوچ اعتراض کنیم!

حبیب گلپری پورو رضا اسماعیلی دوتن از فعالین سیاسی کرد در ٢٦ اکتبر در زندان ارومیه و سلماس به دار آویخته شدند. همچنین رژیم در عملی تلافی جویانه ١٦ زندانی بلوچ را اعدام کرد. رحیم یعلبی یکی از فعالین سیاسی در٢٣ اکتبر امسال در ارومیه ربوده شده و دو روز بعد پیکر به شدت شکنجه شده اش در کنار جاده پیدا شد. این نشانگر آن است که جمهوری اسلامی ایران به وضوح با زندانیان به مانند گروگان رفتار می کند.
جمهوری اسلامی ایران به دنبال سیاست های اخیرش در سرگیری روابط دیپلماتیک با آمریکا و جهان غرب به مانند همیشه فشار، سرکوب و اعدام در درون را در دستور کار قرار داده است. نگذاریم که رژیم در پشت تلاشهای دیپلماتیک برای عادی سازی روابطش با دنیای غرب با سکوت جامعه بشری در کشتار مخالفان و دگراندیشان موفق شود.

ما ضمن محکوم کردن اعدام های اخیر از تمامی مدافعین حقوق بشر می خواهیم که همگام به موج اعدام در ایران اعتراض کنیم و نگذاریم که رژیم جمهوری اسلامی ایران بار سیاست وحشیانه “خالی نمودن” زندان ها را به مانند تابستان ۶۷ تدارک ببیند. جان زانیار و لقمان مرادی ، حامد احمدی، برادران دهقانی و مولائی، حبیب الله لطیفی، شیرکو معارفی، یونس آقایان، عموری نژاد و راشدی و دهها زندانی سیاسی دیگر در خطر است و هر لحظه احتمال اجرای حکم اعدام آنان وجود دارد.
نه به اعدام، نه به جمهوری اسلامی ایران!
زمان: جمعه، ۱ نوامبر۲۰١٣، ساعت 15.30-14
Podbielskialle 67, Berlin Dahlem, U3- Podbielskiallee
مکان: در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران
برگزارکنندگان:
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران- برلن
کانون پناهندگان سیاسی ایران-برلن

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s