رنج نامه یک جوان هرمزگانی: کاری نکنید یکبار دیگر جوانان این شهر خاطره ی حزب گرگاش را زنده کنند … !!!

hormozgan-tajzieرنج نامه یک جوان هرمزگانی: کاری نکنید یکبار دیگر جوانان این شهر خاطره ی حزب گرگاش را زنده کنند … !!!
ابراهیم عزیزی استاندار هرمزگان درست در زمانی که مسئولین شهر و استان مشغول مراسم تودیع و معارفه شهردار بندرعباس بودند برای تکمیل پازل تجزیه ی استان هرمزگان به جزیره ی لاوان سفر کردند و از سکوهای نفتی و گازی سلمان بازدید کردند … ! این حرکت ایشان پس از افتتاح شعبه ی بانک تجارت شیراز در جزیره لاوان تمام شبهه ها را به یقین تبدیل کرد ؛ که در ادامه ی مصوبه ی الحاق بخشی از شهرستان گاوبندی (پارسیان) به استان فارس این جزیره نیز جزئی از این مصوبه ی ننگین است ! البته ایشان از سوی دیگر از بنادر جاسک و سیریک نیز بازدیدی داشته اند ؛ ضمن اینکه چندی پیش از تحرکات این مسئولین و جلسات پنهانشان با نماینده های استانداری های فارس و کرمان در بندرعباس سخن به میان آوردم ؛ بازدید از این مناطق هم هدف دار بوده است … ! لازم به ذکر است پیش از این ایشان با رئیس جمهور پیشین جناب احمدی نژاد به این جزیره سفرهایی داشته اند برای راه اندازی بخش های مختلف پالایشگاه این جزیره که یکی از بزرگترین پالایشگاه های کشور به حساب می آید و در تولید بنزین کشور نیز سهم بسزایی دارد ؛ البته نقشه هایی هم در آن سفرها ریخته شد … ! این جزیره درست در مقابل منطقه گاوبندی قرار دارد و پس از قشم و کیش بزرگترین جزیره ی دریای پارس بحساب می آید …

مسئولین محترم شهری ؛ استانی و کشوری زمانی نه چندان دور جوان هایی از همین دیار برای مقابله و حفاظت از جان و مال و ناموس و شرفشان حزبی را تحت عنوان حزب گرگاش تشکیل دادند ؛ چون احساس کردند به شعورشان توهین شده است ؛ چون احساس کردن عده ای در حال تحقیر این مردم هستند … !
در اینکه جریانی در کشور به دنبال انداختن آتش اختلاف میان استان ها و البته آتش اختلاف بین قومییت ها و اقلییت ها هستند شکی نیست ؛ جریانی که تا به امروز نان از تحریم ها می خورده و حال به دنبال خوردن نان اختلاف است !
جریانی که ریشه در دولت قبل دارد و همچنان نیز در بسیار از مناطق قدرت خود را ازدست نداده است ؛ جریانی که در بالاترین رده های دولت کنونی نیز نفوذ کرده است و حتی دولت دکتر روحانی را نیز به چالش می کشد اگر اقدامی صورت نگیرد ؛ اما سخن ما این است که اگر دولت برای جلوگیری از این اختلافات و تحقیر ها کاری نکند خوده مردم دست بکار می شوند که این اتفاق خطرات بسیاری به همراه دارد … ! ادامه ی این روند و همچنان باقی ماندن ابراهیم عزیزی در سمت استانداری هرمزگان خون مردم را بجوش می آورد که البته ما هم جزئی از همین مردم هستیم … .. !

و در انتها ذکر این خاطره از حزب گرگاش در دوره ای که تعرضات به این خاک و مردمانش فزونی یافته بود : ( مرحوم طیب حاج رضائی ) لوطی مشهور ( منطقه بازار و سبزه میدان تهران ) که مدتی با تعدادی از نوچه هایش در بندرعباس تبعید بود در یک ماجرای ناموسی از جوانان عضو این گروه جوانمردان چنان کتکی خورد که وقتی با وساطت رئیس شهربانی وقت نجات یافت تا مدتی در تنها بیمارستان شهر بستری شد تا بهبودی یافت و خود مرحوم طیب همیشه به دوستان خود گفته بود : من تنها جایی که تیغم نبرید بندرعباس بود و تا آخر عمر نیز برای کسانیکه از بندرعباس در تهران به او مراجعه می کردند احترام خاصی قائل بود و تمام قدرت و امکانات خود را برای حل مشکلات آنان بکار میبرد … .. !

ما هرمزگانی ها ؛ فارسی ها ؛ کرمانی ها ؛ سیستان و بلوچستانی ها ؛ بوشهری ها ؛ خوزستانی ها و … .. همه جزئی از خاک عزیز کشورمان ایران هستیم ؛ و بیزاریم از دسیسه های جریاناتی که به دنبال اختلاف افکنی بین قومییت ها و اقلییت ها هستند !
برگرفته از فیسبوک . پنج شنبه 9 آبان 92

عزیزی استاندار شیرازی هرمزگان

عزیزی استاندار شیرازی هرمزگان


******************************
خسته ایم از تحقیر … ..
پس از تیتر تمسخر آمیز و البته به حق روزنامه خراسان در هفته های پیش مبنی بر این که
( نمایندگان هرمزگان پس از 4 سال در مجلس عطسه زدند ! ) شب گذشته شبکه خبر در اخبار ساعت 20 خود به کنایه خبری را پخش کرد با این عنوان ( شکست سکوت پس از 12 سال ! ) اشاره این شبکه به جناب محمد آشوری تازیانی نماینده استان هرمزگان در مجلس بود که در طی مدت 12 سال حضور خود در مجلس تا بحال نه به مخالفت با طرح یا شخصی نه به موافقت ؛ نه به عنوان ناطق و نه به عنوان تذکر و اخطار دهنده در مجلس صدای او شنیده نشده بود … ! تا اینکه در موافقت با دوست 25 ساله ی خود در وزارت اطلاعات وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان جناب صالحی امیری لب به سخن گشود که البته به جایی هم نرسید … !

از اینکه شما و باقی دوستانتان را به عنوان نماینده نام می برم شرم دارم و اکراه …
شما که 11سال سکوت کردید ؛‌همین چند مدت باقی مانده را هم سکوت اختیار می کردید تا اینچنین مردم هرمزگان را مضحکه ی خاص و عام نکنید ؛ شما که به بسیاری از پرونده ها دسترسی دارید ؛ شما که در کنار عضویت در هیات رئیسه ی مجلس یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هستید و اتفاقن قرار بر این بود که به همراه جناب جباری در موافقت با وزیر کشور هم نطق کنید !!! شما که شهردار انتخاب می کنید شما که نماینده ی شورای شهر انتخاب می کنید و باقی پست های مدیریتی شهری و استانی را … ؛ طیفی که چند دهه بر اکثر پست های این استان و شهر بندرعباس تکیه زده اند و هر چه دلشان خاسته به سر این مردم آورده اند ؛ از چپاول تا فریب و اهانت به شعور مردم ! شما که هر صدای مخالفی را در نطفه خفه می کنید ! و متاسفانه عده ی زیادی هم مرید دارید که مرید بودنشان جهت امتیازها و پول ها و پست ها و … است ! بزرگوار مجلس ( خانه ی ملت ! ) مکانی ست برای سخن گویی ؛ برای نطق کردن برای تذکر دادن و گاه برای فریاد زدن ؛‌ سخن گفتن از درد مردمی که ساده هستند و نجیب ؛‌ سخن گفتن از زخم های مردمی که روزگاری هر چند ساده اما به خوشی زندگی می کردند و امروز درد و رنج و فلاکت در چهره هاشان بیداد می کند ! تصور کنید وکیلی را که در دادگاه و یا هر مکان دیگری برای دفاع از موکل یا موکلانش فقط سکوت می کند و سکوت !!! به راستی شما چگونه وکیلی هستید … !

البته که این مردم هم بسیار ساده هستند ؛ وقتی عده ای می گویند که چگونه مردم آن منطقه به کسی رای می دهند که حتی یکبار هم در مجلس برایشان لب تر نکرده است ! به راستی چگونه … ؟

سخن بسیار است برای شما و دوستانتان که از همه چیز خبر داشته و دارید اما خود را به بی خبری می زنید ! سخن بسیار است اما ؛‌ دهانت را می بویند مبادا … مبادا … .. !
و در انتها اینکه می توانید برای این رکورد سکوت سری به کتاب گینس بزنید شاید نامتان را در آنجا توانستید ثبت کنید و باعث افتخار و خرسندی دو جندان ما شوید … !!!

به دل راز نگفته بیش دارم
دلی پرخون ز بداندیش دارم … ..

homozgan-nemayande

Advertisements
نوشته شده در اجتماعی. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s