در محکومیت ترور رفیق آزاد احمد عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری عراق

azad-ahmadاطلاعیه سردبیری سایت راه کارگر
رفیق آزاد احمد عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری عراق و عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست کارگری کردستان عراق در روز ٣٠ اکتبر در مسیر کرکوک به سلیمانیه ترور شد و به قتل رسید. اقدام جنایتکارانه ترور این فعال کمونیست را بشدت محکوم می کنیم. روشن است چنین اقدام کور و جنایتکارانه ای نشانه وحشت نیروهای ارتجاع و واپسگرائی از کمونیست هاست. دفاع از آرمان های فرودستان جامعه، کارگران ، زحمتکشان و توده های تحت ستم و استثمار، نمی تواند مورد نفرت تاریک اندیشان و نیروهای ارتجاعی حافظ نظم سرمایه نباشد.
ما ترور این فعال کمونیست را بشدت محکوم کرده و در غم خانواده و یاراش، خود را شریک می دانیم
سردبیری سایت راه کارگر
****************************
اطلاعیه حزب کمونیست کارگری- درمورد ترور رفیق آزاد احمد در عراق

اطلاعیه حزب کمونیست کارگری
درمورد ترور رفیق آزاد احمد در عراق
با کمال تاسف مطلع شدیم که دیروز ٣٠ اکتبر رفیق آزاد احمد، عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری عراق، عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست کارگری کردستان عراق روز گذشته در مسیر کرکوک به سلیمانیه توسط گروهی ناشناس ربوده شد و به قتل رسید. جنایتکاران پس از ترور آزاد احمد، جسد او را نیز در ماشینش به آتش کشیدند.

حزب کمونیست کارگری ایران این جنایت را شدیدا محکوم میکند، خود را عمیقا در غم از دست دادن او شریک میداند و به خانواده آزاد احمد عزیز، به فرزندان عزیزش زیلا و دارین، به همسرش ساکار عزیز و به حزب کمونیست کارگری عراق و کردستان صمیمانه تسلیت میگوید.

قاتلان آزاد احمد را همه مردم میشناسند. نیروها و جریانات ضد انسانی و مرتجعی که با پیشروی کارگر و کمونیسم و برابری طلبی در میان مردم، چشم انداز اضمحلال و نابودی خود را لمس میکنند و سفیهانه می اندیشند که با ترور یکی از چهره های جنبش کمونیستی میتوانند از سرنوشت محتوم خود فرار کنند. ما حاکمان کردستان عراق را مسئول میدانیم که در اسرع وقت قاتلین را شناسایی و به مردم معرفی کنند.

یاد آزاد احمد عزیز همیشه گرامی خواهد بود.

حزب کمونیست کارگری ایران
٩ آبان ١٣٩٢، ٣١ اکتبر ٢٠١٣
****************************
اعلامیه حزب حکمتیست – رفیق آزاد احمد عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری عراق قربانی تروریسم سیاه

رفیق آزاد احمد عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری عراق قربانی تروریسم سیاه
با تاسف بسیار عمیق رفیق آزاد احمد، عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری عراق و عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست کارگری کردستان قربانی تروریسم کور و سیاه در عراق شد. بنابه اعلامیه مشترک احزاب کمونیست کارگری عراق و کردستان غروب روز چهارشنبه ۳۰ اکتبر ۲۰۱۳ رفیق آزاد احمد در مسیر بازگشت از شهر کرکوک به سلیمانیه، طبق یک نقشه جنایتکارانه و از قبل طراحی شده، توسط گروهی تروریست جانی ضد انسان ربوده شد و به قتل رسید. جانیان تروریست سپس در اوج وحشی گری جسد او و ماشین او را به آتش کشیدند.
رفیق آزاد احمد کمونیست پیگیر و محبوب و چهره آشنای جنبش آزادیخواهی و برابری طلبی شهرهای کردستان عراق بود. فعالیتهای انقلابی و کمونیستی وی از سال ۱۹۹۱ با جنبش شورایی و فعالیت سازمانهای کمونیستی کردستان عراق ابعاد علنی و موثری به خود گرفت و در ادامه با سیاست و پراتیک حزب کمونیست کارگری عراق و کردستان در دو دهه گذشته عجین شده است. رفیق آزاد احمد به عنوان فعال کمونیسم کارگری در دو دهه گذشته همکاری موثر و نزدیکی با جنبش کمونیسم کارگری و حزب ما در ایران داشت. حزب حکمتیست همکاریهای دلسوزانه و کمونیستی آزاد احمد را برای تقویت کمونیسم کارگری در ایران هرگز فراموش نخواهد کرد.
حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست ترور رفیق آزاد احمد را قویا محکوم میکند. بی تردید ترور این کمونیست پیگیرو دلسوز برای جنبش ما و به ویژه هر دو حزب کمونیست کارگری عراق و کردستان خسارت بزرگی است. حزب حکمتیست در تحمل اثرات این ضایعه بزرگ در کنار احزاب کمونیست کارگری عراق و کردستان خود را شریک میداند. ما فقدان دردناک و جگرسوز آزاد احمد عزیز را به همسرش ساکار و فرزندان نازنین او، به بستگان و دوستانش و به رهبری و اعضای هر دو حزب کمونیست کارگری عراق و کردستان از صمیم قلب تسلیت میگوییم.
یاد عزیز رفیق آزاد احمد گرامی باد و راه مبارزه کمونیستی و انقلابی او بردوام باد
حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
۳۱ اکتبر ۲۰۱۳

*********************

اطلاعیه مبارزان کمونیست

در رابطه با ترور رفیق آزاد احمد عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری عراق!

با کمال تأسف روز 30 اکتبر 2013 ساعت شش و نیم بعد از ظهر رفیق آزاداحمد در مسیر بازگشت
از کرکوک به سلیمانیه توسط گروهی تروریست ناشناخته ترور شد و سپس جسد و ماشین او را به آتش می کشند.

رفیق آزاد از چهرهای شناخته شده جنبش شورای در سالهای 1991 در کردستان عراق بود. با تشکیل حزب کمونیست کارگری عراق عضو این حزب شد و از اعضای دفترسیاسی حزب کمونیست کارگری عراق و کمیته مرکزی حزب کمونیست کارگری کردستان بود. رفیق آزاد در عرصه های مختلف اجتماعی و سازماندهی اعتراضات توده ای و حزبی در شهرهای عراق و هم چنین در گرفتن ارتباط با فعالین کمونیست در شهرهای کردستان ایران نقش فعا لی داشت و از هر امکانی برای تقویت و اشاعه کمونیسم دریغ نمی ورزید. او سالهای زیادی یار و همکار دلسوز حزب کمونیست کارگری ایران دوران منصورحکمت بود و از دست دادن رفیق آزاد ضایعه بزرگی است برای جنبش کمونیسم کارگری در این منطقه.

مبارزان کمونیست از دست دادن رفیق آزاد را به ساکار عزیز همسر رفیق آزاد و به فرزندانش و به رهبری و اعضا هر دو حزب کمونیست کارگری عراق و کردستان و به همه فعالین جنبش کمونیستی تسلیت می گوید.

قاتلان رفیق آزاد، جنایتکارانی هستند که با ترور و کشتار کور مردم میخواهند جلو تلاش کارگران و مردم ستم دیده عراق و فعالین کمونیست و آزادیخواه را برای یک زندگی امن و مرفه بگیرند.

ما احزاب حاکم در کردستان عراق را در رابطه با شناسائی و معرفی قاتلان رفیق آزاد مسئول میدانیم.

مرگ بر تروریسم کور
زنده باد آزادی و برابری
گرامی باد یاد آزاد احمد

مبارزان کمونیست اول نوامبر 2013

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s