دادستان زابل ترور شد ـ چرخۀ خشونت به جریان افتاده است+ عکس

zabol-dadsetanدادستان زابل ترور شد ـ چرخۀ خشونت به جریان افتاده است+ عکس
می مکران ـ چرخه ی خشونت، یک بار دیگر در استان مان به کار افتاده است. کشتار چهارده مرزبان توسط جیش العدل و اعدام شانزده زندانی توسط جمهوری اسلامی ، جرقه ی این دور خشونت را زد و اکنون مرحله ی جدیدی از آن که «سوژه زنی» نام گرفته است به اجرا در می آید. این چرخه ی کور خشونت که در دو سوی آن افراطی های مذهبی، چه شیعه و چه سنی قرار دارند، همزیستی مسالمت آمیز مردمان در استان مان را نشانه گرفته اند. همزیستی میان سیتسانی ها و بلوچ ها، میان فارس ها و بلوچ ها، میان شیعیان و سنی یان، . در این دور خشونت، که به فضای شدیدتر امنیتی در استان منجر خواهد شد، این مردم استان مان هستند که زیر فشار قرار می گیرند. این دور خشونت، یک بار دیگر نشان می دهد که نگاه سرکوبگرانه و امنیتی تندروهای حاکم بر استان، ره به جائی نمی برد. اما آنها برای تثبیت خود و برای حفظ تسلط خود بر استان، در خفا از این فضا استقبال می کنند و در ائتلافی منفی با افراطیون داخلی و خارجی هستند که با اقدامات تروریستی شان برنامه های دیگری در سر دارند.
ـــــــــــــــــــــــ
دادستان زابل ترور شد
دادستان شهر زابل، صبح امروز در مسیر رفتن به محل کار مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شد.
حوالی ساعت 7:30 دقیقه تا هشت صبح امروز، «موسی نوری قلعه‌نو»، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل و راننده اداری وی صبح امروز در مسیر منزل تا محل کار، توسط مهاجمان ناشناس ترور شدند.بر اساس این گزارش، مهاجمان پس از متوقف کردن خودروی دادستان مقابل بیمارستان «امیرالمومنین(ع)» زابل، آنها را توسط اسلحه کلاشنیکف به رگبار گلوله بسته و به شهادت رساندند.حجت الاسلام حمیدی، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر به فارس گفت: حدود یک ساعت قبل دادستان شهر زابل هدف ترور عده‌ای افراد ناشناس قرار گرفت و متأسفانه در این حادثه تروریستی، دادستان و راننده شخصی وی به فیض شهادت نائل آمدند. نیروی‌های انتظامی و امنیتی بلافاصله بررسی و تحقیقات لازم در این زمینه را آغاز کردند.
ـــــــــــــــــــــــ
zabol-dadsetan3دادستان زابل ترور شد
تاریخ انتشار 15 آبان 1392.
«موسی نوری»، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل، صبح امروز توسط افراد مسلح ناشناس ترور شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین به نقل از «ایرنا» یک منبع مسوول آگاه در شورای تامین سیستان و بلوچستان تایید کرد: دادستان زابل ساعتی پیش توسط افراد ناشناس ترور شد.
وی که به لحاط اهمیت موضوع خواست نامش در خبر درج نشود، افزود: متاسفانه بر اثر این ترور که با استفاده از سلاح گرم انجام شد، «موسی نوری قلعه نو» دادستان زابل جان به جان آفرین تسلیم کرد.
خبرنگار ایرنا در تماس با «هوشنگ ناظری» فرماندار زابل خواستار جزئیات بیشتر شد که وی با تایید اصل خبر توضیح بیشتر را به پس از بررسی دقیق از سوی دستگاههای ذیربط موکول کرد.
رییس شورای تامین زابل در عین حال اظهار داشت: در جریان این ترور که در مسیر منزل و محل کار دادستان زابل توسط چند فرد مسلح سرنشین یک دستگاه خودرو سواری صورت گرفت، راننده دادستان زابل نیز جان باخت.

ترور دادستان زابل ارتباطی به گروهکهای معاند خارج کشور ندارد
خبرگزاری ایرنا طی خبری دیگر در این خصوص به نقل از معاون سیاسی – امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ترور دادستان زابل هیچ ارتباطی با فعالیت گروههای معاند نظام جمهوری اسلامی در خارج کشور ندارد.
«رجب علی شیخ زاده» روز چهارشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با تسلیت شهادت دادستان زابل در دومین روز ماه محرم، گفت: مجرمان حرفه ای و قانون گریزان ساعت 7:45 صبح امروز مرحوم نوری دادستان فقید زابل را هنگام عزیمت به محل کارش در مقابل بیمارستان امیرالمومنین (ع) این شهرستان با رگبار گلوله به شهادت رساندند.
شیخ زاده افزود: سرنخ هایی از عاملان این حادثه تروریستی که با یک دستگاه خودرو پژو از محل فرار کردند به دست آمده است که پس از روشن شدن سایر ابعاد قضیه و دستگیری مجرمان اطلاع رسانی خواهد شد.
معاون سیاسی – امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان با تصریح بر اینکه شکی نداریم که ترور دادستان زابل ربطی به گروهکهای معاند نظام در خارج مرزها ندارد، خاطرنشان کرد: با تلاش مسوولان و کارشناسان دستگاههای ذیربط اطلاعات خوبی به دست آمده است و ماموران به دنبال دستگیری مجرمان فراری هستند.
ــــــــــــــــــــــــــ
zabol-dadsetan4سرنخ های ار ترور دادستان زابل/ عدم ارتباط حادثه زابل با گروهک های خارج از کشور + تصاویر ماشین دادستان پس از حادثه
معاون سیاسی- امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهادت دادستان زابل متاثر از اقدامات قضایی و اجرای عدالت در حوزه سیستان است که قانون‌گریزان اجرای عدالت را برنمی‌تابند.
به گزارش زاهدان پرس، وی به فارس گفته است: سرنخ‌هایی در این زمینه در دست مراجع قضایی بوده و اقدامات امنیتی در حال انجام است که اخبار تکمیلی آن متعاقبا اعلام می‌شود.
وی همچنین به ایرنا نیز گفته است: سرنخ هایی از عاملان این حادثه تروریستی که با یک دستگاه خودرو پژو از محل فرار کردند به دست آمده است ولی به سبب حساسیت مباحث پلیسی و امنیتی فعلا قابل ذکر نیست اما پس از روشن شدن سایر ابعاد قضیه و دستگیری مجرمان اطلاع رسانی خواهد شد.
رجب زاده با تصریح بر اینکه شکی نداریم که ترور دادستان زابل ربطی به گروهکهای معاند نظام در خارج مرزها ندارد، خاطرنشان کرد: با تلاش مسوولان و کارشناسان دستگاههای ذیربط اطلاعات خوبی به دست آمده است و ماموران به دنبال دستگیری مجرمان فراری هستند.
امام جمعه زابل ضمن تسلیت حادثه ترور دادستان زابل و راننده وی، از دستگاه قضایی درخواست کرد تا به سرعت عوامل این حادثه را شناسایی و دستگیر کنند
به گزارش زاهدان پرس، وی تاکید کرد: ‘عوامل این جنایت از هر گروه و طایفه‌ای که باشند؛ باید به سزای اعمال خود برسند’
حجت‌الاسلام سیدکاظم طباطبایی در گفتگو با «نسیم» افزود: منطقه سیستان باید از تروریست‌ها پاکسازی شود و دستگاه امنیتی هرگز نباید در برابر این حادثه کوتاهی کند.
از سوی دیگر، جلسه شورای تأمین زابل در پی ترور دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان به صورت اضطراری در حال برگزاری است.
فرماندار زابل ضمن اعلام این خبر افزود: تیم‌های امنیتی سیستان و بلوچستان برای دستگیری عوامل این حادثه تروریستی مشغول به کار هستند.
zabol-dadsetan1
zabol-dadsetan2
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
علما اهل سنت سراوان ترور دادستان زابل را محکوم کردند
خبرگزاری تسنیم: از سوی علما، ائمه جمعه و روحانیون اهل سنت سراوان، حادثه ترور دادستان شهرستان زابل محکوم شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سراوان، مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه شهر سراوان، مولوی حقانی امام جمعه مسجد جامع صدیق اکبر، مولوی مجیب‌الرحمان رئیسی امام جمعه شهر جالق، مولوی عبدالصمد بلوچزهی امام جمعه شهر سیرکان، جنایت اخیر ترور داستان شهرستان زابل را به شدت محکوم و خواستار اشد مجازات با خاطیان این عمل زشت و غیر انسانی شدند.
علما، روحانیون اهل سنت سراوان هم‌چنین از مقامات امنیتی و قضایی خواستار پیگیری و برخورد قاطع با این عوامل خود فروخته شدند.
علمای اهل سنت شهرستان سراوان اظهار کردند: باز هم فرزندی از فرزندان دانشمند از خطه ایران زمین توسط مزدوران حلقه به گوش صهیونیست و استکبار به شهادت رسید، ما با محکوم کردن این اعمال، که قصدشان برهم زدن وحدت بین مردم استان شیعه و سنی است، استواری خویش را در راه راستین اسلام و شهدا اعلام داشته و هیچگونه خللی را در اراده خویش وارد نمی کنیم و از قبل مصمم‌تر و استوارتر خواهیم بود.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
بیانیه مشترک امام جمعه زاهدان و استاندار سیستان و بلوچستان:
شهادت تنها مزدی است که خداوند به شهدا ارزانی می‌دارد
خبرگزاری تسنیم: امام جمعه زاهدان و استاندار سیستان و بلوچستان در بیانیه مشترکی شهادت را تنها مزدی دانستند که خداوند به شهدا ارزانی می‌دارد و قامتشان را بر خلعت زیبای شهدات می‌آراید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، در بیانیه مشترک آیت‌الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه زاهدان و حاتم ناروئی استاندار سیستان و بلوچستان آمده است: بار دیگر دستان پلید اشرار از خدا بی خبر به جنایتی ددمنشانه آلوده شد و این بار فرزندی صادق، دادستانی متعهد و مردمی به شهادت رسید، این اقدام تروریستی و حرکتی ناجوانمردانه دل همگان را متأثر و دردمند کرد.
این بیانیه می‌افزاید: اگرچه برای مردان خدا شهادت، تنها مزدی است که خدایشان ارزانی می‌دارد و قامتشان را بر خلعت زیبای شهادت می‌آراید.
در پایان این بیانیه آمده است: اینک در این روزهای غم و اندوه و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) ضمن محکومیت این اقدام تروریستی، عروج این شهید وادی قضاوت و ملجأ ستمدیدگان و محرومان، موسی نوری را به حضرت ولی‌عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، ریاست قوه قضائیه، امت شهیدپرور شهرستان زابل و خانواده معظم آن عزیز تبریک و تعزیت می‌گوئیم.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
اظهارات قابل تامل یک مقام اطلاعاتی استان درباره حوادث اخیر
رئیس اداره اطلاعات سیستان از مشخص شدن هویت عاملان جنایت اخیر سراوان خبر داد
به گزارش زاهدان پرس، جلسه شورای تامین سیستان در حالی یکشنبه شب در محل فرمانداری زابل برگزار شد که در این جلسه راجع به حادثه اخیر سراوان و به شهادت رسیدن ۱۴ نفر از مرزبانان غیور کشورمان مطالبی عنوان شد.

در این نشست، نوری؛ رئیس اداره اطلاعات سیستان گفت: ابتدا تاسف عمیق خودمان را از حادثه‌ای که در استان سیستان و بلوچستان پیش آمد و منجر به شهادت تعداد قابل توجهی از جان‌برکفان و سربازان عزیزمان شد، اعلام می‌کنیم.

وی افزود: در خصوص شیوه‌ها و شگردهایی که گروه‌های معاند در خارج از کشور و روش‌های جدیدی که اینها اخیرا پیش رو گرفته بودند، مجموعه اداره اطلاعات، اطلاع‌رسانی کرده و به مجموعه‌ها اعلام کرده بود که گروه با تغییر روش در شیوه‌های قبلی خودش سیاست “کشته‌سازی” و زدن به جمعیت‌های مردمی را، به خاطر این که از تبعات منفی علیه خودش کم کند به این موضوع روی آورده تا “سوژه‌زنی” کند.

نوری تصریح کرد: در این رابطه بخشی از اهدافش کمین‌ها و گشت‌های نیروهای ما در حوزه مرزبانی، چادرهای مرزبانی، پاسگاه‌ها، برجک‌ها،‌ مامورین انتظامی و نظامی، شخصیت‌ها و نیروهای دارای طبقه‌بندی حفاظتی ـ اطلاعاتی هستند.

وی تصریح کرد: متاسفانه با وجود این هشدارها ما شاهد یک اتفاق ناگوار در استان سیستان و بلوچستان شدیم که منجر به شهادت تعدادی از عزیزان شد.

رئیس اداره اطلاعات سیستان در ادامه گفت: در جریان تشیع پیکر شهدا و پیکرهایی که به دیگر استان‌ها منتقل شد، مردم ما در حوزه سیستان و بلوچستان انصافا به شدت احساس شرمندگی کردند، مگر مردم استان چه گناهی کردند که به نام این مردم از این جا هر چند وقت یک بار پیکرهایی به دیگر استان‌ها برود، ما شرمنده و ناراحت می‌شویم.

نوری تاکید کرد: من به عنوان سیستانی احساس شرمندگی می‌کنم وقتی که از این جا تعدادی پیکر به جاهای دیگر می‌برند و تشییع می‌کنند.

رئیس اداره اطلاعات سیستان ادامه داد: در این رابطه ما پیشنهاداتی داریم؛ نخست اینکه حادثه سال ۸۴ تاسوکی را از یاد نبردیم جنایاتی که عبدالمالک ریگی خلق کرد و آن فاجعه بزرگ را رقم زد، چیزی که هنوز و هنوز حسرت آن را می‌خوریم این است که متاسفانه به رغم آن که شورای تامین استان هم برگزار شد، گروه تعدادی از افراد را به شهادت رساند و تعدادی را گروگان گرفت و رفت و خط مرزی ما ۱۶ الی ۱۷ ساعت معطل ماند؛ اگر یک پرواز بلند می‌شد ما می‌توانستیم اجازه چنین کاری را ندهیم و بساط این گروه در همان سال ۸۴ جمع شود (حادثه تاسوکی اشاره به جنایت فجیع عبدالمالک ریگی در اسفند سال ۸۴ در منطقه‌ای به نام تاسوکی در ۱۰۵ کیلومتری زاهدان است که در آن ۲۲ نفر از مردم بیگناه به طرز فجیعی کشته و تعدادی به گروگان گرفته شدند)

رئیس اداره اطلاعات سیستان خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر مدعی هستیم که تکنولوژی ما پیشرفت کرده است، پروازهای شناسایی و عملیات بدون سرنشین در انواع مختلف تولید کردیم و در منطقه داریم بنابراین استدعا می‌کنیم یک مرکز و یک سایتی در اختیار شورای تامین استان و با اطلاع‌رسانی شورای تامین شهرستان‌ها قرار بگیرد که اگر مواقعی چنین حادثه‌ای پیش آمد، پروازها را داشته باشیم و ضمن پاسخگویی به موقع جواب این گروه‌ها را بدهیم.

در ادامه این جلسه علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز از رئیس اداره اطلاعات سیستان پرسید آیا عاملان جنایت اخیر مشخص شدند و نوری در پاسخ گفت: بله همان ایادی بازمانده همسو با گروه شرور عبدالمالک ریگی هستند که اسم جدیدشان را گذاشته‌اند جیش‌ العدل.

همچنین سرهنگ اسداللهی فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: در روز حادثه، ساعت ۱۶:۳۰ درگیر شدیم، ساعت ۱۶:۴۵، ۱۴ نفر نیرو ظرف دو دقیقه شهید شدند؛ زمانی که من عازم سراوان بودم خبر، جلوی در به دستم رسیده است و چون حساس بود زیر آن نوشتم ساعت حضور ۱۸:۱۰٫

بر پایه گزارش باشگاه خبرنگاران، اضافه می‌شود در اثر حادثه اخیر سراوان ۱۴ نفر از مرزبانان کشورمان توسط گروهک تروریستی جیش العدل به شهادت رسیدند.

Advertisements
نوشته شده در خبر. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s