تدارک تجزیه استان هرمزگان، عذرخواهی از استان بوشهر

haghigharjo سایت خبری راه کارگر ـ تلاش برای جداکردن بخشی از استان هرمزگان و اتصال آن به استان فارس همچنان ادامه دارد. این تلاش حکومتگران علیرغم اعتراضات گسترده مردم هرمزگان در دفاع از یک پارچگی استان شان ادامه دارد. علیرغم تمامی توضیحات کارشنانه و تشریح خطرات این اقدام، برنامه ریزان بر طرح خود پای می فشرند. به نظر می رسد که باندهای قدرت و ثروت که نقشه های شومی برای روستاهای پنج گانه استان هرمزگان که منطقه حفاظت شدۀ زیست محیطی است، قصد عقب نشینی ندارند و از تمامی امکانات خود برای پیشبرد این طرح استفاده می کنند. به نظر می رسد آنها تا کاسه صبر مردم را لبریز نکنند دست بردار نیستند. دست بردن به تقسیمات کشوری بدون بررسی های کارشناسانه و بدون رای و نظر مردم، بیان جوهر غیردمکراتیک حکومتی است که به رای و نظر مردم بی اعتناست و تصمیماتش بر پایه منافع باندهای مافیائی قدرت است.
یکبار دیگر توهین به شرافت مردم هرمزگان … ..و اینبار سرتیپ پاسدار حاج منصور حقیقت پور … !!!
م ـ سراب ـ فیسبوک
در مورد ایشان و گذشته درخشان شان ؛ بسیار سخن می شود گفت … !اینکه بر سر دانشجویان چه آمد زمانی که مسئول کنترل آنان بودند ؛
اینکه سال 60 ؛ 61 چه اتفاقاتی افتاد … .. !اما قصد این را ندارم که در مورد گذشته ایشان سخن بگویم ؛
چندی پیش کمیته ای از طرف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بررسی تجزیه ی قسمت هایی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس تشکیل شد ؛ که یکی از اعضای این کمیسیون منصور حقیقت پور نماینده ی مردم اردبیل در مجلس می باشند ! از اینکه نماینده ی مردم اردبیل چه اطلاعات و آشنایی با مناطق جنوبی کشور دارد هم با لبخندی تلخ گذر می کنیم ! ؛ پس از تشکیل این کمیته ایشان در گفتگو با یکی از خبرگزاری های داخلی از الحاق بخش هایی از استان بوشهر به استان فارس ( لامرد ) خبر دادند و حتی نام مناطقی که قرار بوده تجزیه شود را اعلام کردند !!! ؛ که بازتاب گسترده ای در خبرگزاری ها ؛ سایت ها و رسانه های استان بوشهر داشت ؛ و پس از اعتراض شدید مسئولان و مردم شریف استان بوشهر به سرعت ایشان سخنان خود را پس گرفتند و با اعلام اینکه اظهاراتی که به نقل از ایشان در خبرگزاری ها منتشر شده ؛ اشتباه سهوی ای از سوی ایشان و خبرنگار مصاحبه کننده بوده از مردم و مسئولین استان بوشهر عذرخواهی رسمی ای کردند. … !
و تصحیح کردند که قرار بر این است که مناطقی از استان هرمزگان تجزیه و به استان فارس ( لامرد) ملحق شوند !

وی با بیان اینکه به مردم خونگرم و نجیب استان بوشهر سلام گرم می فرستم، گفت: مردم خونگرم بوشهر را دوست دارم، و به آنان و نمایندگان محترم این استان در مجلس ارادت خاص دارم. نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین با اشاره به اشتباه سهوی خبرنگار و مصاحبه کننده، تأکید کرد: هیچ روستا و شهری از استان بوشهر به استان فارس نمی پیوندد، و بنده بدینوسیله خبر منتشره در این خصوص را تصحیح می نمایم.

منصورحقیقت پور افزود: انشاالله با تصحیح این خبر و انتشار آن، نگرانی مردم خونگرم و دغدغه مسئولین و نمایندگان استان بوشهر پایان یابد … ..

مثل نمک به زخم پاشیدن ؛ به زخم مردمی که چند هفته است فریاد حق طلبی و مظلومیتشان را در کوچه و خیابان سر می دهند و چند دهه است که خم به ابرو نیاورده اند از ظلم هایی که به ناروا بر زندگانی شان تحمیل کرده اند … ..
نمک به زخم های مردم هرمزگان … ..

به اکراه این سخنان را بر قلم جاری می کنم اما لابد مردمان استان هرمزگان نه خونگرم هستند و نه نجیب و نه کسی از سر خیرخواهی دوستشان دارد … !
لابد کسی به خاطر مردمان این استان به نمایندگان این استان در مجلس ارادت خاصی ندارد ! نگرانی مردم هرمزگان هم که به درک … ! دغدغه های مسئولین و نمایندگان استان به کنار … !!! مردم هرمزگان که حق ندارند نگران باشند و به جای عذرخواهی با پلیس ضد شورش از ناموسشان پذیرایی می کنند ؛ پوتین ها و باتوم هایی که بر سر و گرده دختران و پسران بندرعباس فرود آمد هم احتمالن نوعی عذرخواهی نجیبانه بود … .. !

اینکه هیچ مقامی در این کشور یک جمله برای آرام شدن مردم هرمزگان به زبان نیاورد ؛ یعنی به درک … ! و اینکه بلافاصله از مردم شریف و خونگرم و نجیب استان بوشهر عذر خواهی می کنند یعنی باز هم هرمزگان و مردمانش به درک … ! اینکه شما نگران نباشید اشتباه شد هرمزگان را تجزیه می کنیم و آن ها که نگرانی شان به درک … !

تحقیر و توهین تا کجا تا کی … .. ؟
گویی می خواهند ما را دوباره به خیابان ها بیاورند و اگر اینبار آمدیم … .. !

در پایان نظر یکی از هم میهنان عزیز بوشهری مان پس از عذخواهی سرتیپ پاسدار جناب حقیقت پور خواندنی ست :

ناخدا : با سلام از اینکه خبر را اصلاح کردید کمال تشکر داریم مطمعن باشید بوشهری نسبت به وجب به وجب خاک استان بوشهر تعصب دارند و اجازه جدا شدن یک ذره ان را نمیدهند البته همه هم وطن هستیم ولی مرز جغرافیایی استان بوشهر متعلق به مردمان استان بوشهر است زیرا نام ان در شناسنامه ما قید گردیده و تا زنده هستیم ان را با خود یدک میکشیم و قبول نمیکنیم جدا شود.

بس که شستیم به خوناب جگر جامه ی جان
نه از او تار به جا ماند و نه پود ای ساقی … .
ــــــــــــــــــــــــــــ
هیچ بخشی ازاستان بوشهر به فارس ملحق نمی گردد
نماینده مجلس اظهاراتش درباره استان بوشهر را اصلاح کرد
جنوب نیوز ـ عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهاراتش درباره الحاق برخی مناطق استان بوشهر به لامرد فارس را اصلاح کرد.

منصورحقیقت پور تأکید کرد: در تقسیمات اخیر کشوری، هیچ بخشی از استان بوشهر به استان فارس ملحق نمی گردد.

این اظهارنظر پس از آن می باشد که این نماینده مجلس در گفتگو با یکی از خبرگزاری های داخلی گفته بود: «کمیته‌ای از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بررسی وضعیت پیوستن برخی از شهرهای استان بوشهر به استان فارس، به این منطقه سفر می کنند.»

به دنبال انتشار این مصاحبه در رسانه های مجازی استان، حقیقت پور اظهاراتش را اصلاح کرد.

نماینده اردبیل افزود: متأسفانه در خبری که به نقل از اینجانب بر روی خروجی خبرگزاری ها قرارگرفته است، مصاحبه کننده به اشتباه «الحاق روستاهایی از استان هرمزگان به استان فارس» را » الحاق روستاهایی از استان بوشهر به استان فارس» عنوان نموده اند، که تأکید می نمایم این موضوع ربطی به استان بوشهر ندارد.

وی خاطرنشان کرد: سفر کمیته تشکیل شده در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، به منظور بررسی اتصال استان فارس به خلیج فارس و پیوستن بخش هایی از استان هرمزگان به استان فارس صورت می گیرد و هیچگونه بحثی در خصوص انتزاع بخش هایی از بوشهر و الحاق آن به استان فارس در دستور کار نمی باشد.

وی که ریاست کمیته بررسی طرح اتصال استان فارس به دریا از طریق جدایی مناطقی از هرمزگان را به عهده دارد، افزود: در راستای اتفاقاتی که پیرامون انتشار خبر پیوستن بخش هایی از هرمزگان به فارس افتاد، این کمیته در نظر دارد در این خصوص بررسی های خود را با تشکیل کمیته و سفر به این مناطق جمع آوری نموده و در اختیار اعضای کمیسیون قرار دهد.

وی با بیان اینکه به مردم خونگرم و نجیب استان بوشهر سلام گرم می فرستم، گفت: مردم خونگرم بوشهر را دوست دارم، و به آنان و نمایندگان محترم این استان در مجلس ارادت خاص دارم.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین با اشاره به اشتباه سهوی خبرنگار و مصاحبه کننده، تأکید کرد: هیچ روستا و شهری از استان بوشهر به استان فارس نمی پیوندد، و بنده بدینوسیله خبر منتشره در این خصوص را تصحیح می نمایم.

منصورحقیقت پور افزود: انشاالله با تصحیح این خبر و انتشار آن، نگرانی مردم خونگرم و دغدغه مسئولین و نمایندگان استان بوشهر پایان یابد.
مرجع: بیستان

Advertisements
نوشته شده در اجتماعی. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s