قتل های مشکوک ـ به دنبال ترور معاون پارلمانی وزارت صنعت و معدن، شهردار پیشین لاهیجان و انزلی نیز کشته شد

ghatl-hokomatiسایت خبری راه کارگر ـ به دنبال ترور معاون پارلمانی وزارت صنعت و معدن، شهردار پیشین لاهیجان و انزلی نیز کشته شد. هر دو قتل توسط کسانی انجام گرفته است که همراه مقتول در درون اتوموبیل بوده اند و با مقتولین آشنائی داشته اند. هر چند مقامات انتظامی این قتل های را شخصی قلمداد کرده اند، اما بردادر صفدر رحمت آبادی، شخصی بودن قتل برادرش را نفی کرده است. دو قتل مشابه در دو روز پیاپی که هر دو از مقامات حکومتی بوده اند، شائبه تسویه حساب های درون حکومتی را برجسته تر می سازد. بعید نیست که باندهای مافیائی قدرت که از امکانات فراوانی برخوردارند، اختلاف نظر های خود را به شکل خونین حل و فصل می کنند. باید منتظر ماند و دید که اطلاعات بیشتر در مورد این قتل، چه احتمالاتی را برجسته می سازد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــ
محمد نوری زاد: نتیجه: ترورآقای معاون نمی تواند به این قضایا بی ارتباط باشد. احتمالاً آقای نعمت زاده درجلسات داخلی خودشان محکم برانحلال شرکت های مزاحم سپاه اصرار ورزیده و برادران نیزاحتمالاً خواسته اند هم به اوهم به جناب روحانی بفهمانند که: بیرون کشیدن لقمه از دهان سرداران چه عواقبی می تواند داشته باشد. راستی آقای خاتمی هم یک اشاره ای کرده بود به شروع ترورها!
******************************
برادر معاون پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:
منشاء سوء‌قصد به رحمت‌آبادی خصومت شخصی نیست

۲۰ آبان ۱۳۹۲
برادر صفدر رحمت آبادی٬ معاون پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهارات مقام‌های انتظامی٬ امنیتی و اطلاعاتی درباره «شخصی» بودن علت قتل برادرش را رد کرد.
صفدر رحمت آبادی شامگاه یک‌شنبه (۱۹ آبان) در میدان «سبلان» شهر تهران بر اثر شلیک دو گلوله به سینه و سر جان خود را از دست داد.
مقام‌های امنیتی و انتظامی ساعتی پس از مرگ این مقام وزارت صنعت اعلام کرده‌اند که مرگ وی منشاء سیاسی نداشته و به احتمال قوی ناشی از خصومت شخصی بوده است.
این در حالی است که مظفر رحمت‌آبادی برادر آقای رحمت‌آبادی که مدیرکل غله و بازرگانی استان کرمانشاه است٬ روز دوشنبه (۲۰ آبان) گفته علت سوء‌قصد به برادرش «شخصی» نبوده است.
وی افزوده که «بیان خصومت شخصی برای دلیل ترور مرحوم رحمت آبادی به هیچ وجه پذیرفته نیست و این مسئله برای ما به شدت ناراحت کننده و غیر قابل قبول است.»
مظفر رحمت‌آبادی اضافه کرده «نه خانواده ما و نه شخص ایشان هیچ مشکلی با هیچ شخص یا گروهی نداشته و نداریم و این موضوع قابل قبول نیست که {برادرم} در یک درگیری شخصی کشته شده» باشد.
وی افزوده «هم اکنون هم برای پیگیری این موضوع در تهران هستیم و جلساتی را با مسئولان مربوطه خواهیم داشت.»
ــــــــــــــــــــــــــــــ
معاون پارلمانی وزارت صنعت و معدن کشته شد
۱۹ آبان ۱۳۹۲
دیگربان ـ صفدر رحمت آبادی٬ معاون پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک سوء قصد در میدان «سبلان» شهر تهران کشته شد.
ایرنا گزارش کرده آقای رحمت‌آبادی شامگاه یک‌شنبه (۱۹ آبان) در حالی که سوار بر خودروی شخصی در میدان سبلان، ابتدای خیابان جانبازان شرقی (گلبرگ) بود مورد حمله افراد نا‌شناس قرار گرفت.

این خبرگزاری نوشته «فردی نا‌شناس با اسلحه، دو تیر یکی به سینه و دیگری به سر وی شلیک کرده است.»

خبرگزاری فارس نیز به نقل از سرپرست دادسرای جنایی تهران خبر این سوء‌قصد و مرگ آقای رحمت آبادی را تائید کرده است.

این خبرگزاری نوشته « براساس شواهد موجود از آنجا که این فرد به وسیله شلیک گلوله به قتل رسیده است این فرضیه وجود دارد که قاتل در خودرو نشسته و سپس به مقتول شلیک کرده است.»

علیرضا محرابی٬ رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ هم گفته «احتمالا قتل آقای رحمت آبادی با انگیزه‌های شخصی رخ داده و موضوع ترور و مسایل سیاسی در کار نبوده است.»

»»»»»»»»»»»»»
شهردار پیشین لاهیجان و انزلی در یک سوءقصد کشته شد
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۰
میرشمس‌الدین پورباقری، عضو هیات مدیره شهر جدید «پرند» و شهردار پیشین شهر‌های لاهیجان و انزلی در یک سوءقصد کشته شد.
خبرگزاری مهر گزارش کرده که پورباقری پنجشنبه هفته گذشته در داخل خودروی «رونیز» خود با ضربات متعدد چاقو مورد سوءقصد قرار گرفته و کشته شده است.تجسس‌های جنایی ماموران حکایت از آن دارد که مقتول همراه قاتل در داخل خودرو بوده است.خودروی پورباقری در یک محله شلوغ کشف شده بود.شامگاه یک‌شنبه نیز صفدر رحمت آبادی٬ معاون پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در یک سوء قصد در میدان «سبلان» شهر تهران کشته شد.براساس اعلام پلیس قتل آقای رحمت‌آبادی نیز در داخل خودرو صورت گرفته و قاتل با شلیک دو گلوله وی را از پای در‌ آورده است
قتل عضو هیات مدیره شهر جدید پرند
عضو هیات مدیره شهر جدید پرند، در داخل خودروی رونیز خود مورد سوءقصد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، روز پنجشنبه کشف جسد مردی در داخل یک خودروی رونیز به پلیس اطلاع داده شد.

در ادامه تیمی از ماموران راهی محل مورد نظر در گرمدره شده و در بررسی های خود دریافتند مقتول با ضربه های چاقو و پشت فرمان خودرو به قتل رسیده است.

با اطلاع موضوع به قاضی حسینی بازپرس جنایی کرج تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

تحقیقات مقدماتی نشان داد، مقتول میر شمس الدین پورباقری، عضو هیات مدیره شهر جدید پرنده است. مقتول پیش از این نیز شهردار شهرهای انزلی و لاهیجان بود.

تجسس های جنایی ماموران حکایت از آن داشت که مقتول همراه قاتل در داخل خودرو نشسته بودند که با ضربه های چاقوی مرد جنایتکار از پا درآمده بود.
خودروی مرحوم پورباقری در یک محله شلوغ کشف شده بود.
در حال حاضر تجسس ها برای افشای راز این جنایت از سوی تیمی جنایی ادامه دارد.
*****************************
جزئيات سوء‌قصد به معاون وزير صنعت
شليك‌قاتل‌آشنا ‌ در ساعت‌20
گروه حوادث، مائده ملاآقايي- هنوز معلوم نيست كه قرباني اختلاف شخصي شده يا بايد نامش را در ليست قربانيان ترور قرار داد. اين بار نه در مرزهاي غربي كشور بلكه در پايتخت يك مقام مسئول قرباني جنايتي مرموز شد. معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه 19 آبان ماه در حالي به قتل رسيد كه با قاتل خود داخل خودرو پ‍‍ژو مشكي رنگش مشغول صحبت بود. به گزارش خبرنگار قانون، شامگاه 19 آبان ماه خبري در خصوص سوء قصد به جان معاون پارلمانی وزارت صنعت،معدن و تجارت شنيده شد. اين اتفاق در شرق تهران، حوالي خيابان گلبرگ به وقوع پيوست و در این حادثه به مرد ميانسال شلیک شده و این شلیک به ناحیه سر این فرد بوده است. بلافاصله پس از وقوع اين حادثه بازپرس ویژه قتل تهران به همراه مسئولان پلیس امنیت تهران و سرپرست دادسرای جنایی در محل حاضر شدند و به برسي موضوع پرداختند. شواهد موجود در صحنه قتل معاون پارلمانی وزیر صنعت، حاکی از آن بود که ضارب داخل خودروی مقتول نشسته و سپس اقدام به شلیک کرده است زيرا شیشه‌های خودروی متوفی که یک پژوی مشکی رنگ است، سالم بود. شرح حادثه از اين قرار است كه ساعت 20 و 4 دقیقه یکشنبه یک دستگاه پژو پارس که با چراغ روشن از مسیر اصلی منحرف شده بود توجه عابران در خیابان گلبرگ نرسیده به سبلان را به خود جلب کرد. در ادامه یک ‌يگان‌‌ازماموران راهنمایی و رانندگی خود را به آنجا رسانده و پس از بررسی خودرو با جسد راننده در داخل خودرو رو‌به‌رو شدند. جسد مرد میانسال غرق در خون روی صندلی راننده قرار داشت.
آغاز تحقیقات جنایی
با اطلاع ماجرا به مرکز فوریت‌هاي پلیسی تیمي‌از ماموران اداره دهم مبارزه با جرائم جنایی در محل جنایت حاضر شدند. تحقیقات مقدماتی نشان داد مرد میانسال هدف دو گلوله قرار گرفته و در دم جان باخته است. بررسی مدارک شناسایی مقتول نشان داد، او صفدر رحمت آبادی ، معاون پارلمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت بوده که با شلیک دو گلوله به سرش به قتل رسیده بود. از سوی دیگر نحوه تیراندازی به سوی مقتول حکایت از آن داشت که در زمان تیراندازی قاتل در داخل خودرو نشسته بوده است. دو پوکه نیز در داخل خودرو کشف شد. با توجه به نبود آثار درگیری روی بدن مقتول و انحراف خودرو از مسیر اصلی، ماموران در فرضیات خود احتمال دادند، شلیک گلوله به طور ناگهانی بوده و در زمان تیراندازی مرحوم رحمت آبادی در حال رانندگی با سرعت پايین بوده است. این احتمال در حالی مطرح شد که اگر سرعت خودرو بالا بود یا درگیری بین قاتل و مقتول رخ مي‌داد، عابران و خودروهای عبوری متوجه ماجرا مي‌شدند. سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، معاون دادستان تهران و قاضی سپیدنامه بازپرس جنایی تهران در همان لحظات اولیه در محل حادثه حاضر شده و تحقیقات قضایی در رابطه با این جنایت آغاز شد.
انگیزه شخصی است!
یک مقام مسئول در دفتر سخنگوی قوه قضايیه در این رابطه گفت: تحقیقات از خانواده مرحوم رحمت آبادی نشان مي‌دهد که وی تا ساعت 18 و 30 دقیقه روز یکشنبه در خانه بوده است. در این زمان مقتول به خانواده اش گفته قصد شرکت در یک جلسه و عیادت از بیماری را دارد و به همین خاطر از خانه خارج شده و دو ساعت بعد جسد او در خودرویش کشف مي‌شود.وی افزود: تحقیقات زیر نظر بازپرس جنایی تهران ادامه دارد و در حال حاضر نمي‌توان درباره انگیزه این سوءقصد صحبت کرد. مرحوم رحمت آبادی دارای حسن شهرت در میان همکاران و دوستانش بود. تحقیقات جنایی در حالی آغاز شده که رئیس پلیس امنیت تهران اعلام کرد؛ قتل معاون وزیر صنعت احتمالاً با انگیزه شخصی بوده است.سرهنگ علیرضا محرابی اظهار داشت: احتمالاً قتل آقای رحمت‌آبادی با انگیزه‌های شخصی رخ داده و موضوع ترور و مسائل سیاسی در کار نبوده است. همچنين صفر علی براتلو سرپرست معاونت امنيتي انتظامي استانداري تهران نيز در اين خصوص گفت: در زمينه قتل معاون پارلماني وزيرصنعت، معدن و تجارت قاتلان انگيزه سياسي و امنيتي نداشته‌اند. سردار ساجدي نيا فرمانده انتظامي‌تهران بزرگ نيز همين نظر را داشت و گفت: به محض رسیدن به نتیجه، موضوع را به اطلاع مردم خواهیم رساند. کارشناسان پلیس در حال بررسی موضوعات برای کشف سرنخ‌هایی از علت و عامل این قتل هستند.
باید نظرات کارشناسان اعلام شود
علی عبداللهی، معاون امنیتی انتظامي‌وزیر کشور نیز در این زمینه گفت: مأموران آگاهی و پلیس امنیت از همان لحظات اولیه شروع به اقدامات برای شناسایی ضارب یا ضاربین کرده‌اند و تا این لحظه به نظر می‌آید گلوله از داخل ماشین شلیک شده است. باید کارشناسان فنی در این زمینه نظر بدهند و منتظریم آخرین نظریه فنی به ما داده شود و هم کار فنی و هم کار شناسایی در حال انجام است. این اتفاق در حال بررسی است و با فرمانده نیروی انتظامي‌تهران بزرگ صحبت کرده‌ایم و نیروها را بسیج کرده‌اند تا هر چه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهند.
مظنوني دستگير نشد
همچنين حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان كل كشور ديروز در اين خصوص در جمع خبرنگاران گفت: تا كنون که موضوع را پیگیری مي‌کردم هیچ فردی در این رابطه دستگیر نشده و دادسرا و ناجا در حال پیگیری موضوع هستند، تا زمانیکه متهم دستگیر نشود نمي‌توان درباره انگیزه این اقدام به طور روشن صحبت کرد. مي‌گویند قرائنی هست که این اقدام سیاسی نبوده، اما نمي‌توان این موضوع را به طور قطعی در حال حاضر گفت.
رحمت آبادی كه بود؟
بنا براين گزارش، صفدر رحمت آبادی دوران مسئولیت خود را از اسلام آباد غرب و ریاست ستاد بسیج اقتصادی و ریاست بازرگانی در دهه 60 و ابتدای دهه هفتاد آغاز کرد. پس از آن در وزارت بازرگانی در سمت مدیر کل پارلمانی این وزارتخانه مشغول به کار شد. وی تیر ماه 90 از سوی مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت به سمت معاون پارلمانی این وزارتخانه نو پا منصوب شد. رحمت آبادی در دولت یازدهم و در دوران وزارت محمدرضا نعمت زاده همچنان در مسئولیت معاون پارلمانی باقی ماند. از مرحوم رحمت آبادی دو فرزند پسر و یک دختر به جای مانده است.
قتل عضو هیات مدیره شهر جدید پرند
قانون: عضو هیات مدیره شهر جدید پرند، در داخل خودروی رونیز خود مورد سوءقصد قرار گرفت. دوشنبه گذشته کشف جسد مردی در داخل یک خودروی رونیز به پلیس اطلاع داده شد. در ادامه تیمي‌از ماموران راهی محل مورد نظر در گرمدره شده و در بررسی‌هاي خود دریافتند مقتول با ضربه‌هاي چاقو و پشت فرمان خودرو به قتل رسیده است. با اطلاع موضوع به قاضی حسینی بازپرس جنایی کرج تیمي‌از کارآگاهان پلیس آگاهی استان البرز تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند. تحقیقات مقدماتی نشان داد، مقتول میر شمس الدین پورباقری، عضو هیات مدیره شهر جدید پرنده است. مقتول پیش از این نیز شهردار شهرهای انزلی و لاهیجان بود. تجسس‌هاي جنایی ماموران حکایت از آن داشت که مقتول همراه قاتل در داخل خودرو نشسته بودند که با ضربه‌هاي چاقوی مرد جنایتکار از پا درآمده بود. خودروی مرحوم پورباقری در یک محله شلوغ کشف شده بود. در حال حاضر تجسس ها برای افشای راز این جنایت از سوی تیمي‌جنایی ادامه دارد.

لینک خبر : http://www.ghanoondaily.ir/?News_Id=27924
*************************************************
اطلاعات تازه نوری زاد در باره دلایل قتل معاون وزیر صنعت و شرکت های سپاه پاسداران
محمد نوری زاد اطلاعات تازه ای منتشر کرده که احتمال پیوند میان ترور چند روز پیش در تهران و شرکت های وابسته به سپاه پاسداران را مطرح می کند.

آقای نوری زاد در وبسایت خود نوشته است که به نظر او میان قتل صفدر رحمت‌آبادی معاون وزیر صنعت و معدن ایران که دو روز پیش ترور شد و اختلاف میان این وزارت خانه با شرکت های وابسته به سپاه پاسداران ارتباط وجود دارد.

این ادعا در حالی مطرح شده است که بلافاصله پس از قتل معاون امنیتی وزارت کشور ایران احتمال سیاسی بودن این قتل را رد کرد. محمود علوی وزیر اطلاعات ایران هم گفته است که با بازدید از محل حادثه و دیدن بررسی های اولیه به این نتیجه رسیده است که این قتل جنبه سیاسی نداشته است.

آقای نوری زاد به نقل از محمد خاتمی رییس جمهوری پیشین ایران و حسن آخوندی وزیر مسکن ایران نوشته است: « میان کشتی های بزرگ و بین المللی ازیک طرف، واسکله ها وبنادر و دوایرگمرکی ازطرف دیگر، یک ” اپراتور”هایی بعنوان واسط فعالیت می کنند که همه ی اینها متعلق به سپاه اند. حضور سپاه در مدیریت این شرکت های اپراتوری باعث شده کشتی های باربری راه آمده را بازگردند و خسارت نیز طلب کنند. دراین مدت (دردولت جدید) هرچه به سپاه گفته شده که ای برادران، اسم سپاه و شرکت ها وتأسیسات آن درلیست تحریم شدگان بین المللی است. اسکله ای که باید با صد درصد ظرفیتش کارکند، اکنون با سیزده درصد ظرفیتش کارمی کند. شما بیایید واجازه بدهید شرکت های دیگری بجای شما بنشینند تا کارهای متوقف وکم رمق رونق بگیرد. که برادران سخت مقاومت کرده اند و سربالا انداخته اند که: نه! آقای خاتمی ادامه داد: وزارتخانه های ذیربط به دستگاه قضا شکایت می برند و شخص رییس قوه به جانبداری ازسپاه پای پیش می گذارد ورأی به تداوم حضور سپاه می دهد.

ب: همین دوسه روزپیش – شاید چندساعت قبل از تروز آقای معاون – بطوراتفاقی ازیکی از شبکه های رادیویی خودمان شنیدم که: وزارت صنعت معدن وتجارت پروانه ی فعالیت دو شرکت را لغو کرده و به همه ی دفاترگمرکی بخشنامه کرده که ازاین پس این دوشرکت اجازه ی هیچ گونه فعالیتی ندارند. گوینده ی خبرادامه داد: چند تن ازنمایندگان مجلس به این تصمیم اعتراض کرده وخواستار فعالیت مجدد این دوشرکت شده اند. من – نوری زاد – شصتم خبردارشد که این دوشرکت حتماً متعلق به سپاه اند و نمایندگان سپاهی درمجلس به اشاره ی سپاه قیام وقعود کرده اند و یک نعره ای برآورده اند که: هی؟ وگرنه صدها شرکت دراین جهنمی که سرداران برای ما آراسته اند، هم ازهستی ساقط شده اند وهم ازمدارکاری بیرونشان انداخته اند وهم هست ونیستشان را بالا کشیده ومصادره کرده اند وکسی جرأت پرسیدن یک “چرا” نداشته وندارد. اکنون چه شده که صدای این بخشنامه درنیامده بدان اعتراض می شود و خبرآن نیزازرادیوی سردارضرغامی پخش می شود؟

نتیجه: ترورآقای معاون نمی تواند به این قضایا بی ارتباط باشد. احتمالاً آقای نعمت زاده درجلسات داخلی خودشان محکم برانحلال شرکت های مزاحم سپاه اصرار ورزیده و برادران نیزاحتمالاً خواسته اند هم به اوهم به جناب روحانی بفهمانند که: بیرون کشیدن لقمه از دهان سرداران چه عواقبی می تواند داشته باشد. راستی آقای خاتمی هم یک اشاره ای کرده بود به شروع ترورها»

اقای نوری زاد در این نوشته خود همچنین از قول علی تهرانی روحانی مخالف دولت ایران گفته است که آتش سوزی سینما رکس در آبادان در ماه های آخر پیش از پیروزی انقلاب در ایران به دست نیروهای مذهبی انجام شده است.

_______________

متن کامل یادداشت آقای نوری زاد به شرح زیر است:

یک: شیخ علی تهرانی

هفته ی پیش رفتم به دیدن شیخ علی تهرانی. گمان من براین بود که وی سالها پیش از دنیا رفته. ویا آنجا که دخترانش گفتند: نخیر، زنده است، تصورم بدین سوی رفت که احتمالاً او را رنجورو ازپای افتاده خواهم دید. اما وقتی وی را دیدم، جانانه جا خوردم. شما شیخ علی تهرانی را جوانی چالاک وترو فرزبدانید که صورتش با عبورشتابناک زمان به کهنسالی فروشده. وگرنه اوهیچ ازیک جوان تند وتیز وپرتحرک کم ندارد. جثه ای لاغرو قدی کوتاه و عمری رفته و خاطراتی بهم پیوسته.

ازآن دیدار، تنها به یک سخن بسنده می کنم. اوگفت: قبل ازپیروزی انقلاب، روزی که خبررسید سینما رکس آبادان را به آتش کشیده اند ودهها نفریکجا سوخته وذغال شده اند، من و نوری همدانی وجمعی دیگردرمحفلی نشسته بودیم. زهراین خبرکه به جان مجلس نشست، نوری همدانی سرش را به من نزدیک کرد و دم گوشم گفت: این کارِ ما بوده. پرسیدم: چرا؟ گفت: چون بما خبررسیده بود که خوزستان ساکت است و با انقلاب همراه نیست وکارکنان صنعت نفت نیزبه اعتصابیون نپیوسته اند. ما باید هم مردم را وهم کارکنان شرکت نفت را تحریک می کردیم. شیخ علی تهرانی ادامه داد: بعد ازانقلاب من دادستان بودم. برای آشکارشدن فاجعه ی سینمارکس به آبادان رفتم. آنجا بود که دانستم چندنفری را سرضرب گرفته واعدام کرده اند و پرونده ی آن فاجعه را بسته اند.

دو: ترور

داستان ترورِمعاون پارلمانی وزیرصنعت معدن وتجارت اکنون به یک رازیا یک کلاف سردرگم می ماند که من دراین نوشته ازچند زاویه بدان می نگرم تا ای بسا به رمزگشایی داستان ترورآقای معاون مدد برساند:

الف: چندی پیش به دیدن آقای سید محمد خاتمی رفتم. آن روز، سخنی گفتم و سخنی شنیدم. اما آنچه که مورد نظرمن است این است: آقای خاتمی ازقول آقای آخوندی – وزیرمسکن و شهرسازی – برای من نقل کرد: میان کشتی های بزرگ و بین المللی ازیک طرف، واسکله ها وبنادر و دوایرگمرکی ازطرف دیگر، یک ” اپراتور”هایی بعنوان واسط فعالیت می کنند که همه ی اینها متعلق به سپاه اند. حضور سپاه در مدیریت این شرکت های اپراتوری باعث شده کشتی های باربری راه آمده را بازگردند و خسارت نیز طلب کنند. دراین مدت (دردولت جدید) هرچه به سپاه گفته شده که ای برادران، اسم سپاه و شرکت ها وتأسیسات آن درلیست تحریم شدگان بین المللی است. اسکله ای که باید با صد درصد ظرفیتش کارکند، اکنون با سیزده درصد ظرفیتش کارمی کند. شما بیایید واجازه بدهید شرکت های دیگری بجای شما بنشینند تا کارهای متوقف وکم رمق رونق بگیرد. که برادران سخت مقاومت کرده اند و سربالا انداخته اند که: نه! آقای خاتمی ادامه داد: وزارتخانه های ذیربط به دستگاه قضا شکایت می برند و شخص رییس قوه به جانبداری ازسپاه پای پیش می گذارد ورأی به تداوم حضور سپاه می دهد.

ب: همین دوسه روزپیش – شاید چندساعت قبل از تروز آقای معاون – بطوراتفاقی ازیکی از شبکه های رادیویی خودمان شنیدم که: وزارت صنعت معدن وتجارت پروانه ی فعالیت دو شرکت را لغو کرده و به همه ی دفاترگمرکی بخشنامه کرده که ازاین پس این دوشرکت اجازه ی هیچ گونه فعالیتی ندارند. گوینده ی خبرادامه داد: چند تن ازنمایندگان مجلس به این تصمیم اعتراض کرده وخواستار فعالیت مجدد این دوشرکت شده اند. من – نوری زاد – شصتم خبردارشد که این دوشرکت حتماً متعلق به سپاه اند و نمایندگان سپاهی درمجلس به اشاره ی سپاه قیام وقعود کرده اند و یک نعره ای برآورده اند که: هی؟ وگرنه صدها شرکت دراین جهنمی که سرداران برای ما آراسته اند، هم ازهستی ساقط شده اند وهم ازمدارکاری بیرونشان انداخته اند وهم هست ونیستشان را بالا کشیده ومصادره کرده اند وکسی جرأت پرسیدن یک “چرا” نداشته وندارد. اکنون چه شده که صدای این بخشنامه درنیامده بدان اعتراض می شود و خبرآن نیزازرادیوی سردارضرغامی پخش می شود؟

نتیجه: ترورآقای معاون نمی تواند به این قضایا بی ارتباط باشد. احتمالاً آقای نعمت زاده درجلسات داخلی خودشان محکم برانحلال شرکت های مزاحم سپاه اصرار ورزیده و برادران نیزاحتمالاً خواسته اند هم به اوهم به جناب روحانی بفهمانند که: بیرون کشیدن لقمه از دهان سرداران چه عواقبی می تواند داشته باشد. راستی آقای خاتمی هم یک اشاره ای کرده بود به شروع ترورها!

سه: دختران موسوی

دوشب پیش به دیدن دختران میرحسین عزیزوبانو رهنورد رفتم. داستان کتک خوردنشان را مفصل برایم شرح دادند. درد این که به هنگام ضرب وشتم، بانو رهنورد شاهد ماجرا بوده و مأموران، جناب میرحسین را به داخل می برند اما بدا که پدرصدای این هیاهوی وحشیانه وصدای ضربه ها و ناله های فرزندانش را می شنیده. تا این که بانو رهنورد خودش را روی دخترانش می اندازد که: اگرمی زنید مرا هم بزنید. به دختران گفتم بنا دارم سفرهایی را به استانها و شهرها و روستاهای کشورشروع کنم با عنوان “صلح ودوستی”. وبا نیت آزادی عزیزان دربندمان. ابراز نگرانی کردند. که می زنند و می کشندت. گفتم: فرض کنید درآن حال که شماها کتک می خوردید، من نیزبخاطرجانبداری ازشما وبخاطرمطرح کردن حقوق بالا کشیده شده ی مردم عزیزمان درگوشه ای ازاین مملکت داشتم کتک می خوردم. یا مثل این آقای معاون با دوتا تیرپونصد تومنی ناقابل ترتیبم داده می شد. چه باک؟ مهم آواری است که شما سه دختربرسرحاکمیت فرود آورده اید ومیزان آبروی نداشته اش را بر ترازوی افکارعمومی نهاده اید. با این تفاوت که سفرمن یک نفره وبا پرچم صلح ودوستی است. دارنده ی کدام نیمچه عقلِ سلیم با پیرمردی تنها که کوله ای ازخیرخواهی بدوش دارد درمی آویزد؟

محمد نوری زاد

بیست ودوم آبان نود و دو – تهران

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s