کانون مدافعان حقوق کارگر : دست از زنداني كردن كارگران معترض برداريد.

Downloadدر شرايطي كه كارگران و زحمتكشان جهان، و به ويژه اروپا، نسبت به تحميل رياضت اقتصادي و سياست‌هاي اقتصادي نئوليبرالي و شرایط سخت بیکاری و خصوصی‌سازی، جدي‌ترين اعتراضات را نسبت به دولت‌هاي خود دارند، دولت ایران با دولت‌هاي اين كشورها به توافق مي‌رسد و به عقب‌نشيني‌هاي معنادار دست مي‌زند و هم‌زمان، با تشديد فشار به طبقه‌ي كارگر و اقشار محروم در داخل، براي بريدن هر صداي اعتراضي به زور متوسل مي‌شوند و با اخراج و زندان و… مي‌خواهند مشكلات معيشتي مردم را در زير تنگناهاي امنيتي پنهان كنند تا صدا از هيچ گرسنه‌اي بر نيايد و هيچ كارگري بر ستمي اعتراض نكند كه بنيادش را به باد مي‌دهد.


کانون مدافعان حقوق کارگر : دست از زنداني كردن كارگران معترض برداريد.

اين تدبيري ست كه دولت جديد تا كنون براي زحمتكشان اعمال كرده است. اخراج‌سازي‌ها و امنيتي كردن اعتراضات كارگري راه برون‌رفت مدبرانه‌ی ادعايي دولت از بحران‌هاي هزار توي موجود نيست.
كانون مدافعان حقوق كارگر، ضمن محكوم كردن بازداشت كارگران معترض کارخانه پلی اکريل اصفهان- جواد لطفی، عباس حقيقی، کيومرث رحيمی و احمد صابری- و ديگر فعالان كارگري، فشار به كارگران را پايمال كردن ابتدايي‌ترين حقوق انساني مي‌داند و خواستار آزادي بي‌قيد و شرط همه ي كارگران و فعالان كارگري زنداني از جمله رضا شهابی، بهنام ابراهیم‌زاده، شاهرخ زمانی، محمد جراحی، افشین ندیمی، مهرداد صبوری، وفا قادری، پدرام نصرالهی و سایر زندانیان سیاسی است.
كانون مدافعان حقوق كارگر، همچنين ضمن حمايت از كارگران معترض کارخانه پلی اکريل اصفهان براي خواست‌هاي به حق‌شان، خواستار همبستگي طبقاتي كارگران براي رسيدن به حقوق حقه‌ي خود مي‌باشد.
كانون مدافعان حقوق كارگر از مبارزات قهرمانانه‌ي كارگران در همه جهان و به ويژه كارگران كشورهاي اروپايي حمايت كرده و خواستار همبستگي بين‌المللي براي مبارزه كارگران عليه ستم طبقاتي ست.

– آذر 92

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s